۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: ۲۴۳۰۸۴
معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه از از شناسایی ۱۲۲ هزار کارگر نخبه و مبتکر طی دو سال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۷۸۸۱

شناسایی ۱۲۲ هزار کارگر نخبه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، نشست خبری کمیته کارگری و کارآفرینی ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر با حضور چکشیان معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه و رئیس کمیته کارگری و کارآفرینی ستاد بزرگداشت دهه مبارک، صارمی دبیر کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با هدف هماهنگی و انسجام بخشی برنامه‌های دهه مبارک فجر در حوزه‌های کارگری و کارآفرینی و جامعه کار و تولید و اتخاذ تصمیمات لازم به منظور حضور و مشارکت حداکثری جامعه کار و تولید در برنامه‌های بزرگداشت دهه مبارک فجر برگزار شد.

محمد چکشیان معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه در این نشست اظهار داشت: ۱۲۲ هزار کارگر نخبه و مبتکر طی دو سال گذشته شناسایی شده‌اند و از ۳۰ نفر برتر با حضور رئیس جمهور تقدیر خواهد شد.

وی افزود: به کارگران پیامک داده شده اگر کار ابتکاری داشته‌اند در سامانه مربوطه ثبت کنند.

چکشیان اعلام کرد: طی دو سال گذشته ۹۴۸ خانه بهداشت کارگری راه اندازی که رشد ۲۲ درصدی داشته است. همچنین لیگ ورزشی کارگری هم بزودی راه اندازی می‌شود. کارگران ۱۴۸ مدال در مسابقات مختلف ورزشی کسب کرده‌اند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه گفت: قرارگاه جوانی جمعیت شکل گرفته و به عنوان مسأله راهبری، ملی، و امنیتی موضوع جمعیت در نظر گرفته شده و کار ویژه در حال انجام است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه در ادامه گفت: جامعه هدف ما ۱۵ میلیون نفر از جامعه کار و تولید هستند و اگر با خانواده آنها حساب کنیم بیش از ۵۰ درصد از جمعیت کشور ما را در بر می‌گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه با اشاره به برنامه‌های این معاونت در دهه فجر اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن دهه فجر ما به دنبال این هستیم که برنامه‌های اعیاد شعبانیه و دهه فجر را در فضاهای کارگری دنبال کنیم و شادی آفرینی را در آنجا برپا کنیم.

وی امید آفرینی را یکی از مسائل مهم کشور دانست و گفت: امید آفرینی مهم است رهبری در بیانیه گام دوم اشاره می‌کنند که چهل سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و وقتی از آینده صحبت می‌کنند تاکید ایشان بر نگاه خوش بینانه به آینده است، امیدافرینی در این بیانیه مهم بوده و این امید آفرینی مساله اصلی ما است..

وی اضافه کرد: کارکنان و کارگران می‌خواهند کار کنند امید آفرینی کنند و باید با همه ابزارها این امید آفرینی را تحسین کرد. ما دستاوردهای انقلاب را نتوانسته ایم آن طور بوده که روایت کنیم به طوری که بسیاری از موضوعات را در کارخانجات توجه نکردیم کما اینکه بسیاری از محصولات خارجی را همین کارگران ما مهندسی معکوس کرده‌اند.

چکشیان همچنین به جنگ روایت‌ها اشاره کرد و گفت: هیچ حادثه و واقعه‌ای نمی‌تواند مستقل از روایت آن بیان شود و اگر بزرگترین اتفاقی هم بیفتد و روایت درستی نداشته باشد نمی‌تواند به درستی به گوش مردم برسد. از این رو خبرنگاران نقش مهمی را در جنگ روایت‌ها دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه یکی دیگر از اهداف این ستاد را حضور در انتخابات دانست و خاطر نشان کرد: کمک به مشارکت و پرشور شدن انتخابات یکی از اهداف ما است، رهبری در بیانیه گام دوم می‌فرمایند یکی از دستاوردهای انقلاب عنصر اراده و حرکت کلی است و این عنصر در پیروزی و سازندگی و جنگ‌های فرهنگی و اقتصادی بسیار مؤثر است. هر جایی توانستیم مردم را وارد کنیم موفق بوده ایم.

وی اعلام کرد: برخی از برنامه‌هایی که در کمیته عنوان شده عبارت است از برگزاری میز خدمت، برگزاری مسابقات ورزشی مختلف در میان کارگران. همچنین افتتاح پروژه‌های مختلف و برنامه شیفت ایثار را دنبال می‌کنیم.

چکشیان یاد آور شد: یکی‌از مسائل مهم ما این است که باید به سلامت روان توجه کنیم و اگر به این مهم توجه نشود نمی‌توان به سرانه تولید بالا رسید. به این صورت که ما هر جایی در نیروی کار توجه کردیم آن سرمایه گذاری ماندگار بوده است.

وی به برخی برنامه‌های این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: ما اولین جشنواره اتقان را داریم که بتوانیم در شعر و … اقداماتی را داشته باشیم. در این دو سال ۴۳۴ خانه فرهنگ کار را افتتاح کرده ایم. همچنین خانه فرهنگ کار پایش مجدد شدند تا دچار انحراف کاری و مأموریت نشوند./ مهر

برچسب ها: کارگر نخبه
ارسال نظر
آخرین اخبار