۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
تعداد بازدید: ۱۲۰۰۵۰
دبیر انجمن علمی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: در مواردی بیمارستان‌ها به افراد غیرمتخصص و سودجود اتاق عمل اجاره می‌دهند. البته این موارد فعلا کم است اما افزایش و تکرار آن نگران کننده شده است، برای همین ناراحت کننده هستند.
کد خبر: ۱۲۵۰۵

اتفاقی عجیب در بیمارستان‌ها/ اجاره اتاق عمل به پزشکان غیرمتخصص!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، علیرضا صابری، دبیر انجمن علمی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با خبرآنلاین درباره افزایش تمایل مردم برای انجام عمل‌های زیبایی گفت‌وگو کرده است.

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

- عمل زیبایی بینی نسبت به سایر عمل‌های زیبایی در ایران بیشتر است، بعد از آن عمل لیفت صورت، تزریق چربی‌های صورت و پلک فوقانی و تحتانی. احتمالاً بیشترین عمل بینی دنیا در ایران انجام می‌شود، برای همین به پایتخت بینی جهان معروف است.

- از هر ۱۰۰ نفر مراجعه کننده ۳۰ نفر آن‌ها به عمل نیاز دارند، ۳۰ نفر دیگر واقعاً نیازی به عمل ندارند، اما به‌دلیل مسائلی مانند مد روز یا مواردی مانند چشم و هم‌چشمی خواستار عمل زیبایی بینی هستند، ۴۰ درصد باقی مانده هم کسانی هستند که هم می‌توانند عمل کنند و هم می‌توانند عمل نکنند.

- ارزان بودن جراحی زیبایی و دسترسی آسان به افراد غیر متخصص سبب شده تعداد متقاضی افزایش پیدا کند. یکی از راه‌هایی که کشورهای دیگر توانستند تقاضا را کم کنند نظارت دقیق بر خدمات بود تا هرکسی نتواند سراغ این مسئله برود، تعرفه‌های جراحی زیبایی باید درست شود، وقتی یک تقاضایی وجود دارد و توسط افراد غیر متخصص ارزان و قابل دسترس ارائه می شود ،بنابراین بیشتر انجام می‌شود.

- هزینه‌های جراحی زیبایی در ایران خیلی ارزان‌تر است.جراحی زیبایی در ایران ارزان است و خیلی از ایرانی‌های مقیم خارج از کشور برای عمل زیبایی به ایران برمی‌گردند، همچنین توریسم درمانی هم داریم، اما دارد کم می‌شود.به همین دلیل که افراد غیرمتخصص وارد حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی شده‌اند، طوری‌که تبلیغات‌شان سبب شده حتی توریسم هم به دام‌شان بیفتد، عوارض این عمل‌ها زیاد شده لذا وجهه پزشکی کشور را دارد مختل می‌کند.

- افراد غیرمتخصص وارد حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی شده‌اند، طوری‌که تبلیغات‌شان سبب شده حتی توریسم هم به دام‌شان بیفتد، عوارض این عمل‌ها زیاد شده لذا وجهه پزشکی کشور را دارد مختل می‌کند.

- در مواردی بیمارستان‌ها به افراد غیرمتخصص و سودجود اتاق عمل اجاره می‌دهند. چند مورد آن هم جدیداً اتفاق افتاد که خوشبختانه با نظارت دقیق شناسایی و برخورد شد. البته این موارد فعلا کم است اما افزایش و تکرار آن نگران کننده شده است، برای همین ناراحت کننده هستند.

برچسب ها: بیمارستان پزشکان عمل جراحی
ارسال نظر
آخرین اخبار