۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
تعداد بازدید: ۲۳۵۷۹۱
تیم ملی هندبال ساحلی ایران با ترکیب کاملا متفاوت از دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی آسیا و با میانگین سنی ۱۸ و ۶ دهم عنوان جوان‌ترین تیم آسیا را در اختیار داشت.
کد خبر: ۲۸۵۳۲
هندبال ساحلی ایران بر سکوی سوم آسیا
 
 
 
به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی خطوط، تیم ملی هندبال ساحلی ایران در دیدار رده‌بندی مسابقات قهرمانی آسیا موفق شد با نتیجه ۲ به صفر مقابل ویتنام به برتری برسد و عنوان سومی قاره آسیا را کسب کند.
 
ملی‌پوشان ایران از همان ابتدا نبض بازی را در دست گرفتند و گیم نخست این دیدار را با نتیجه ۱۷ به ۹ به سود خود به پایان رساندند. در گیم دوم نیر روند برتری ملی‌پوشان ایران ادامه یافت و با نتیجه ۱۷ به ۱۰ این گیم نیز به سود ایران به پایان رسید تا در نهایت بازی ۲ به صفر به سود ایران تمام شود.
 
تیم ملی هندبال ساحلی ایران با ترکیب کاملا متفاوت از دوره پیشین رقابت‌های قهرمانی آسیا و با میانگین سنی ۱۸ و ۶ دهم عنوان جوان‌ترین تیم آسیا را در اختیار داشت.
 
ملی‌پوشان هندبال ساحلی ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل عربستان ۲ به یک پیروز شدند، در دومین دیدار کره‌جنوبی را ۲ به صفر شکست داده بودند، در سومین دیدار مقابل فیلپیین ۲ بر صفر پیروز شدند و در آخرین دیدار مرحله گروهی ۲ به صفر مقابل قطر مغلوب شدند.
 
تیم ملی هندبال ساحلی ایران در دیدار نیمه‌نهایی مقابل عمان ۲ به صفر شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رسیده بود.
 
ویتنام نیز در نخستین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا موفق شده بود تیم ملی کویت را شکست دهد، در دومین دیدار مقابل عمان ۲ بر یک تن به شکست داد، در سومین دیدار چین را ۲ بر صفر شکست داده بود، در چهارمین دیدار هنگ‌کنگ را ۲ بر صفر از پیش رو برداشته بود و در پنجمین دیدار مقابل اندونزی میزبان ۲ بر صفر پیروز شده بود.
 
ویتنامی‌ها در دیدار نیمه‌نهایی ۲ بر صفر مقابل قطر تن به شکست داده بودند و از رسیدن به فینال بازماندند و راهی دیدار رده‌بندی شده بودند.
 
آراد حسینی، محمد مهدی حیدریان، حامد شمس، علی پیرزاده اهوازی، مصطفی انتشاری، علی سعیدی، علی حیدریان، حسین حیدریان، علیرضا علیپور و سروش قاسمی با هدایت مهدی قشقایی‌راد ترکیب تیم ملی هندبال ساحلی ایران را در رقابت‌های قهرمانی آسیا تشکیل می‌داد.
/صداوسیما
ارسال نظر
آخرین اخبار