۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: ۱۷۵۳۲۵
ابزار جدید و رایگان هوش مصنوعی با درست کردن عکس های قدیمی، گذشته را بازیابی می‌کند.
کد خبر: ۱۹۱۸۷

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، اخیرا ابزار رایگانی توسط محققان Tencent به نام GFP-GAN ساخته شده است که می‌تواند پرتره‌های آسیب دیده و با وضوح پایین را بازیابی کند. این فناوری اطلاعات دو مدل هوش مصنوعی را با هم ادغام می‌کند تا جزئیات از دست رفته عکس را با جزئیات واقعی در چند ثانیه پر کند و در عین حال دقت و کیفیت بالایی را ارائه می‌دهد.

رویکرد جدید، از یک نسخه از پیش آموزش‌دیده‌شده یک مدل موجود (NVIDIA's StyleGAN-۲) استفاده می‌کند. هدف این تکنیک حفظ هویت افراد در یک عکس، با تمرکز ویژه بر ویژگی‌های صورت مانند چشم‌ها و دهان است.‌

می‌توانید نسخه دمو GFP-GAN را به صورت رایگان امتحان کنید. سازندگان همچنین کد خود را ارسال کرده اند تا به همه اجازه دهند فناوری بازسازی را در پروژه‌های خود پیاده کنند.

هوش مصنوعی عکس های قدیمی را درست می کند

البته این پروژه همچنان محدود به محدودیت‌های هوش مصنوعی فعلی است، اما در حالی که به طرز شگفت انگیزی دقیق است، در مورد محتوای از دست رفته حدس‌های آموزشی می‌زند.

همچنین محققان هشدار دادند که ممکن است "تغییر جزئی هویت" و وضوح کمتری نسبت به آنچه دوست دارید مشاهده کنید. مثلا برای چاپ یک عکس در اندازه پوستر از پدربزرگ و مادربزرگ خود، نباید به این برنامه تکیه کنید.

برچسب ها: هوش مصنوعی ویرایش عکس فناوری اطلاعات و ارتباطات
ارسال نظر
آخرین اخبار