۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵
تعداد بازدید: ۱۴۷۵۲۰
پیشکسوت فوتبال گفت: به نظرم دیدار با ژاپن بهترین بازی تیم ملی در جام ملت های آسیا بوده است.
کد خبر: ۳۵۹۵۵

این ژاپن با ژاپن جام جهانی خیلی فرق داشت| ایران و کره جنوبی بازی خوبی می‌شود

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سعید مراغه چیان پیشکسوت فوتبال  درباره برد تیم ملی فوتبال ایران برابر ژاپن و صعود به مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: ژاپنی‌ها در نیمه دوم اصلا استپ کردن هم یادشان رفته بود، اما بازیکنان ما انگیزه بالایی برای برد در این بازی داشتند و همه خوب بازی کردند به خصوص بازیکنانی مثل محبی، سردار آزمون، رضاییان، سامان قدوس و سعید عزت اللهی که بهتر از بقیه بودند.

او افزود:  بازی خوبی بود و همه از این برد تیم ملی خوشحال شدند. اگر بازی با سوریه هم همین قدر خوب بازی می‌کردند خیلی خوب بود. به نظرم دیدار با ژاپن بهترین بازی تیم ملی در ۵ بازی که در این تورنمنت انجام داد بود. بازیکنان در  شوت از راه دور، سانت از کناره‌ها و  درگیری‌ها خوب بودند. من تاکنون ژاپن به این صورت ندیده بودم و خیلی ضعیف بازی کرد.

پیشکسوت فوتبال گفت: ژاپنی‌ها  در ۳۰ دقیقه نیمه اول خیلی خوب بودند و خوب پاسکاری می‌کردند و پاس یک و دو را خوب می‌دادند. آن‌ها نتواستند به خوبی سانت کنند، اما یکی، ۲ موقعیت خوب داشتند. بعد از آن  بازی متعادل شد، اما در نیمه دوم بازی در اختیار تیم ملی ایران بود و موقعیت آن چنانی ژاپنی‌ها نداشتند.

مراغه چیان درباره اینکه تیم ملی فوتبال بعد از ۵۰ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شود، گفت: به هر حال بازی فینال بستگی دارد که با چه تیمی بیفتد.  من فکر می‌کنم تیم‌های ایران و کره جنوبی  به فینال بیایند. اگر تیم ملی به همین صورت و با انگیزه بالا در مرحله نیمه نهایی بازی کند در آن صورت به فینال صعود می‌کند. به هر حال تیم ملی نباید حریف خود را در نیمه نهایی دستکم بگیرد. تیم ملی  قطر تکنیکی هست و ایران بازی آن چنان سختی ندارد و می‌تواند با بردن حریف خود به فینال راه یابد. از آن طرف، اگر  تیم کره جنوبی بتواند اردن را شکست بدهد در آن صورت به فینال می‌رسد. به نظرم دیدار ایران و کره جنوبی در فینال بازی خوبی می‌شود. همچنین اگر ایران همانند بازی با ژاپن باانگیزه بازی کند و تا آن موقع هم طارمی می‌آید و خط حمله تیم بهتر می‌شود. البته  اینطور نبود که بگوییم نبود طارمی در بازی با ژاپن احساس شد و محبی هم خوب کار کرد و با سردار آزمون هماهنگ بود و هر ۲ نفر هم عملکرد خوبی داشتند. همچنین ارنج تیم خیلی خوب بود. ژاپنی‌ها در سر زدن و تاکنیک‌های دیگر اصلا خوب نبودند و هول و عصبی  شده بودند. این ژاپن با ژاپن جام جهانی از زمین تا آسمان  خیلی فرق داشت.  

  

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال
برچسب ها: تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی ژاپن جام ملت های آسیا
ارسال نظر
آخرین اخبار