۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: ۳۷۷۷۳۶
سونی از سنسور دوربین جدیدی برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کرده که برای دو برابر کردن جذب نور، از فناوری «پیکسل‌های ترانزیستوری دو لایه» استفاده می‌کند. جدیدترین سنسور دوربین سونی باعث افزایش دامنه دینامیکی و کاهش نویز می‌شود.
کد خبر: ۴۸۰۵

به زارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، سنسورهای تصویر معمولی دارای فوتودیودهای حساس به نور و ترانزیستورهای پیکسلی هستند که سیگنال را در لایه یکسانی کنترل و تقویت می‌کنند. به گفته سونی، در این طراحی جدید، دیودهای نوری در بالا و ترانزیستورهای پیکسلی در پایین قرار گرفته‌اند که این امر سطوح سیگنال اشباع شده را تقریبا دو برابر می‌کند. سونی همچنین در وبلاگ خود تصویری منتشر کرده تا نحوه طراحی سنسور جدید خود را نسبت به واحدهای معمولی توضیح داده باشد.

طراحی جدیدترین سنسور دوربین سونی

به گفته سونی، افزایش سطح سیگنال اشباع شده سنسور، دامنه دینامیکی وسیع‌تری را به کاربران ارائه می‌کند. غول فناوری ژاپنی اضافه می‌کند که انتقال ترانزیستورهای پیکسلی به یک بستر جداگانه، فضا را برای افزایش اندازه ترانزیستورهای به اصطلاح تقویت‌کننده آزاد می‌کند. هرچقدر این ترانزیستورها بزرگ‌تر باشند، در تصاویر نویز کمتری مشاهده می‌شود که این امر برای عکاسی در محیط‌های تاریک می‌تواند مفید باشد.

جدیدترین سنسور دوربین سونی

سونی همچنین اضافه می‌کند که این فناوری به پیکسل‌های حسگر اجازه می‌دهد تا عملکرد فعلی خود را حتی در پیکسل‌هایی با اندازه کوچک‌تر حفظ یا بهبود کند.

به عبارت دیگر، ظاهرا سونی اعتقاد دارد که این فناوری می‌تواند برای موبایل‌هایی که از سنسور دوربین با وضوح بالاتر و پیکسل‌های کوچک‌تر بهره می‌برند، مهم باشد. بنابراین اگر این شرکت قصد داشته باشد با دنبال کردن راه سامسونگ، دوربین‌های ۱۰۸ یا ۲۰۰ مگاپیکسلی ارائه کند، این فناوری می‌تواند عامل مهمی باشد.

هرچند سونی تایید کرده که این فناوری به طور خاص برای گوشی‌ها در نظر گرفته شده، اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی شاهد استفاده از اولین سنسورهای آن در موبایل‌ها خواهیم بود.

سونی در کنار شرکت‌هایی مانند سامسونگ و Omnivision یکی از تولیدکنندگان پیشرو سنسورهای دوربین در جهان محسوب می‌شود که به طور کلی در زمینه عکاسی با موبایل پیشرو است و به تازگی از نوآوری‌های امیدوارکننده‌ای در این حوزه خبر داده است./دیجیاتو

برچسب ها: سونی
ارسال نظر
آخرین اخبار