۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
تعداد بازدید: ۸۷۹۸۵
ششمین دوره کنگره بین‌المللی شعر و ادب فارسی با پاسداشت مقام استاد شهریار و با سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۲۱۶۳۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ششمین کنگره بین‌المللی شعر و ادب فارسی پاسداشت مقام استاد شهریار روز یکشنبه، ۲۷ شهریورماه از ساعت ۸ الی ۱۲ در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.


برگزاری ششمین کنگره بین‌المللی شعر و ادب فارسی
جواد وند نوروز، رئیس بنیاد فرهنگی مقبرةالشعرا استاد شهریار، ضمن اعلام این خبر افزود: در این رویداد علمی و ملی بیش از ۴۸۰ مقاله از سراسر کشور توسط محققان، پژوهشگران و فعالان زبان و ادبیات فارسی، ترکی و شهریار پژوه به دبیرخانه کنگره رسیده است.

او ادامه داد: سعی شده است از شاعران نواحی مختلف کشور اعم از آذربایجان، کردستان، سیستان و بلوچستان، گلستان و ... به این همایش دعوت شوند.

به گفته وند نوروز؛ در این برنامه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی سخنرانی خواهند کرد.

رئیس بنیاد فرهنگی مقبرةالشعرا استاد شهریار درپایان گفت: شعرخوانی و ارائه مقالات علمی از دیگر برنامه‌های کنگره است و همچنین نمایشگاه کتاب پژوهش‌ها درباره استاد شهریار هم در حاشیه این کنگره برگزار خواهد شد./تسنیم

برچسب ها: شعر فارسی ادبیات معاصر شهریار
ارسال نظر
آخرین اخبار