۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: ۲۵۸۹۴۶
یونیون برلین در اولین بازی تحت هدایت مربیان جدید، در روز ۲۵ نوامبر ساعت ۱۸ به مصاف آگزبورگ خواهد رفت.
کد خبر: ۱۱۲۲۹

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، همین چند روز پیش بود که سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی زنان انگلیس، صحبت از دادن فرصت به مربیان زن در فوتبال مردان کرد و گفت: «دلیلی ندارد زنان سرمربی تیم‌های مردان نشوند.» این اظهارات او موافقان و مخالفان زیادی داشت، اما حالا فقط چند روز بعد از این صحبت‌ها، باشگاه یونیون برلین، پای اولین مربی زن را به بوندسلیگا باز کرد.

1954763

بعد از برکناری اورس فیشر، مارکو گروته، سرمربی تیم زیر ۱۹ ساله‌های باشگاه، هدایت تیم اصلی را بر عهده می‌گیرد و به همراه او، ماری لوئیز اتا، دستیار او در آن تیم هم به تیم مردان می‌آید. این انتقال، اتا را تبدیل به اولین مربی زن تاریخ بوندسلیگا می‌کند و اتفاقی تاریخی و ماندگار را رقم خواهد زد.

ماری پیش از این، علاوه بر حضور به عنوان دستیار گروته در تیم زیر ۱۹ سال یونیون برلین، در تیم‌های مختلف فوتبال زنان مانند هامبورگر، کلوپنبورگ و وردربرمن مربی‌گری کرده است و سابقه خوبی دارد. او در دوران بازیگری نیز در چند باشگاه آلمانی بازی کرده و در سال ۲۰۱۰ نیز با تیم ملی زیر ۲۰ سال آلمان، قهرمان جهان شد.

یونیون برلین در اولین بازی تحت هدایت مربیان جدید، در روز ۲۵ نوامبر ساعت ۱۸ به مصاف آگزبورگ خواهد رفت.

این اتفاق چندان به مذاق مایک بارتل، مدیر برنامه‌های پیشین روبرت لواندوفسکی خوش‌ نیامد و در پستی جنجالی در ایکس (توییتر سابق) مخالفتش را نشان داد.

او در بخشی از توییتش نوشت: «یک کمک مربی گاهی باید به رختکن تیم هم برود.»
او با این حرف به طور واضح به حضور یک زن در کادر مربی‌گری اشاره کرده است و نشان داد که مخالف این تصمیم است.

او در ادامه نوشت: «لطفاً فوتبال آلمان را در معرض تمسخر قرار ندهید. با سیاست‌های موجود در نقل و انتقالات، سلسله مراتب تیم‌ها را کاملا از بین برده‌اید. در حال حاضر نیازی به داستان‌های دیگر نیست.»

1954785

بارتل پس از واکنش‌های منفی به این توییت، بلافاصله آن را حذف کرد و در توییت دیگری سعی در جبران اشتباهش داشت: «من باید حرفم را اصلاح کنم. درست کردن مشکل از یک کمک مربی، کمکی به اصلاح وضعیت تیم نمی‌کند.»

1954786

بارتل تا سال ۲۰۲۰ به عنوان مدیربرنامه‌های روبرت لواندوفسکی فعالیت می‌کرد. او پس از قطع همکاری با این ستاره، به لوا طعنه زده بود که او هوادار بارسلونا نیست و رئال مادرید در قلب اوست.

 

1954760

 

 

 

/ورزش سه.

برچسب ها: بوندس لیگا ورزش بانوان
ارسال نظر
آخرین اخبار