۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: ۱۵۱۱۸۶
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست گفت: احیا ورزش دانشگاهی و هویت بخشی به آن یکی از مهمترین موضوعاتی است که برای سال آینده باید بر روی آن تمرکز ویژه کرد.
کد خبر: ۲۸۵۰۵

نشست هیئت رئیسه فدراسیون دانشگاهی با حضور معاون وزیر علوم

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، نشست هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با حضور هاشم داداش پور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان و هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در محل این سازمان برگزار شد.

داداش پور در این نشست ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت: احیا ورزش دانشگاهی و هویت بخشی به آن یکی از مهمترین موضوعاتی است که برای سال آینده باید بر روی آن تمرکز ویژه کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه حکمرانی نو در ورزش دانشگاهی و فعال سازی ورزش درون دانشگاهی نیز باید صورت گیرد اظهار کرد: ورزش را با همکاری همه نهادهای علمی و مراکز آموزش عالی در همه سطوح دانشگاهی و تمامی لایه‌ها فعال خواهیم کرد و نگاه ملی به این موضوع داریم. همچنین رشته‌هایی ورزشی که اقبال بیشتری دارد و دانشجویان بیشتری را درگیر می‌کند نیز باید در برنامه‌های آتی گنجانده شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه باید از موازی کاری در بخش‌های مختلف آموزش عالی جلوگیری کرد، ادامه داد: روابط میان دانشگاه‌ها به منظور برگزاری مسابقات ورزشی نیز باید گسترش یابد تا ورزش در سطح گسترده احیا گردد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ما باید ورزش‌های بومی و محلی را در کشور تقویت کنیم و به گسترش آن بپردازیم تصریح کرد: ورزش‌های بومی و محلی بخش قابل توجه‌ای از ورزش را در برگرفته‌اند که هیئت‌های شهرستانی و استانی می‌توانند در تقویت آن بکوشند.

داداش پور با بیان اینکه علاوه بر مسابقات آسیایی و درون کشوری، مسابقات فراملی نیز باید راه‌اندازی شود تاکید کرد: اصل بر این است تا روابط میان ملل تقویت شود و هویت جدیدی به ورزش دانشگاهی دهیم و ورزش دانشگاهی باید در سراسر کشور یکپارچه شود.

معاون وزیر علوم افزود: ورزش درون دانشگاهی در لایه‌های پایین باید فعال شود زیرا این موضوع سبب می‌شود تا ورزش بین دانشگاهی نیز ارتقا یابد همه این موارد به منظور بهینه سازی اوقات فراغت دانشجویان انجام می‌شود تا جامعه سالم، ورزش سالم و دانشجوی سالم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: لیگ‌های ورزش دانشگاهی نیز از سال آینده فعال‌تر می‌شود. اکنون لیگ ۳ رشته فعال شده است که برای سال آینده این لیگ‌ها افزایش خواهند یافت، به طوری که ورزش آموزش عالی کشور به صورت یکپارچه فعال و تمامی دانشجویان دانشگاه‌های استان‌ها و شهرستان‌ها می‌توانند در این مسابقات شرکت کرده و حضوری در رنگ داشته باشند.

همچنین در این جلسه بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ضمن گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در فدراسیون و اردوهای انتخابی تیم‌های اعزامی به یونیورسیاد، مطالبی در خصوص المپیاد ملی و نظام کلان و یکپارچه مسابقات ورزش دانشجویی کشور و سی و یکمین یونیورسیاد دانشجویی ارائه داد.

در ادامه این جلسه همه اعضا در خصوص مطالب مطرح شده به ارائه نظرات و پیشنهادات پرداختند.

/ روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

برچسب ها: یونیورسیاد هادی بشیریان فدراسیون ورزش های دانشگاهی
ارسال نظر
آخرین اخبار