۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
تعداد بازدید: ۱۷۳۹۴۹
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تحقق اهداف صادراتی چادرملو را از اولویت های این شرکت دانست. وی همچنین گفت: برنامه هایی که چادرملو در پیاده سازی نظام هوشمندسازی و نسل چهار تکنولوژی، کاهش مصرف انرژی و هزینه تمام شده قابل توجه است.
کد خبر: ۳۴۹۴۳

برطرف کردن نگرانی های مربوط به تامین مواد اولیه و توسعه پایدار با اکتشافات چادرملو

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط ، محمد رضا موثقی نیا که در نشست کنترل مدیریتی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو سخن می گفت، تصریح کرد: با توجه به اقداماتی که این شرکت برای توسعه اکتشافات انجام داده، نگرانی های مربوط به تامین مواد اولیه و توسعه پایدار برطرف خواهد شد.

وی در این جلسه که مدیر عامل و برخی اعضا هیات مدیره به همراه معاونان شرکت چادرملو و همچنین معاونان و مدیران ایمیدرو حضور داشتند، افزود: با توجه به اقدامات جدید این شرکت در بخش اکتشاف از جمله ایجاد شرکت تخصصی با ترکیب سهامداری جدید، توسعه پایدار که پیش نیاز آن تامین مواد برای "چادرملو" خواهد بود برطرف می شود.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تحقق اهداف صادراتی چادرملو را از اولویت های این شرکت دانست. وی همچنین گفت: برنامه هایی که چادرملو در پیاده سازی نظام هوشمندسازی و نسل چهار تکنولوژی، کاهش مصرف انرژی و هزینه تمام شده و نیز بومی سازی دارد، قابل توجه است.

 

موثقی نیا با اشاره به اینکه این شرکت طرح های متعددی در زنجیره معدن در حال اجرا دارد، خواستار رعایت زمان بندی در راه اندازی پروژه ها شد. موثقی نیا ادامه داد: با توجه به ترکیب سهامداران این شرکت، تحقق اهداف پیش رو، دست یافتنی است.

برآورد ارزش بومی سازی نیمه نخست برابر با کل سال 1401

در این نشست امیرعلی طاهرزاده با اشاره به ترکیب جدید سهامداری در شرکت تخصصی اکتشاف در مجموعه "چادرملو" گفت: در حال حاضر در سه محدوده در حال اکتشاف هستیم.

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره بومی سازی و صرفه جویی ارزی ایجاد شده گفت: در این راستا طی سال 1400 بیش از 15.6 میلیون یورو صرف جویی ارزی ایجاد شد و این رقم در سال گذشته به 25 میلیون یورو رسید. به گفته طاهرزاده، برآورد عملکرد بومی سازی نیمه نخست امسال برابر با کل سال گذشته بود و به 25 میلیون یورو رسیده است.

مدیر عامل معدنی و صنعتی چادرملو درباره تامین برق در این شرکت گفت: در حال حاضر مجموع نیاز برق چادرملو پس از اجرای طرحهای توسعه برنامه ریزی شده 950 مگاوات است که برنامه ریزی جهت تامین آن از طریق نیروگاه های فعلی و طرح های توسعه نیروگاهی در دست اجرا، تامین خواهد شد .

وی اظهار داشت: شرکت چادرملو امسال برنامه افزایش سرمایه را با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده و طرح های توسعه در دست اجرا، در دستور دارد .

به گفته وی، تمام تلاش شرکت در سال جاری حفظ تولید در بخش هایی از کارخانه های تولیدی و افزایش تولید در کارخانه های پایین دستی با برنامه ریزی هوشمند و افزایش بهره وری است. همچنین اجرای طرهای توسعه هدفمند به منظور توازن تولید و تکمیل زنجیره در اولویت های شرکت است .

طاهرزاده در پایان سخنانش، به چالش های پیش روی شرکت اشاره کرد و گفت: تامین مواد اولیه، افزایش میزان حق انتفاع و محدودیت های انرژی در دسترس، بخشی از چالش های پیش روی شرکت خواهد بود که سعی شده است با برنامه ریزی مناسب مرتفع شوند .

برچسب ها: ایمیدرو #وزارت صمت #مواد معدنی صنایع معدنی حوزه معدن
ارسال نظر
آخرین اخبار