۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
تعداد بازدید: ۸۵۲۵۲
معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: آمریکا دیر یا زود کمک‌های نظامی و مالی خود به اوکراین را قطع و این کشور را همانند رفتار همیشگی با متحدانش، تنها می‌گذارد.
کد خبر: ۲۳۶۵۹

دیر یا زود اتفاق می‌افتد/کنگره نمی‌تواند تا زمان نامشخص به کمک مالی به اوکراین ادامه دهد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، «دیمیتری مدودف»، اظهارداشت: آمریکا همیشه دوستانش را تنها می‌گذارد و این اتفاق هم دیر یا زود برای اوکراین رخ می‌دهد.

مدودف با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود با بیان این موضوع افزود: هم‌اکنون برخی از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار شفافیت درباره حجم زیاد پولی هستند که برای کمک به اوکراین اختصاص داده می‌شود.

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشور‌های اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه، ضمن اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو و اعطای کمک‌های مالی، تاکنون حجم زیادی از تسلیحات نظامی در اختیار ارتش اوکراین قرار داده‌اند.

هفته پیش «کریس استیوارتان»، عضور جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در مقاله‌ای در پایگاه شبکه فاکس‌نیوز نوشت: کنگره نمی‌تواند بدون آگاهی از راهبرد دولت بایدن در اوکراین، به کمک مالی به اوکراین تا زمان نامشخصی ادامه دهد. بایدن به اعطای میلیارد‌ها دلار کمک به اوکراین ادامه می‌دهد، اما هیچ راهبردی برای نحوه جلوگیری از درگیری با روسیه ندارد.

وی ادامه داد: وقت آن رسیده است که به بسیاری از سوالات مهم پیرامون میزان کمک‌ها به کی‌یف و هدف نهایی از این حمایت‌ها پاسخ داده شود. بدون پاسخ به این سوالات به‌نظر می‌رسد که هزینه‌کردن بیشتر در این خصوص غیرمسئولانه است. از زمان روی کارآمدن بایدن در کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱، آمریکا بیش از ۱۵.۲ میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است که اکثریت قریب به اتفاق، این کمک‌ها با آغاز عملیات روسیه در اوکراین تخصیص داده شده است./مهر.

برچسب ها: روسیه جنگ اوکراین و روسیه حمله روسیه به اوکراین مقامات آمریکایی آمریکا حمایت نظامی از اوکراین جنگ اوکراین اوکراین
ارسال نظر
آخرین اخبار