۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۸
تعداد بازدید: ۱۴۳۳۸۷
رییس اداره خون و فرآورده های بیولوژیک سازمان غذا و دارو، از راه اندازی دومین پالایشگاه پلاسما در کشور خبر داد.
کد خبر: ۷۰۵۹

دومین پالایشگاه پلاسما در کشور راه‌اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدرضا عابدی اظهار کرد: از شهریور ۱۴۰۲ جلسات و بازدیدهای متعددی برای راه‌اندازی دومین پالایشگاه پلاسما در کشور، با لحاظ حداکثر تعامل و مساعدت بر اساس ضوابط و مقررات انجام شد و شرکت مربوطه تاکنون تولید فرآورده در شرایط Non-GMP را با موفقیت به اتمام رسانده است.

وی افزود: در حال حاضر سیستم‌های آبساز، هواساز، بخار تمیز، تأسیسات و تجهیزات تولید در حال طی مراحلqualification هستند و تمامی نتایج اولیه آن با اصول GMP منطبق بوده است.

رئیس اداره خون و فرآورده‌های بیولوژیک سازمان غذا و دارو، با بیان اینکه در فروردین ماه تولید اولین پلاسما بر اساس اصولGMP از سایت تولید عملیاتی خواهد شد، تصریح کرد: مطابق با برنامه زمانبندی شده و همچنین تعاملات اداره کل دارو ، در صورت مهیا بودن تمامی شرایط بر اساس ضوابط و مقررات جاری تا پایان سال ۱۴۰۳ پالایشگاه دوم به ظرفیت نهایی تولید خواهد رسید.

به گفته وی، بر اساس آمار سال ۱۴۰۲، میزان یک سوم از کل پلاسمای ارسالی پالایشگرهای خارجی توسط سازمان انتقال خون ایران تولید شده و اگرچه نسبت به سال قبل وضعیت بهتری حاصل شده است ولی توجه و اهمیت ویژه به مراکز اهدای پلاسمای خصوصی به واسطه تولید دو سوم از کل پلاسمای ارسالی و پالایشگر خارجی کاملاً ملموس است./ مهر

برچسب ها: پلاسکو پالایشگاه سازمان غذا و دارو
ارسال نظر
آخرین اخبار