۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰
تعداد بازدید: ۲۱۸۲۴۳
سرپرست فدراسیون شطرنج گفت: از روزی که به فدراسیون آمدم، به علیرضا شفیعی مدیر تیم‌های ملی عنوان کردم که همچنان حضور کرامنیک در ایران را پیگیری کند.
کد خبر: ۳۵۷۳۹
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، یکی از مسائل مهمی که طی ماه‌های گذشته در شطرنج مطرح شد، بحث حضور ولادیمیر کرامنیک چهره برجسته شطرنج دنیا از کشور روسیه برای سرمربیگری تیم ملی ایران بود.

 

کرامنیک یک نام بسیار بزرگ در شطرنج محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد وجهه قابل قبولی هم در بین شطرنج‌بازان مطرح ایران همچون پرهام مقصودلو، امین طباطبایی و ... دارد.

موضوع حضور کرامنیک در ایران برای اولین بار توسط شهرام عظیمی سرپرست سابق فدراسیون مطرح شد. وی در گفت‌وگوی روز 15 آذر ماه با خبرگزاری تسنیم در این باره گفته بود: «نظر وزیر ورزش در این باره مثبت است که از دانش مربیان مطرح استفاده کنیم. بخشی از منابع مالی از قبل تأمین شده و در حال تأمین بخشی دیگر هستیم تا آنها را برای مربی خارجی ذخیره کنیم. مذاکرات هم از سوی مدیر تیم‌های ملی انجام شده و صحبت‌های او با «کرامنیک» مربی مطرح روسی در حال پیگیری است تا به زمان قطعی حضور او برسیم. ان‌شاءالله هزینه‌ها تأمین می‌شود و ما در سال میلادی جدید شاهد حضور این مربی سرشناس دنیای شطرنج خواهیم بود.»

با تغییر سرپرست فدراسیون شطرنج، تغییری در رویکرد استفاده از کرامنیک برای هدایت ملی‌پوشان کشورمان ایجاد نشد. شادی پریدر به عنوان یک چهره کاملاً شطرنجی که مورد حمایت بسیاری از شطرنج‌بازان نیز قرار دارد، حالا به عنوان سرپرست در فدراسیون است و همچنان موضوع حضور کرامنیک را پیگیری می‌کند.

البته به گفته پریدر تغییراتی در وضعیت حضور این مربی ایجاد شده است. پریدر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در این باره اظهار داشت: از روزی که به فدراسیون آمدم، به علیرضا شفیعی مدیر تیم‌های ملی عنوان کردم که همچنان حضور کرامنیک در ایران را پیگیری کند. من از همان ابتدا موافق حضور کرامنیک بودم و برای تامین مالی‌ حضور او هر کاری لازم باشد، انجام می‌دهم.

وی ادامه داد: چند روز قبل متوجه شدیم که وقت کرامنیک پر است و به واسطه اینکه دستیار یکی از شطرنج‌بازان مطرح دنیا در مسابقات کاندیداتوری جهان شده،  فعلاً نمی‌تواند به ایران بیاید. موضوع حضور او فعلاً متوقف شده و البته مذاکراتی در ادامه انجام می‌شود تا اگر شرایط فراهم شد، برای المپیاد جهانی همراه تیم باشد. ما از حضور او استقبال می کنیم.

وی در پاسخ به مسائل مالی در جذب این مربی عنوان کرد: هر مربی که مدیر تیم‌های اعلام بگوید که بچه‌ها بخواهند، از زیر سنگ هم که شده، پول جور می‌کنم و می‌آورم.

 
برچسب ها: شطرنج
ارسال نظر
آخرین اخبار