۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: ۱۲۵۸۶۴
تفاوت ایده کارلوس کی‌روش در بازی با انگلیس این است که پست شماره ۱۰ حذف می‌شود که به این صورت یک هافبک جلوی خط دفاعی بازی خواهد کرد و دو هافبک هم جلوتر روی یک خط.
کد خبر: ۲۳۴۹۶

راهی برای گرفتن امتیاز از انگلیس/ سیستم جدید کی روش حذف پست شماره ۱۰

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، این سخت ترین بازی تیم ملی در مرحله گروهی است و کارلوس کی‌روش در روزهای گذشته بارها و بارها در خصوص این بازی با ملی پوشان صحبت کرده و تاکیدی که داشته این بوده که نباید در این بازی بازنده شویم. به باور سرمربی تیم ملی اگر ایران در این بازی با حداقل امتیاز میدان را ترک کند، می‌تواند در مصاف با آمریکا و ولز امتیازات لازم را برای صعود از مرحله گروهی به دست بیاورد.

پیش بینی می‌شود کارلوس کی‌روش تیم ملی را در مصاف با انگلیس با سه هافبک میانی ارنج کند. البته در بازی با اروگوئه هم این چنین بود و تیم ملی دو هافبک جلوی خط دفاعی و یک هافبک هم در پست شماره ۱۰ داشت اما تفاوت ایده کارلوس کی‌روش در بازی با انگلیس این است که پست شماره ۱۰ حذف می‌شود. یک هافبک جلوی خط دفاعی بازی خواهد کرد و دو هافبک هم جلوتر روی یک خط. این همان شیوه ای است که استقلال بازی می‌کند و به هنگام دفاع هر سه هافبک میانی را در جلوی خط دفاعی خواهد داشت. بازیکن پست شماره ۱۰ به هنگام دفاع گاهی با مهاجم نوک در یک خط قرار می‌گیرد و شیوه بازی تیم را به ۲-۴-۴ تبدیل می‌کند اما تیمی که با سه هافبک میانی به شکلی که گفته شد، بازی کند، به هنگام دفاع ۱-۵-۴ خواهد شد، چون علاوه بر سه هافبک میانی دو وینگر هم زمان دفاع به تیم کمک خواهند کرد.

چه کسی تک هافبک تیم ملی در جلوی خط دفاعی خواهد بود؟ به نظر می‌رسد این پست به روزبه چشمی محول شود چرا که در استقلال هم این نقش را به خوبی ایفاء کرده است. پیش بینی‌ها بر این است روزبه چشمی، سعید عزت الهی و احمد نورالهی سه هافبک میانی تیم ملی در بازی با انگلیس باشند اما در بازی‌های بعدی شیوه بازی تیم ملی به قبل بر می‌گردد. یعنی بازی دو هافبک دفاعی در جلوی خط دفاعی و بازیکن پست شماره ۱۰ که احتمالا سامان قدوس است. این احتمال هم وجود دارد کارلوس کی‌روش سه هافبک میانی در بازی با انگلیس را با ترکیب دیگری وارد میدان کند. چرا که احسان حاج صفی هم می‌تواند دراین ترکیب قرار بگیرد. / خبرورزشی.

برچسب ها: کارلوس کیروش اخبار و نتایج تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبر ویژه
ارسال نظر
آخرین اخبار