۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸
تعداد بازدید: ۲۵۷۳۷۸
سرپرست دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از برگزاری کارگاه ملی آمایش با محوریت مدیریت برش‌های استانی برنامه پیشرفت ورزش استان‌ها خبر داد.
کد خبر: ۳۶۰۷۴

تاکید وزیر ورزش و جوانان بر اجرای طرح آمایش سرزمین| شزایط شرکت در کارگاه ملی آمایش اعلام شد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، با اعلام وزارت ورزش، رسول منعم  درخصوص طرح آمایش سرزمین گفت: اجرای این طرح که جز قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان است، ۳ سال گذشته با هدف جلوگیری از بی عدالتی در ورزش به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد که متاسفانه در این مدت اقدامی در راستای اجرایش صورت نگرفت.

وی در ادامه با اشاره به تاکید وزیر ورزش و جوانان بر اجرای طرح آمایش سرزمین بیان کرد: این طرح در جلسه شورای عالی ورزش که ۳ هفته گذشته به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، تصویب و به مرحله اجرا رسید که بر اساس آن نیاز نیست برای توسعه و ترویج ورزش در همه نقاط کشور به صورت یکسان فضای ورزشی ایجاد کرد.

منعم افزود: همچنین براساس طرح آمایش سرزمین نیاز نیست هیات‌های ورزشی را به نسبت سایر مناطق کشور توسعه دهیم، بلکه باید براساس ظرفیت‌ها و استعداد‌های هر منطقه نسبت به توسعه و ترویج ورزش، زیرساخت‌های ورزشی، هیات‌ها و رشته‌های ورزشی مستعد اقدام کنیم.

همچنین سرپرست دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان به طرح ملی ورزش نیز اشاره کرد و ادامه داد: هدف ما در طرح ملی ورزش نیز نهادینه کردن ورزش در سنین پایین است که خوشبختانه کلیات این طرح در گذشته به تصویب رسیده است و ما در کنار اجرای طرح آمایش سرزمین این طرح را به طور کامل اجرا خواهیم کرد.

وی در ادامه از برگزاری کارگاه ملی آمایش با محوریت مدیریت برش‌های استانی برنامه پیشرفت ورزش استان‌ها خبر داد و گفت: طی مکاتبه‌ای که با استان‌ها صورت گرفت بنا شد از هر استان ۳ خانم و ۳ آقا معرفی شوند و پس از آن مصاحبه از افراد معرفی شده جهت انتخاب ۱ خانم و ۱ آقا برای شرکت در این کارگاه در دستور کار قرار گیرد.

منعم افزود: در نهایت طی مصاحبه‌ای که ۲ هفته گذشته به صورت وبیناری از نمایندگان معرفی شده استانی انجام خواهد شد ۶۲ نفر جهت شرکت در دوره مقدماتی و پیشرفته کارگاه ۲ روزه (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه) آمایش سرزمین که در هتل نوین پلاس مشهد مقدس برگزار می‌شود، حاضر خواهند شد.

وی خاطرنشان ساخت: این دوره با هدف آمایش نظام تصمیم‌سازی جهت تهیه سند پیشرفت ورزش کشور با تدریس سرفصل‌های مبانی برنامه ریزی راهبردی (مقدماتی و پیشرفته)، ظرفیت‌سازی سازمانی در حوزه ورزش، آمایش سرزمینی (مقدماتی و پیشرفته)، پیوست نگاری فرهنگی در ورزش، تشریح الگوی پیشرفت ورزش کشور، ورزش در نظام بین الملل، توجیح برش استانی سند، اخلاق حرفه‌ای در مدیریت، مولفه‌های حکمرانی در گام دوم انقلاب در بحث ورزش، برنامه ریزی عملیاتی در مدیریت پروژه درحال برگزاری است.

سرپرست دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان افزود: همچنین دکتر مهرزاد حمیدی، رشید خدابخش، رضا شجیع، علی رغبتی، علی تاجبخش، فریده هادوی و. از اساتید حاضر در این کارگروه هستند که پس از آموزش‌های مقدماتی بیان خاصه، تدوین راهبرد، تحلیل وضع موجود، جمع آوری، کنترل و نهایی کردن اطلاعات، تدوین پیش نویس برنامه انجام خواهد شد و طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته در خردادماه سال آینده طرح آمایش سرزمین به اجرا خواهد رسید.

برچسب ها: وزارت ورزش و جوانان ورزش وزیر ورزش و جوانان سند آمایش
ارسال نظر
آخرین اخبار