۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: ۲۰۸۲۳۷
در یکصدوسی‌امین مسابقه لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۲ تیم هورسان در سالن شهید صدر رامسر میزبان سایپا تهران است. دو تیم یک ویژگی مشترک دارند که شکست در پنج هفته دور برگشت مقابل حریفان است و در این مسابقه به دنبال نخستین برد خود در این مرحله از مسابقات هستند.
کد خبر: ۳۵۹۰۸

لیگ برتر والیبال/ فولادی‌ها به‌دنبال کیمیاگری در سرزمین مس؛ دربی گلستانی‌ها در گنبد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، هفته ششم دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه یازدهم بهمن با هفت دیدار همزمان در شهر‌های اردکان، ارومیه، مشهد، رامسر، اسلامشهر، گنبد و رفسنجان پیگیری می‌شود.

تیم فولاد سیرجان ایرانیان که با ۱۶ برد و ۴۶ امتیاز در صدر جدول این رقابت‌ها قرار دارد، این هفته در سالن ۹ دی رفسنجان به مصاف مس می‌رود. فولادی‌ها در صورت شکست میزبان خود صعودشان به مرحله پلی‌آف قطعی می‌شود. البته این موضوع به نتیجه مسابقه تیم نهم جدول هم بستگی دارد.

مس رفسنجان در دور رفت سه بر یک مغلوب فولاد شد و شاگردان محمد محمدکاظم امیدوارند با امتیاز میزبانی و حمایت تماشاگران خونگرم رفسنجان در این مسابقه به هشتمین برد خود دست یابند. مس در حال حاضر با ۲۲ امتیاز در رتبه یازدهم جدول است و پیروزی در این مسابقه تغییری در جایگاهش ایجاد نخواهد کرد.

تیم گیتی‌پسند اصفهان که در هفته هجدهم با شکست مس به رتبه دوم جدول صعود کرد، این هفته در اسلامشهر به مصاف طبیعت می‌رود، تیمی که در هفته هجدهم موفق به شکست پیکان پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها شد و برای مسابقه با نماینده اصفهان و کسب دوازدهمین برد انگیزه مضاعف دارد.

طبیعت هم همانند گیتی‌پسند ۱۱ برد در پرونده دارد و فاتح این مسابقه رتبه بالاتر جدول را از آن خود خواهد کرد. مسابقه دور رفت نیز سه بر یک به سود گیتی‌پسند به پایان رسید و نماینده اسلامشهر با اولویت انتقام دور رفت به میدان می‌رود.

تیم‌های شهداب یزد (۳۴ امتیاز) و ایفاسرام اردکان (۳۲ امتیاز) که با ۱۱ برد در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند، این هفته در سالن آیت‌الله خاتمی به مصاف هم می‌روند تا دوازدهین برد خود را کسب کنند. این مسابقه از نظر جایگاه دو تیم در جدول حساس‌ترین مسابقه هفته نوزدهم است و مسابقه دور رفت نیز سه بر یک به سود شهداب شد و اردکانی‌ها با امید به تفکرات عباسعلی میرحسینی برای شکست حریف به میدان می‌روند.

همچنین تیم‌های چادرملو اردکان (۹ برد، ۲۸ امتیاز و رتبه هفتم) و شهرداری ارومیه (۹ برد، ۲۴ امتیاز و جایگاه هشتم) دیداری حساس در هفته نوزدهم لیگ برتر مردان دارند که این مسابقه در سالن غدیر ارومیه برگزار خواهد شد.

چادرملو کار سختی مقابل ارومیه خواهد داشت، زیرا تیم شهرداری ارومیه هواداران بسیار با انگیزه و والیبال دوستی دارد که رقابت را برای هر تیمی در این شهر سخت خواهد کرد. ازسوی دیگر چادرملو نخستین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند و شاید بازیکنانش تجربه لازم برای چنین میادینی نداشته باشند.

