۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: ۲۵۶۱۱۵
تایید صلاحیت‌شدگان مجلس دوازدهم به ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر رسید
طحان‌نظیف یادآور شد که بررسی صلاحیت‌ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان به پایان نرسیده و تا روز ۱۹ بهمن ادامه دارد. چنانچه داوطلبان دیگری تاییدصلاحیت شوند، به اطلاع مردم و داوطلبان رسانده خواهد شد.
کد خبر: ۸۰۴۳

اسامی تاییدصلاحیت‌شده‌های جدید امشب به وزارت کشور ارسال می‌شود

بررسی صلاحیت‌ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان تا روز ۱۹ بهمن ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، تعداد تایید صلاحیت‌های مجلس به ۱۳ هزار و ۲۰۰ تن رسید.
اسامی به وزارت کشور ارسال می‌شود و فرایند رسیدگی تا ۱۹ بهمن ماه ادامه دارد. مهلت ثبت اعتراضات نامزد‌های مجلس خبرگان رهبری پایان یافت و شورای نگهبان ده روز فرصت برای رسیدگی دارد.

تابناک _ هادی طحان‌نظیف، عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگویی که دیشب با بخش خبری ۲۱ سیما داشت، از تایید صلاحیت بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: این ۵۵۰ تن در مراحل قبل از سوی هیات‌های نظارت صلاحیت‌شان تایید یا احراز نشده بود که اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کردند. شورای نگهبان پس از انجام بررسی‌های دقیق، صلاحیت‌ها آن‌ها را تایید کرد.

با احتساب این تعداد، نامزد‌های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که این انتخابات روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، از ۱۳ هزار و ۲۰۰ تن فراتر رفت.

البته طحان‌نظیف یادآور شد که بررسی صلاحیت‌ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان به پایان نرسیده و تا روز ۱۹ بهمن ادامه دارد. چنانچه داوطلبان دیگری تاییدصلاحیت شوند، به اطلاع مردم و داوطلبان رسانده خواهد شد.

وی در همین راستا اعلام کرد که اسامی تاییدصلاحیت‌شده‌های جدید امشب به وزارت کشور ارسال می‌شود و به اطلاع داوطلبان تاییدشده نیز رسانده خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم گفت: زمان اعتراض به نتایج بررسی صلاحیت‌های داوطلبان این انتخابات ساعاتی پیش به پایان رسید. بررسی اعتراضات برای ده روز توسط فقهای شورای نگهبان انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ پیش از این نیز یک هزار و ۶۹۲ داوطلب که در هیات‌های نظارت صلاحیت‌شان تایید یا احراز نشده بود، توسط شورای نگهبان تاییدصلاحیت شدند که اخبار آن طی دو مرحله اعلام و در دو لیست ۱۰۱۴ نفری و ۶۷۸ نفری به وزارت کشور ارسال شد.

برچسب ها: تایید صلاحیت وزارت کشور انتخابات مجلس داوطلبان
ارسال نظر
آخرین اخبار