۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: ۱۲۷۵۹۲
تیم ذوب‌آهن اصفهان ایران پیش از این ۵۶ - ۷۳ از تیم بیروت کلوب لبنان شکست خورد و ۷۵ - ۵۴ الاتحاد الاهلی سوریه را مغلوب کرد.
کد خبر: ۲۶۱۵۶

هفته سوم بسکتبال غرب آسیا/ ذوب آهن برد اما صدر نشین نشد!

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، در این دوره از مسابقات که با وقفه ۳ ساله به علت شیوع بیماری کرونا برگزار می‌شود، ۸ تیم در منطقه غرب آسیا حضور دارند که در دو گروه به رقابت می‌پردازند و از هر گروه تیم برتر مستقیما به نیمه نهایی صعود می‌کند و تیم‌های دوم و سوم راهی پلی آف می‌شوند.۳ تیم برتر منطقه غرب و ۳ تیم برتر منطقه خلیج فارس به فینال واسل لیگ صعود می‌کنند. تیم‌های آستانه قزاقستان و نماینده هند مستقیما به مرحله نهایی (فاینال ایت) راه یافته اند. نتیجه ادامه هفته سوم به این شرح است:

گروه یک:
ذوب‌آهن اصفهان ایران ۸۹ - ۸۱ ارتودوکسی اردن (ساعت ۱۶:۳۰ - سالن بسکتبال آزادی تهران)

تیم ذوب‌آهن اصفهان ایران پیش از این ۵۶ - ۷۳ از تیم بیروت کلوب لبنان شکست خورد و ۷۵ - ۵۴ الاتحاد الاهلی سوریه را مغلوب کرد.
تیم بیروت کلوب لبنان با ۶ امتیاز صدرنشین است و تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان با ۵، ارتودوکسی اردن با ۴ و الاتحاد الاهلی سوریه با ۳ امتیاز در رده‌های دوم تا چهارم جای گرفتند.
گروه دو:
در این گروه تیم شهرداری گرگان پیش از این ۷۴ - ۷۱ از تیم الریاضی بیروت لبنان شکست خورد و ۸۳ - ۷۸ الکرامه سوریه و ۱۱۰ - ۶۹ نفط الوسط عراق را مغلوب کرد.
تیم‌های شهرداری گرگان ایران، الریاضی بیروت لبنان و نفط الوسط عراق با ۵ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند و تیم الکرامه سوریه با ۳ امتیاز چهارم است.

هفته سوم بسکتبال غرب آسیا/ بیروت کلوب لبنان صدرنشین ماند!

جدول منطقه خلیج فارس هم در هفته سوم به این شرح است:
گروه یک:
تیم‌های شباب الاهلی با ۶ و الهلال با ۵ امتیاز اول و دوم و تیم‌های کاظمیه با ۴ و البشائر با ۳ امتیاز سوم و چهارم هستند.
گروه دو:
تیم الکویت با ۶ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های المنامه با ۵ و السد با ۴ امتیاز دوم و سوم و تیم النصربا ۳ امتیاز چهارم است.

در دوره قبل در سال ۲۰۱۹، تیم‌های شیمیدُر تهران (ایران)، پتروشیمی بندرامام ایران و نفت بغداد عراق اول تا سوم شدند.
در بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا (وابا) تیم الریاضی لبنان با ۴ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی رکورد دار است و مهرام ایران با ۴ قهرمانی و یک سومی دوم و ساجس لبنان با ۳ قهرمانی و یک نایب قهرمانی سوم هستند.
تیم پتروشیمی بندرامام ۲ بار قهرمان و ۳ بار نایب قهرمان و سوم، تیم صبا باتری تهران نیز یک بار قهرمان، ۳ بار دوم و یک بار سوم، صنام تهران یک بار قهرمان و سوم، تیم شیمیدور تهران یک بار قهرمان، ذوب آهن اصفهان یک بار دوم و ۳ بار سوم، فولاد ماهان اصفهان یک بار نایب قهرمان و نفت آبادان و دانشگاه آزاد تهران یک بار سوم شده اند./ پایگاه اختصاصی مسابقات

ارسال نظر