۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: ۱۶۴۰۸۵
سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران گفت: رقبای ایران در این تورنمنت‌ها شرکت می‌کنند و نمی‌خواهیم آنها با سبک بازی ایرانی آشنا شوند.
کد خبر: ۳۶۲۲۵
صانعی: حضور تیم جوانان در تورنمنت‌ها به تیم ملی فوتسال ضربه می‌زند/ پیش رفتن مطابق سیستم AFC خوب نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، علی صانعی  درباره اردوی آتی تیم فوتسال جوانان و امید کشورمان اظهار داشت: بازیکنان رده جوانان عملکرد خوبی در یک سال گذشته داشتند و در تیم‌های باشگاهی خودشان به میدان می‌رفتند. عمدتاً فرصت را در اختیار نفراتی قرار دادیم که برای آخرین سال در رده جوانان و امید بازی می‌کنند. باشگاه‌ها در لیگ امسال به سمت جوانگرایی رفتند و خوشحالیم که بازیکنان جوان توانستند جایگاه‌شان را پیدا کنند.

وی در مورد اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) هیچ تورنمنتی برای رده سنی امیدها در فوتسال در نظر نگرفته است، خاطرنشان کرد: اگر مطابق سیستم AFC پیش برویم، شاید برای فوتسال خودمان خوب نباشد. یک خلأ بین تیم‌های ملی بزرگسالان و جوانان ایران وجود دارد و باید کاری کنیم بازیکنان رده امید بدانند زیر نظر هستند تا انگیزه خود را از دست ندهند. در رده امید مجموعاً دو یا سه اردو برگزار کردیم و بیشتر روی تیم جوانان کار می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران با بیان اینکه باید به امیدها توجه شود، تصریح کرد: بیشتر از 90 درصد بازیکنان رده امید در لیگ برتر به میدان می‌روند و می‌خواهیم آنها بدانند که دیده می‌شوند. در پایان لیگ برتر امیدها همیشه اردویی برپا می‌کنیم تا بانک اطلاعاتی خودمان را به‌روز کنیم و اگر قرار بر شرکت در یک تورنمنت باشد، وضعیت این نفرات را بدانیم.

صانعی درباره برنامه‌های پیش روی تیم‌های امید یا جوانان ایران به تسنیم گفت: مسابقه ویژه‌ای نداریم، اما اگر مأموریتی مانند شرکت در تورنمنت کافا (کشورهای آسیای مرکزی) به ما بدهند، همین نفرات را زیر نظر می‌گیریم. به چند تورنمنت بین‌المللی دعوت شده‌ایم، اما به همراه کمیته فوتسال به این نتیجه رسیدیم که تمرکز این کمیته تا پایان جام ملت‌های آسیا بر تیم ملی باشد.

وی با بیان اینکه تیم جوانان ایران تا فروردین دیدار دوستانه‌ای نخواهد داشت، عنوان کرد: رقبای ایران در این تورنمنت‌ها شرکت می‌کنند و نمی‌خواهیم آنها با سبک بازی ایرانی آشنا شوند. حضور ما در این مسابقات،‌ به تیم ملی ایران ضربه می‌زند، چون رقبا با بازیکنان ایرانی تنه به تنه می‌شوند و این مسئله به رشد فوتسال آن کشور کمک می‌کند. به همین خاطر با تیم‌هایی که ممکن است در جام ملت‌های آسیا به مصاف ایران بروند، بازی نمی‌کنیم.

سرمربی تیم فوتسال جوانان کشورمان در مورد حقوق معوقه کادر فنی این تیم بیان کرد: تا زمانی که کار کرده‌ایم، حقوق ما پرداخت شده است و از فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم.

 

 
برچسب ها: فوتسال ایران تیم ملی فوتسال ایران فوتسال
ارسال نظر
آخرین اخبار