۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: ۶۱۳۹۵
وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص دیدارش با مدیر دفتر منطقه ای یونسکو در تهران توضیحاتی ارائه کرد.
کد خبر: ۲۱۵۵۸

سند ٢٠٣٠ قرار بود باعث همبستگی جهانی باشد/ جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین داخلی و فرهنگی خود به این سند نگاه می‌کند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه در شرح دیدار با گلدا الخوری مدیر دفتر منطقه ای یونسکو در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت:ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای خانم الخوری، به ایشان گفتم رابطه کشورمان و یونسکو به ویژه در حوزه هایی، چون ثبت میراث فرهنگی نزدیک است و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های آموزش، آموزش عالی و فن آوری به ویژه در حوزه بانوان ایرانی مثال زدنی است.

وی نوشت: ما در گفتگو برای حفظ منافع و عزت مردم، لکنت زبان نخواهیم داشت. با اشاره به سند ٢٠٣٠ به ایشان گفتم، قرار بود این سند در حوزه آموزش باعث همبستگی جهانی باشد، اما با نادیده گرفتن هویت و واقعیت‌های فرهنگی کشور‌ها آن‌ها را در این حوزه دچار مشکل کرده است و از این رو جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین داخلی و فرهنگی خود به این سند نگاه می‌کند.خانم گلدا الخوری نیز در این دیدار شرحی از برنامه‌های خود برای دفتر را ارایه و وعده داد حداکثر تلاش خویش را برای ارتقای جایگاه این دفتر منطقه‌ای به عمل آورد./خبرنگاران جوان.

 
برچسب ها: سیاسی سیاست خارجی
ارسال نظر
آخرین اخبار