۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳
تعداد بازدید: ۶۰۱۴۸
شناگر زن ایرانی موفق شد یک رکورد دیگر را هم به نام خود در گینس ثبت کند.
کد خبر: ۳۰۸۳۵

ثبت رکورد عجیب شناگر زن ایرانی در گینس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، شناگر زن ایرانی با جابجا کردن چهارمین رکورد جهانی خود، دستاورد شگرفی را به نام خود ثبت کرد. الهام السادات اصغری موفق شد با زمان یک ساعت و ۵۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه سریع‌ترین زمان در شنا کردن به مسافت پنج کیلومتر در حالی که یک قایق کوچ را با خود می‌کشد، به نام خود ثبت کند.

وبگاه «گینس» نوشته اصغری پیشتر رکورد سریع‌ترین زمان در شنا کردن با یک دست به مسافت ۱۰ کیلومتر در آب‌های آزاد و همچنین بیشترین مسافت طی شده توسط یک شناگر در حالی که دستبند به دست دارد را ثبت کرده است.

اصغری در سن پنج سالگی شروع به شنا کردن کرد و در سن ۱۷ سالگی آموزش شنا را آغاز کرد. آرزوی او شنا کردن در آب‌های آزاد بود و برای تحقق آن، جستجوی برنامه‌های آموزشی در اینترنت را آغاز کرد.

او در سال ۲۰۱۳ مسافت ۲۰ کیلومتری در دریای خزر را به صورت رفت و برگشت و به مدت هشت ساعت با لباسی که خود، آن را طراحی کرده بود طی کرد.

پدر الهام نیز که کشتی‌گیر بود، از تلاش‌های او حمایت و دخترش را برای ثبت رکورد ترغیب می‌کرد.

الهام اصغری درباره رکوردشکنی جدید خود می‌گوید: این چالش‌برانگیزترین رکورد برای من بود و به ترکیبی از قدرت، سرعت و استقامت نیاز داشت.

قابل ذکر است که الهام چندین رکورد را که قبلاً در اختیار مردان بود، شکسته است، از جمله شنای ۱۰ کیلومتری با یک دست در آب‌های آزاد، که در ۴ ساعت و ۵۸ دقیقه تکمیل شد و بر این اساس او رکورد تئودور تسوتکوف از بلغارستان را شکست.

او همچنین استاندارد جدیدی را برای شنای مسافت طولانی در حالی که دستبند به دست دارد تعیین کرد و نه یک بار بلکه دو بار رکورد را شکسته است. آن رکورد اکنون در اختیار شهاب علام مصری است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: فدراسیون شنا ثبت رکورد
ارسال نظر
آخرین اخبار