مسابقه دور رفت دو تیم در اردکان سه بر یک به سود میزبان به پایان رسید، اما شهرداری ارومیه فعلی با دور رفت متفاوت است و این تیم از مدعیان صعود به مرحله پلی‌آف محسوب می‌شود که به دنبال انتقام از چادرملو و دفاع از حیثیت والیبال شهر ارومیه است.

در یکصدوسی‌امین مسابقه لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۲ تیم هورسان در سالن شهید صدر رامسر میزبان سایپا تهران است. دو تیم یک ویژگی مشترک دارند که شکست در پنج هفته دور برگشت مقابل حریفان است و در این مسابقه به دنبال نخستین برد خود در این مرحله از مسابقات هستند.

هورسان با ۹ برد و ۲۳ امتیاز در رتبه دهم جدول قرار دارد و سایپا نیز با یک برد و ۶ امتیاز در انتهای جدول است و مسابقات دور رفت دو تیم نیز سه بر دو به سود هورسان شد و شاگردان آرش صادقیانی به دنبال کسب دومین برد مقابل سایپا در این فصل هستند.

نیان الکترونیک خراسان نیز در پنج هفته دور برگشت مقابل حریفان به پیروزی نرسیده است و کادر فنی این تیم دلیل اصلی این موضوع را مصدومیت بازیکنان خود می‌دانند. مشهدی‌های لیگ برتر این هفته در سالن مهران میزبان پیکان پرافتخار هستند، تیمی که در هفته‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است و از رتبه دهم در پایان دور رفت به جایگاه ششم در پایان هفته هجدهم رسیده است.

هرچند پیکانی‌ها در هفته هجدهم مغلوب طبیعت شدند، اما شاگردان جوان پیمان اکبری انگیزه کافی برای شکست نیان دارند به ویژه این‌که در دور رفت سه بر دو در تهران مغلوب این تیم شدند. نیان (۶ برد، ۲۳ امتیاز و رتبه دوازدهم) اگر سهمیه پلی‌آف می‌خواهد باید حداقل در دیدار‌های خانگی حریفان خود را شکست دهد تا شرایطش برای صعود در جدول بهبود یابد.

حریف جدی نیان در جدول شهرداری گنبد است که با شش برد و ۲۰ امتیاز در رتبه سیزدهم قرار دارد. گنبدی‌ها این هفته و در شهرآورد استان گلستان میزبان پاس گرگان هستند، دیداری حساس و حیثیتی برای علاقمندان دو تیم که نتیجه دیدار دور رفت هم سه بر یک به سود نماینده گرگان شده است. بنابر این گنبدی‌ها که در هفته هجدهم سایپا را در تهران با اقتدار شکست دادند به دنبال جبران نتیجه دیدار دور رفت مقابل گرگان هستند و به طبع کسب هفتمین برد و امید به شکست نیان مقابل پیکان صعود در جدول داشته باشند. اگر تیم مس هم مقابل صدرنشین مغلوب شود، شاید برد گنبد مقابل پاس صعود دو پله‌ای برای این تیم به ارمغان بیاورد.

برنامه کامل هفته نوزدهم لیگ برتر مردان به شرح زیر است:

اردکان، سالن آیت‌الله خاتمی، ساعت ۱۶

ایفاسرام اردکان – شهداب یزد

ارومیه، سالن غدیر، ساعت ۱۶

شهرداری ارومیه – چادرملو اردکان

مشهد، سالن مهران، ساعت ۱۶

نیان الکترونیک خراسان – پیکان تهران

رامسر، سالن شهید صدر، ساعت ۱۶

هورسان رامسر – سایپا تهران

اسلامشهر، سالن شهید بیضایی، ساعت ۱۶

طبیعت – گیتی‌پسند اصفهان

گنبد، سالن المپیک، ساعت ۱۶

شهرداری گنبدکاووس – پاس گرگان

رفسنجان، سالن ۹ دی، ساعت ۱۶

مس رفسنجان – فولاد سیرجان ایرانیان

 
برچسب ها: لیگ برتر والیبال والیبال قهرمانی والیبال
ارسال نظر
آخرین اخبار