۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: ۱۰۷۰۰۸
بسیاری از رسانه‌های خبری این کشور از جمله اسکای نیوز مدعی شده‌اند که مذاکرات دو طرف بسیار خوب پیش رفته و انتظار می‌رود که لینه‌کر نهایتا تا ۲۴ ساعت دیگر بار دیگر در برنامه معروفش حضور پیدا کند و به بحرانی که حالا تمام فوتبال انگلیس را دربرگرفته پایان دهد.
کد خبر: ۲۸۲۹۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مدیران شبکه بی‌بی‌سی در اقدامی عجیب تصمیم گرفتند که لینه‌کر را به خاطر توییتی که درباره سیاست‌های دولت این کشور در قبال پناهجویان به کار گرفته به صورت موقت برکنار کنند.
اما این اقدام آن‌ها بحرانی باورنکردنی را کلید زد و با حمایت تمامی کارشناسان و گزارشگران و دیگر مجریان این شبکه از او باعث شد که مدیران بزرگترین شبکه خبری انگلیس با بحرانی جدی در این زمینه مواجه شوند.

روز گذشته اعلام شد که تیم دیوی، مدیر کل بی‌بی‌سی، خواهان بازگشت هرچه زودتر این ستاره سابق تیم ملی انگلیس به این شبکه شده و پس از آن تایید شد که مذاکرات بین آن‌ها آغاز شده تا شرایط دو طرف برای همکاری دوباره مطرح شود.
مدیران این شبکه نگران بودند که شرایط برای آن‌ها بسیار دشوارتر از چیزی که هست شود، چرا که اخباری مبنی بر تصمیم بازیکنان و مربیان لیگ برتری برای تحریم برنامه‌های آن‌ها به گوش می‌رسید و این اتفاق ممکن بود کار را از چیزی که هست هم برای آن‌ها سخت‌تر کند.
از سوی دیگر، واکنش مردم در شبکه‌های اجتماعی هم کاملا در جهت حمایت از لینه‌کر بود. این اتفاق زمانی بیشتر به چشم آمد که یکی از خبرنگاران این شبکه در حال تهیه گزارش در خیابان بود و یکی از عابران وقتی از کنارش گذشت فریاد زد: «لینه‌کر را برگردانید!»

اما حمایت از او تنها به اینجا ختم نشد و حتی بسیاری از سیاستمداران انگلیسی هم که با اظهارنظر او درباره اقدامات دولت انگلیس در قبال پناهجویان موافق بودند به حمایت از او برخاستند تا در واقع موجی همه جانبه در جامعه این کشور علیه بی‌بی‌سی به راه بیفتد.
کار حتی به جایی رسید که صادق خان، شهردار لندن، هم در این باره صحبت کرد و مدعی شد: «گری لینه‌کر باید آزادی اظهارنظر درباره نظرات و سیاست‌های دولت را داشته باشد، خصوصا وقتی این سیاست‌ها ناکارآمد و غیراخلاقی هستند.»
فشار‌ها به حدی به ریچارد شارپ، مدیر بی‌بی‌سی که این تصمیم را گرفت، زیاد شده که بسیاری انتظار دارند که او به زودی از سمتش استعفا دهد و این شبکه را ترک کند.
این در حالی است که لینه‌کر هنوز شخصا هیچ اظهارنظری درباره این اتفاقات نداشته و در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره آینده‌اش در این برنامه تنها به گفتن این که حرفی برای زدن ندارد اکتفا کرده است. اما پسرش می‌گوید که او حاضر نیست حرف‌هایی که در توییت دردسرسازش زده بود را پس بگیرد، چون به آن‌ها اعتقاد دارد.

او بیشتر از یک ربع قرن با برنامه Match of the Day در این شبکه کار کرد و توانست این برنامه را به یکی از موفق‌ترین برنامه‌های فوتبالی تلویزیون این کشور تبدیل کند و مخاطبان بسیار زیادی را برای بی‌بی‌سی جذب کند. دستمزد لینه‌کر در بین بالاترین دستمزد‌های پرداختی از سوی این شبکه و سالانه ۱.۳۶ میلیون پوند است.
حالا بسیاری از رسانه‌های خبری این کشور از جمله اسکای نیوز مدعی شده‌اند که مذاکرات دو طرف بسیار خوب پیش رفته و انتظار می‌رود که لینه‌کر نهایتا تا ۲۴ ساعت دیگر بار دیگر در برنامه معروفش حضور پیدا کند و به بحرانی که حالا تمام فوتبال انگلیس را دربرگرفته پایان دهد.

/ ورزش سه

 
برچسب ها: لینکه‌کر بی‌بی‌سی انتقاد
ارسال نظر