۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۹
تعداد بازدید: ۱۰۱۷۲۲
وزیر راه و شهرسازی گفت: برخی از فرودگاه‌های کشور با اضافه کردن ترمینال‌هایی در مجاورت خود به دنبال افزایش ظرفیت ورودی مسافر بوده و فرودگاه اهواز نیز یکی از کانون‌های هدف است.
کد خبر: ۳۶۳۵۶

ارتقای1میلیون نفری ظرفیت فرودگاه اهواز | در طرح جوانی جمعیت به ۷۰ هزار متقاضی، زمین واگذار شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش روز یکشنبه ۲۰ اسفندماه در حاشیه افتتاح ترمینال شماره ۲ ورودی مسافر فرودگاه اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: با اجرای این طرح، ظرفیت فرودگاه اهواز از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر ارتقا پیدا می‌کند.

وی افزود: برخی از فرودگاه‌های کشور با اضافه کردن ترمینال‌هایی در مجاورت خود به دنبال افزایش ظرفیت ورودی مسافر بوده و فرودگاه اهواز نیز یکی از کانون‌های هدف است.

بیشتر بخوانید: تفویض اختیار کامل به مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها برای ترمیم حقوق مشاغل| کم کاری سه شرکت در نرخ بلیت

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد: با در نظر گرفتن تمهیدات لازم، ظرفیت پروازهای فرودگاه اهواز افزایش پیدا کرده و این فرودگاه به نقش بین المللی خود برگردد.

وی ادامه داد: سرکشی از طرح‌های مسکن، راهسازی و راهداری، کمربندی شهر اهواز، چهار خطه شدن خط اهواز به خرمشهر، آغاز عملیات ۵۰ هزار واحد نهضت ملی و تقدیم زمین به سه هزار نفر در طرح جوانی جمعیت از دیگر برنامه‌های ما در این سفر خواهد بود.

بذرپاش با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های ما در دولت سیزدهم اعطای زمین در روستاهای کشور بود گفت: تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار قطعه زمین در روستاهای کشور تامین و از این تعداد ۳۰۰ هزار قطعه به متقاضیان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه خوزستان یکی از استان‌های هدف در طرح جوانی جمعیت است اضافه کرد: در طرح جوانی جمعیت به ۷۰ هزار متقاضی، زمین واگذار شد و امیدواریم سال آینده نیز با قوت بیشتری این طرح را در استان خوزستان و سایر نقاط کشور دنبال کنیم.

در ادامه رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح توسعه فرودگاه اهواز، زمینه توسعه برنامه‌های اقتصادی استان فراهم شود.

وی توضیح داد: با آزادسازی ۳۰ هکتار زمین درون فرودگاه، ظرفیت ورود مسافر بیشتر خواهد شد؛ در حال مذاکره با نیروهای مسلح هستیم و امید است در این زمینه مساعدت لازم صورت گیرد.

نخجوانی اظهار کرد: پیش از اجرای این طرح، ترمینال ورودی و خروجی فرودگاه اهواز به صورت مشترک بود که با مساعدت استاندار اقدامات خوبی در این فرودگاه صورت گرفته است‌.

وی افزود: در آینده نزدیک سایر برنامه‌های نوسازی فرودگاه اهواز از جمله محوطه سازی اجرایی خواهد شد.

برچسب ها: #وزارت راه و شهرسازی خطوط هوایی فرودگاه مسکن
ارسال نظر
آخرین اخبار