۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: ۲۹۲۸۷۹
حسین‌نیا، کارشناس بازار سرمایه گفت: به‌نظر می‌رسد بازار سرمایه دارد روی خوش را به دولت جدید نشان می‌دهد و امیدواری‌ها نسبت به این مسئله افزایش پیدا کرده است.
کد خبر: ۳۶۶۶۷

روزهای آینده شاهد کامنت‌های مهم‌تری از سمت رئیس جمهور جدید و مشاوران ایشان در بازار خواهیم بود

ایجاد تعادل در بازار سرمایه با دو موضوع!/ چه موضوعاتی باعث روند نزولی شده بود؟

سیاست‌گذاری‌های کاهش حاشیه سود شرکت‌ها و قیمت‌گذاری دستوری دولت سیزدهم باعث شد بورس روند نزولی داشته باشد

حسن حسین‌نیا، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خطوط، به روند مثت بازار سرمایه طی روزهای اخیر اشاره و مطرح کرد: اگر سیاست‌گذاری‌های دولت سیزدهم را نگاه کنیم متوجه می‌شویم که عملا در راستای کاهش حاشیه سود شرکت‌ها و همچنین قیمت‌گذاری دستوری پیش رفته بودند و در عین حال سیاست‌های پولی بانک مرکزی هم در دولت سیزدهم سیاست انقباضی شدیدی در پی انتشار گواهی خاص ۳۰درصدی بود که حتی این مسئله باعث شد نرخ سود اقساط به بالای ۳۸ درصد هم برسد. تمامی این موضوعات باعث شد تا بورس کلا در روند نزولی پیش رود.

بیشتر بخوانید: سیاست‌های کنترل تورم باعث بهم ریختگی بازار‌ها از جمله بازار سهام شد!/دولت کسری بودجه را از طریق کاهش هزینه‌ها مدیریت کند نه دست‌اندازی به سود شرکت‌ها!

تعادل در بازار سرمایه با دو موضوع!

حسین‌نیا ادامه داد: با انتخابات و فضای مثبتی که در آن پیش آمد و برگزیده شدن جناب آقای دکتر پزشکیان همچنین با تفکری که مشاوران اقتصادی ایشان تبیین می‌کردند مبنی بر فاصله گرفتن از قیمت‌گذاری دستوری و توجه به مکانیزم عرضه و تقاضا به طوری که خود جناب آقای پزشکیان هم در مناظرات به این دو اشاره کرده بودند، نتیجه بر تعادل بازار سرمایه شد و با یک واکنش خوب و مثبتی رو‌به‌رو شدیم پس نباید دخالت دولت سیزدهم را برای مثبت کردن شاخص بورس در جهت نمایش عملکرد بهتر پیش فرض بگیریم چرا که با توجه به روندی که در ماه‌های گذشته در بازار سرمایه شاهد بودیم و نارضایتی که فعالان بازار داشتند و همچنین بحث دست بردن در جیب شرکت‌ها،عملا چنین پیش‌فرضی نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: بورس تاریخی‌ترین افت‌های مداوم شاخص‌های قیمتی را شاهد است/حقیقی‌های بازار مضطرب از عقب نشینی بازیگر اصلی تحت تأثیر مالیات مضاعف!

بازار سرمایه روی خوش خود را به دولت جدید نشان می‌دهد

ایجاد تعادل در بازار سرمایه با دو موضوع!/ چه موضوعاتی باعث روند نزولی شده بود؟

وی افزود: به‌نظر می‌رسد بازار سرمایه دارد روی خوش را به دولت جدید نشان می‌دهد و امیدواری‌ها نسبت به این مسئله افزایش پیدا کرده است. خروج از بحث سیاست‌گذاری‌های اقتصادی در ماه‌های گذشته می‌تواند ادامه دهنده روند مثبت باشد، اما باید در نظر داشته باشیم که در روزهای آینده شاهد کامنت‌های مهم‌تری از سمت رئیس جمهور جدید و همچنین مشاوران ایشان در بازار باشیم، این کامنت‌ها بسیار مهم خواهد بود و بازار روی آن‌ها قطعا تمرکز خواهد داشت و متناسب با آن‌ها شاهد نوسانات در بازار سرمایه خواهیم بود.

کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: افرادی که به گزینه احتمالی ریاست سازمان بورس مطرح می‌شوند یا گزینه احتمالی وزارت اقتصاد و همچنین معاون اقتصادی ریاست جمهوری یا حتی سازمان برنامه و بودجه، افرادی هستند که می‌توانند برای بازار سرمایه مهم باشند. با توجه به سیاست‌های خارجی که دولت جدید در زمان انتخابات مطرح کرده بود مبنی بر تعامل با دنیا می‌توانیم شکل‌گیری روند مثبت بلند مدت را البته با نوسانات کوتاه مدت پیش‌بینی کنیم.

برچسب ها: بازار سرمایه مسعود پزشکیان حسن حسین نیا بورس عوامل رئیس جمهور گزینه های احتمالی رئیس جمهور جدید
ارسال نظر
آخرین اخبار