۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
تعداد بازدید: ۵۵۳۷۳
حاضران در جلسه بر ضرورت حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های کشور تأکید و ضمن بیان نظرات خود، پیشنهادها و راهکارهایی برای برگزاری بهتر مسابقات را مطرح کردند.
کد خبر: ۲۶۶۰۱
۱۰ مصوبه برای بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، نخستین جلسه کارگروه فرهنگی و ساماندهی هواداران فوتبال به ریاست منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال، محمدرضا کشوری‌فرد سرپرست سازمان لیگ، مدیران و مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، مسئولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و مدیران انتظامی، امنیتی و نظارت و بازرسی برگزار شد.

حاضران در جلسه بر ضرورت حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های کشور تأکید و ضمن بیان نظرات خود، پیشنهادها و راهکارهایی برای برگزاری بهتر مسابقات را مطرح کردند. از جمله مهمترین مصوباتی که در این نشست به تصویب رسید، به شرح زیر است:

* حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها با ایجاد شرایط لازم، از هفته هفدهم آغاز می‌شود و کانون‌های هواداری باشگاه‌ها مسئولیت اصلی نظم‌دهی و ساماندهی تماشاگران را بر عهده خواهند داشت.

* حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها فقط با خرید بلیت از سامانه الکترونیکی ممکن بوده و افراد بدون بلیت، مجوز حضور در ورزشگاه را نخواهند داشت.

* تماشاگران روی صندلی‌های شماره‌دار ورزشگاه و جایگاه مشخص شده در بلیت مستقر شوند.

* بلیت‌های فروخته شده به افراد، قابل واگذاری و فروش به شخص دیگری نیست و واحدهای نظارتی سازمان لیگ و انتظامی، کنترل لازمه را بر این فرآیند اعمال خواهند کرد.

* مقرر شد بسته‌های فرهنگی از سوی کانون‌های هواداری و معاونت‌های فرهنگی باشگاه‌ها، برای ارائه به تماشاگران آماده شود.

* تمامی عوامل برگزاری مسابقه از جمله داوران، ناظران، مسئولان فرهنگی و روابط عمومی‌ها دارای آی‌دی‌کارت بوده و افراد فاقد آی‌دی‌کارت، مجوز ورود به ورزشگاه را نخواهند داشت.

* باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، مدارک مشوقین خود را برای صدور آی‌دی‌کارت به فدراسیون فوتبال و واحد فرهنگی سازمان لیگ اعلام کنند. در فازهای بعدی نیز برای مشوقین سایر باشگاه‌ها این کارت‌ها نیز صادر و اقدام شود.

* با توجه به مهیا نبودن زیرساخت‌ها برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، شرایط لازم برای حضور بانوان در مسابقات آینده فراهم و همچنین همیاران هواداران بانوان در باشگاه‌ها تشکیل و اقدام شود.

* معاونت‌های فرهنگی و کانون‌های هواداری باشگاه‌ها، برنامه‌های خود را تا پایان فصل جاری مسابقات ارائه کنند و این برنامه‌ها در کارگروه بررسی و پیگیری شود.

* منشورهای اخلاقی و آیین‌نامه‌های مشخصی برای هواداران و تماشاگران در ورزشگاه‌ها تهیه و تدوین شود.

در پایان نشست، منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال اظهار داشت: کارگروه فرهنگی و ساماندهی کانون هواداران باشگاه‌ها نشستی مستمر و هر 15 روز یک بار برگزار کند و نمایندگان سایر باشگاه‌ها در این کارگروه حضور داشته باشند. مصوبات این کارگروه فرهنگی به‌صورت مکتوب به باشگاه‌ها ابلاغ و در نشست‌های بعدی، صورتجلسه مشخصی برای هر جلسه کارگروه تهیه شود. همچنین دبیری برای این کارگروه جهت دعوت از باشگاه‌ها، پیگیری مصوبات و اجرای آن تعیین شود.

وی در ادامه تصریح کرد: همه عوامل و ناظران مسابقات باید شناسنامه‌دار باشند و سوابق تحصیلی و آموزش آنها نیز مشخص باشد. آموزش ارتباط با دانشگاه‌ها در صورت لزوم انجام و بودجه فرهنگی مناسبی برای باشگاه‌ها تعیین و سازماندهی شود. باشگاه‌ها موظف شوند برنامه‌های فرهنگی خود را ابتدا به تأیید هیئت‌مدیره باشگاه خود برسانند و سپس برای اجرا و بهینه‌سازی، به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ارائه کنند.

انتهای پیام/ سایت سازمان لیگ فوتبال ایران

برچسب ها: سازمان لیگ لیگ برتر فوتبال
ارسال نظر