۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
تعداد بازدید: ۱۵۱۰۹۵
سایت اتحادیه جهانی که لیست فرنگی‌کاران شرکت‌کننده در تورنمنت بیشکک را منتشر کرده، جذاب‌ترین موضوع و تیتر خبرش را به دومین حضور محمدرضا گرایی در مسابقات رنکینگ‌دار در وزن 72 کیلوگرم اختصاص داده است.
کد خبر: ۳۱۰۷۱
بازتاب حضور قهرمان ایرانی المپیک در بیشکک؛ حضور گرایی برای دومین بار در ۷۲ کیلو
 
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سومین مسابقه رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی کشتی روزهای 11 تا 14 خرداد ماه در بیشکک قرقیزستان برگزار می‌شود. برخلاف تیم آزاد که به دلیل پیش رو داشتن جام تختی، در آن غایب است، تیمی متشکل از کشتی‌گیران شاخص و مدعی از ایران در رقابت‌های فرنگی بیشکک حضور پیدا خواهد کرد.

تیم فرنگی از اولین مسابقه رنکینگ‌دار که بهمن ماه در کرواسی برگزار شد، برای انتخاب تیم آسیایی‌اش استفاده کرد. 10 نفر برتر مسابقات قهرمان کشوری به همراه مدال‌آورانی که از شرکت در این رقابت‌ها معاف شده بودند، به زاگرب رفتند و نفرات برتر به عضویت تیم آسیایی درآمدند.

 

در دومین مسابقه رنکینگ‌دار هم قرار بود 4 فرنگی‌کار مدال‌دار ایران شرکت کنند که به دلیل عملکرد ناامیدکننده امیر قاسمی منجزی و علی‌اکبر یوسفی در زاگرب، ملی‌پوش آسیایی از بین این دو نفر انتخاب نشد و نام امین میرزازاده که قرار بود به مصر برود، از آن لیست خارج و به تیم آسیایی اضافه شد.

بنابراین کشتی فرنگی با میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی عازم بندر اسکندریه شد که دلخانی و ساروی طلا گرفتند اما گرایی که تا شب مسابقه به دلیل آسیب‌دیدگی قرنیه چشمش، در ابهام کشتی گرفتن یا نگرفتن بود، در نهایت روی تشک رفت و از مبارزه سوم-پنجمی نیز انصراف داد تا با مقام پنجمی در وزن بالاتر، به کار خود در این رقابت‌ خاتمه دهد.

سایت اتحادیه جهانی که لیست فرنگی‌کاران شرکت‌کننده در تورنمنت بیشکک را منتشر کرده، جذاب‌ترین موضوع و تیتر خبرش را به دومین حضور محمدرضا گرایی در مسابقات رنکینگ‌دار در وزن 72 کیلوگرم اختصاص داده است.

کادرفنی تیم ملی فرنگی برای آنکه فشار مضاعف کاهش وزن به قهرمان المپیک 2020 توکیو که چند سالی است وزن خود را برای تداوم حضورش در وزن المپیک 67 کیلو کنترل کرده، وارد نکند، تا پیش از مسابقات جهانی بلگراد قصد ندارد محمدرضا گرایی وزن کم کند.

این کشتی‌گیر اولین مدال خود را در حالی که کمتر کسی انتظارش را داشت، در بازی‌های المپیک توکیو به دست آورد و قهرمان وزن 67 کیلوگرم شد. دو ماه بعد هم او با کسب مدال طلای مسابقات جهانی 2021 اسلو، خود را در این وزن تثبیت کرد.

گرایی که شانس اول طلای سال 2022 هم محسوب می‌شد، در فینال درحالیکه می‌خواست نِمِس صربستانی را با امتیاز خوب ببرد، مقابل این حریف غافلگیر شد به مدال نقره جهان رضایت داد. او حالا شانس کسب مدال مسابقات جهانی بلگراد و همچنین بازی‌های المپیک پاریس است که در بیشکک هم در 72 کیلوگرم روی تشک خواهد رفت.

پویا دادمرز در 55 کیلو، مهدی محسن‌نژاد در 60 کیلو، ایمان محمدی در 63 کیلو، سیددانیال سهرابی در 67 کیلو، محمدعلی گرایی در 77 کیلو، علیرضا مُهمدی در 82 کیلو، ناصر علیزاده در 87 کیلو، محمدهادی ساروی و مهدی بالی در 97 کیلو و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم دیگر فرنگی‌کاران اعزامی ایران به این رقابت‌ها هستند که در 97 کیلوگرم این رقابت‌ها برای تیم فرنگی ایران جنبه انتخابی دارد.

از جمله کشتی‌گیر شاخصی که در بیشکک حضور دارند می‌توان به آمانگالی بکبولاتوف قزاق و اختیار باتیروف ازبک در 55 کیلو، سومیت هندی، نورسلطان بازاربایف قزاق، یومیت دردیف از ترکمنستان در 60 کیلو، لری ابولادزی گرجستانی در 63 کیلو، ابرار آتابایف ازبک در 67 کیلو،علی چنگیز ترک و بردیموراتوف ازبک در 87 کیلو، رستم آساکولوف ازبک در 97 کیلو و اسکارپینوی کوبایی در سنگین وزن اشاره کرد.

انتهای پیام/تسنیم

برچسب ها: کشتی فرنگی
ارسال نظر
آخرین اخبار