۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲
تعداد بازدید: ۴۳۴۴۲
آقای رئیس‌جمهور در جلسه‌ای با اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر اعلام کردند که «حجاب باید اجرا شود و ستاد امر به معروف و نهی از منکر به حاشیه‌ها و جوسازی‌ها توجه نکند، حجاب را که یک امر شرعی است در جامعه اجرا نمایند.» این سخنان امروز آقای رئیس‌جمهور در مرداد سال ۱۴۰۱ است. می‌توانیم چشمانمان را ببندیم، فرض کنیم دو سال دیگر است و ایشان به‌همراه چند تن از اصولگرایان نامزد ریاست‌جمهوری در سال ۱۴۰۴ هستند.
کد خبر: ۱۹۲۷۹

حجاب و تبلیغات در مناظره!

پایگاه خبری تحلیلی خطوط: آقای رئیس‌جمهور در جلسه‌ای با اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر اعلام کردند که «حجاب باید اجرا شود و ستاد امر به معروف و نهی از منکر به حاشیه‌ها و جوسازی‌ها توجه نکند، حجاب را که یک امر شرعی است در جامعه اجرا نمایند.» این سخنان امروز آقای رئیس‌جمهور در مرداد سال ۱۴۰۱ است. می‌توانیم چشمانمان را ببندیم، فرض کنیم دو سال دیگر است و ایشان به‌همراه چند تن از اصولگرایان نامزد ریاست‌جمهوری در سال ۱۴۰۴ هستند. می‌توان متصور شد در خصوص حجاب مطرح می‌شود و چه خواهند گفت؛ بسیاری از زنان جامعه ما آماده پذیرش حجاب هستند و نیازی به گشت ارشاد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای اعمال حجاب نیست، اما برای آن دسته از دختران و همسران و خواهران‌مان که به حجاب اهمیت کمتری می‌دهند باید توجه داشت به اجبار نمی‌توان متوسل شد زیرا که مقوله بلندمدت فرهنگی است و برای نهادینه کردن حجاب در جامعه و پذیرش آن توسط اکثریت زنان جامعه باید کار‌های زیربنایی انجام دهیم.

حال سوالی پیش‌آمد می‌کند مبنی بر اینکه کدام رویکرد در مورد حجاب باید تحقق پیدا کند و در جامعه پیاده شود رویکردی که امروز با مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌گویند یا رویکردی که دو سال دیگر در جریان مناظرات تلویزیونی گفته خواهد شد؟

 

 

 

آموزش و پرورش، صدا و سیما، دانشگاه‌ها، حوزه‌ها و سینما تمامی نهاد‌ها با همکاری یکدیگر امر حجاب را به گونه‌ای ترویج کنند که از ابتدای کودکی حجاب در جامعه ما نهادینه گردد و صد البته که در این راه از خانواده‌ها نیز باید کمک بگیریم، با توجه به اینکه پخش مناظرات انتخاباتی دو سال دیگر است و نگاه اصولگرایان به صندوق آراست به هیچ وجه سخنی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر مبنی بر اینکه به هرحال شما وظیفه پیاده‌سازی حجاب را برعهده دارید، یا خطاب به گشت ارشاد تعارف را کنار بگذارید، بالعکس معتقد هستند که حجاب را در چارچوب امور فرهنگی بلند مدت نهادینه کنیم. حال سوالی پیش‌آمد می‌کند مبنی بر اینکه کدام رویکرد در مورد حجاب باید تحقق پیدا کند و در جامعه پیاده شود رویکردی که امروز با مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌گویند یا رویکردی که دو سال دیگر در جریان مناظرات تلویزیونی گفته خواهد شد؟ پاسخ به این پرسش شاید بتواند در نوع رویکرد دولت‌ها نسبت به این مساله مهم تاثیرگذار باشد.

صادق زیباکلام استاد دانشگاه

برچسب ها: حجاب و عفاف بد حجاب ریاست جمهوری ابراهیم رییسی صادق زیبا کلام
ارسال نظر
آخرین اخبار