۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳
تعداد بازدید: ۳۲۸۱۰۷
رقابت‌های شانس مجدد برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس فروردین ماه سال 1403 به میزبانی کشور فرانسه با حضور 8 تیم برگزار خواهد شد
کد خبر: ۳۵۷۸۹
دو موضوعی که منجر به عدم اعزام تیم ایران به فرانسه میشود
 
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان وتوان یابان؛ با توجه به اینکه مسابقات بسکتبال با ویلچر قهرمانی آسیا-اقیانوسیه به پایان رسید و تیم استرالیا سهمیه پارالمپیک را بدست آورد، تیم ملی مردان کشورمان که در جایگاه دوم ایستاد، توانست سهمیه حضور در مسابقات شانس مجدد را به دست آورد.

رقابت‌های شانس مجدد برای کسب سهمیه پارالمپیک پاریس فروردین ماه سال 1403 به میزبانی کشور فرانسه با حضور 8 تیم برگزار خواهد شد و براساس قرعه‌کشی انجام شده تیم ملی ایران در گروه A با تیم‌های کانادا، هلند و فرانسه هم‌گروه است. در گروه B نیز تیم های کلمبیا، آلمان، ایتالیا و مراکش حضور دارند.

در پایان این مسابقات چهار تیم مجوز حضور در پارالمپیک پاریس بدست خواهند آورد.

 مسابقات شانس مجدد در حالی با حضور تیم ایران قرعه‌کشی شده که درخصوص اعزام ملی‌پوشان بسکتبال با ویلچر به فرانسه ابهاماتی وجود دارد. یکی از سیاست‌های کمیته ملی پارالمپیک در اعزام تیم‌های مختلف به پارالمپیک 2024 پاریس، قهرمانی آنها در آسیا است. با توجه به اینکه ایران نتوانست به مقام نخست در قاره آسیا برسد، بعید است که با اعزام این تیم به فرانسه و حضور در مسابقات شانس مجدد موافقت شود. از طرف دیگر این سفر که بیش از یک هفته نیز به طول می‌انجامد، هزینه زیادی دارد که شاید همین دو موضوع، منجر به عدم اعزام تیم ایران به فرانسه شود.

 

 
برچسب ها: پارالمپیک بسکتبال تیم ملی بسکتبال با ویلچر بسکتبال با ویلچر ایران
ارسال نظر
آخرین اخبار