۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: ۴۰۸۲۱۵
وزیر ورزش و جوانان گفت: ما تاکنون ۳ هزار و ۴۲۸ پروژه نیمه تمام در سراسر کشور داریم که در جلسه ای که با حضور رییس جمهور برگزار شد تاکید شد که اتمام این پروژه ها در اولویت دستور کار قرار گیرد و هیچ پروژه جدیدی را آغاز نکنیم.
کد خبر: ۳۶۱۲۵

اختصاص مبلغ 200 میلیارد تومان به ورزشگاه آبادان

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، کیومرث هاشمی در حاشیه سفر به استان خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: هدف اصلی ام از سفر به این استان، شرکت در سمینار مدیران ورزش بانوان کشور است که در آبادان برگزار خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر آن فرصتی است که  با حضور در شهرستان‌ها از پروژه ها و فضاهای ورزشی  استان بازدید کنیم و ضمن آگاهی از مسائل و مشکلانشان برای رفع آنها و توسعه فضای ورزش کشور تلاش و برنامه ریزی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه آبادان را یکی از مناطق ورزش خیز کشور دانست و گفت: فوتبال از جمله رشته هایی است که در این شهرستان ظرفیت های بسیاری دارد و متاسفانه استادیوم مناسبی در این شهر وجود ندارد که بتواند پاسخگوی نیازهای فوتبال‌دوستان باشد.

هاشمی در ادامه به اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان در سفر هیات دولت به ورزشگاه آبادان، اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان باید با انتخاب یک گروه مشاوره برای این مجموعه تصمیم گیری کنند و در راستای قابل استفاده شده این ورزشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی یادآور شد: از ابتدای دولت مردمی سیزدهم بالغ بر هزار میلیارد تومان هزینه صرف توسعه و گسترش فضاهای ورزشی استان خوزستان شد که نزدیک به ۲۵۰ پروژه را در برگرفت که این نشان دهنده این است که دولت عزم خود را جزم کرده است که با حمایت هایشان ورزش را در نقاط مختلف کشور گسترش دهد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت: ما تاکنون ۳ هزار و ۴۲۸ پروژه نیمه تمام در سراسر کشور داریم که در جلسه ای که با حضور رییس جمهور برگزار شد تاکید شد که اتمام این پروژه ها در اولویت دستور کار قرار گیرد و هیچ پروژه جدیدی را آغاز نکنیم.

همچنین هاشمی به طرح آمایش سرزمین اشاره کرد و افزود: بعنوان مثال آبادان مهد فوتبال است و داشتن یک ورزشگاه مناسب حق افراد ساکن این منطقه است و ما تلاش میکنیم که این توقع برحق مردم این خطه را برآورده کنیم.

وی در ادامه در خصوص کم بودن سرانه ورزشی آبادان و خرمشهر نسبت به استاندارد سرانه گفت: بنده به سرانه ورزشی اعتقادی ندارم و از صحت سرانه های اعلام شده استان های مطلع نیستم. علاوه بر آن، چیزی که در دنیای امروز اهمیت دارد میزان بهره وری از فضای موجود است نه میزان سرانه، که متاسفانه یکی از ایرادات ما این است که از فضای موجود استفاده درستی نداریم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه اظهار کرد: در همین راستا یکی از درخواست های ما از مدیران ورزش کشور این است که  نه تتها از فضاهای ورزشی وزارت ورزش و جوانان بلکه از تمام فضاهای ورزشی در اختیار دیگر دستگاه ها استفاده کنند.


همچنین هاشمی در خصوص استفاده از ظرفیت های استان برای گسترش ورزش های آبی بیان کرد: استان خوزستان همواره در تمامی رشته های ورزشی ظرفیت های بی بدیلی دارد و در زمینه ورزش های آبی و قایقرانی نیز لازم است از رییس فدراسیون دعوت شود تا از نزدیک در جریان ظرفیت های استان قرار گیرد که انشاالله بتوانیم از ظرفیت‌های موجود استان به درستی استفاده کنیم.

برچسب ها: وزارت ورزش ورزشگاه آبادان پروژه های نیمه تمام
ارسال نظر
آخرین اخبار