۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
تعداد بازدید: ۱۰۶۱۴۷
نقش یک فرد در قرارداد مارک ویلموتس به‌وضوح دیده می‌شود و این در شرایطی است که تاج درباره مسائل مختلف این پرونده صحبت کرده است به‌جز نقش «بوروس».
کد خبر: ۱۹۷۷۶

سکوت تاج درباره نقش یک فرد در قرارداد ویلموتس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، حالا که بار دیگر بحث قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران و با امضای مهدی تاج به بحثی داغ تبدیل شده است، می‌توان ابعاد مختلف این ماجرا را هم مجدداً مرور کرد، قراردادی که قطعاً ابعاد فنی و حقوقی بسیار زیادی دارد و در این رابطه، بارها صحبت شده است، از جمله بالا بردن رقم قرارداد مربی ۴۵۰ هزاریورویی (به‌ادعای رسانه‌های خارجی) و رساندن آن به ۲.۲۵ میلیون یورو که تبدیل به سنگین‌ترین قرارداد تاریخ ورزش ایران شد.

با این حال، فارغ از جزئیات فنی و حقوقی ماجرا، یک مسئله که در قرارداد مارک ویلموتس به چشم نیامده بود "نقش «ب.ز.» در فوتبال ایران" با اشاره به حضور فردی به‌نام بهروز (بوروس) زنجانی کنار مهدی تاج و در قرارداد مارک ویلموتس، درباره نقش این فرد سؤالاتی را مطرح کرد، مهدی تاج اما هیچ وقت پاسخ مشخصی درباره حضور بوروس در عقد قرارداد مارک ویلموتس نداد.

تاج که حالا برخی مسئولان و اهالی فوتبال را فراموشکار و با حافظه کوتاه‌مدت دیده است و دوباره قصد دارد رئیس فدراسیون فوتبال شود، در خصوص حضور بهروز زنجانی به توضیحی مبهم بسنده کرده بود. رئیس سابق فدراسیون فوتبال در واکنش به این حواشی و نحوه آشنایی و علت حضور زنجانی در مذاکرات و عقد قرارداد با مارک ویلموتس گفته بود: «او زمان کی‌روش مترجم و کنار او بود و ما از آن‌جا او را شناختیم، جوان بسیار خوبی است و تمام بازی‌های تیم ملی را با هزینه خودش می‌رود و از نزدیک نگاه می‌کند. وقتی می‌خواستیم با ویلموتس در بلژیک مذاکره کنیم، به‌علت محدودیت‌های ویزای شینگن، از زنجانی به‌علت اقامت در آلمان خواستم من را در بروکسل همراهی کند و نقش مترجم را داشته باشد. او اطلاعات مذاکره‌ای را که داشتیم، می‌دانست و اتفاقاً پیشنهادهای خوبی هم در آن جلسه داد، به همین دلیل در این جلسه حاضر بود. در جریان مذاکره با ویلموتس هم او فقط قرارداد را برای این مربی خواند و در داخل کشور قرارداد نهایی امضا شد».

سؤالاتی که تاج هیچ‌وقت به آن پاسخ نداد، این بود؛ آیا هرکسی تمام بازی‌های تیم ملی را با هزینه خودش برود و نگاه کند، می‌تواند در مذاکرات انتخاب سرمربی تیم ملی حضور داشته باشد؟ به‌گفته رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، او حتی اطلاعات مذاکرات را می‌دانسته و پیشنهادهای خوبی در جلسه مذاکره با ویلموتس و عقد قرارداد با این مربی داده است، چه پیشنهادهای خوبی ارائه شده است که قرارداد مربی ۴۵۰ هزاریورویی با فدراسیون فوتبال ایران به ۲.۲۵ میلیون یورو رسیده است؟ ضمن اینکه به‌خلاف گفته تاج، بهروز زنجانی نه‌تنها فقط به‌دلیل محدودیت‌های ویزای شینگن که حتی در زمان بازدید ویلموتس از امکانات کمپ هم همراه او بود، آیا برای بازدید ویلموتس از امکانات کمپ تیم ملی هم، نیاز به حضور فردی بوده است که ویزای شینگن داشته باشد؟

نکته جالب اینجاست که بهروز زنجانی در تمام معادلات قراردادی مارک ویلموتس حضور داشت و به‌نوعی دستیار مهدی تاج در این مصیبت بزرگ فوتبال ایران بود، حتی در ترکیه که ۲ میلیون یورو از سوی فدراسیون فوتبال به این مربی پرداخت شد، یکی از نفرات حاضر در جلسه با ویلموتس، بهروز زنجانی بود، فردی که گویا رابطه نزدیکی هم با مهدی تاج دارد و حضور او در تمام مراحل قرارداد و پرداخت مارک ویلموتس صرفاً به داشتن ویزای شینگن، تسلط به زبان انگلیسی یا علاقه به دیدن بازی‌های تیم ملی نبوده است، حال اینکه چنین فردی با نظر مهدی تاج چگونه در تمام مراحل قراردادی مارک ویلموتس حضور داشته است، سؤالی است که پاسخ آن باید توسط مهدی تاج داده شود.

برچسب ها: مهدی تاج مارک ویلموتس فدراسیون فوتبال
ارسال نظر
آخرین اخبار