۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: ۳۲۳۱۶۳
تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا جز اسپانیا مخالفت خود با برگزاری مسابقه اختصاصی در فوتبال باشگاهی این قاره را اعلام کردند.
کد خبر: ۳۶۰۲۲

بیانیه مشترک تمام اعضای اتحادیه اروپا علیه سوپرلیگ

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، بحث سوپرلیگ اروپا پس از صدور رأی دیوان عالی اروپا به سود بنیانگذاران این تورنمنت از مدتی پیش دوباره به سوژه‌ای داغ برای رسانه‌ها تبدیل شده است. به تازگی هم اتفاق دیگری رخ داده که دوباره این تورنمنت را زیر ذره‌بین قرار داده است.

پس از آنکه بسیاری از باشگاه‌ها، اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های فوتبال قاره اروپا مخالفت خود را با برگزاری سوپرلیگ اعلام کردند، اکنون دولتمردان قاره سبز نیز به برگزاری این تورنمنت رأی منفی داده‌اند. در واقع تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مشترک از سوپرلیگ اعلام برائت کرده‌اند و تنها مورد استثنا اسپانیا بوده است.

دلیل عدم موضعگیری اسپانیایی‌ها نسبت به این موضوع، این است که آن‌ها تنها کشور عضو اتحادیه اروپا با امکان انجام فرآیند‌های قضایی آزاد هستند، ضمن اینکه به زودی قرار است که یک جلسه دادرسی مهم در دادگاه تجاری این کشور برگزار شود. امتناع اسپانیایی‌ها از موضعگیری علیه سوپرلیگ، روزنه امید باشگاه‌های بارسلونا و رئال مادرید را برای پیاده‌سازی پروژه مشترک‌شان زنده نگه می‌دارد.

 
برچسب ها: یوفا فیفا #اروپا
ارسال نظر
آخرین اخبار