۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
تعداد بازدید: ۲۰۳۶۱۱
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت:دفاع پرسپولیس هنوز مانند گذشته با فضای بازی زیادی بازی می‌کند. با اینکه مسعود ریگی به عنوان هافبک دفاعی جایگیری خوبی داشت اما دفاع راست و چپ پرسپولیس خیلی رو به خط بازی می‌کنند.
کد خبر: ۳۶۲۴۳

دفاع پرسپولیس با فضای باز زیادی بازی می‌کند| حضور اوسمار به عنوان سرمربی تاثیرات خوبی داشته

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ناصر ابراهیمی درباره پیروزی پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن اصفهان در هفته هجدهم لیگ برتر،  اظهار داشت: بازی بدی نبود. نسبت به اینکه سرمربی جدید به تازگی آمده و تحت آزمایش است خوب بود؛ البته باید توجه کنیم که تیم چند جابجایی هم داشته و در روزهای آینده به نظرم بهتر هم می‌تواند باشد. حضور اوسمار به عنوان سرمربی تاثیرات خوبی داشته است. شرح وظایف بازیکنان روشن است اما یک مقداری در موقعیت‌های گلزنی دقت بازیکنان کم بود.

وی در مورد اینکه آیا کری شخصی میان بازیکنان پرسپولیس  و محسن فروزان دروازه‌بان رقیب، اجازه گلزنی بیشتر را از سرخپوشان گرفت، عنوان کرد: امروز روز خوب محسن فروزان بود. او دروازه‌بان با تجربه‌ای است و در تمامی موقعیت‌های سخت در مسیر توپ بود. کمی هم تعارفات بازیکنان پرسپولیس در ضربه آخر باعث شد تیم به گل‌های دوم و سوم نرسد.  

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به تاثیرفنی اخراج محسن آذرباد بازیکن ذوب‌آهن روی بازی سرخپوشان، گفت: تیم 10 نفره همیشه خطرناک است. ضمن اینکه با یک گل ضمانتی برای پیروزی نیست. چه بسا این امکان وجود داشت که نتیجه بازی یک بر یک شود اما بازیکنان هجومی پرسپولیس وقت عمل سریع و ضربه زدن تعارف کردند. همین موضوع اجازه به ثمر رساندن گل‌های بیشتر را از پرسپولیس گرفت. مثلاً در آن صحنه که اورنوف فرار خیلی خوبی داشت اگر به امید عالیشاه پاس می‌داد، ارزش بیشتری داشت تا اینکه توپش از کنار تیر آنقدر خطرناک بیرون برود.

ابراهیمی راجع‌به عملکرد اوستون اورونوف و عبدالکریم حسن بازیکنان خارجی و تازه وارد پرسپولیس، تصریح کرد: 2 بازیکن بد نیستند و به نسبت به بازیکنان فعلی شرایط خوبی دارند، البته در بازی سوم و چهارم بهتر می‌توان عملکرد آنها را قضاوت کرد. به نظرم اورونوف بیشتر در شرایط مسابقه قرار دارد و با فرارهای خوب، بازی قدرتی و سرعتی نمایش خیلی خوبی ارائه داد.

وی درباره عملکرد خط دفاع پرسپولیس، اظهار داشت:  دفاع پرسپولیس هنوز مانند گذشته با فضای بازی زیادی بازی می‌کند. با اینکه مسعود ریگی به عنوان هافبک دفاعی جایگیری خوبی داشت اما دفاع راست و چپ پرسپولیس خیلی رو به خط بازی می‌کنند. دفاع‌های چپ و پرسپولیس با هم هماهنگ باشند که اگر هر کدام‌شان در حمله شرکت کرد طرف دیگر برای کمک به دفاع باقی بماند. در هر حالت باید  3 نفر برای دفاع در پست خودشان حضور داشته باشند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه عملکرد سرخپوشان را در روز بدون بیرانوند، چطور ارزیابی کرد، گفت: معتقدم روز خیلی سختی برای رفیعی بود، چرا که بیرانوند تعداد بازی‌های زیادی در پست دروازه‌بان پرسپولیس حضور داشته و جانشین او شدن خیلی سخت است. به نظرم اگر به این دروازه‌بان روحیه بدهند، می‌تواند آینده‌دار باشد.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که کدام بازیکن را به عنوان بهترین بازیکن پرسپولیس انتخاب می‌کند، عنوان کرد: من به انتخاب بهترین بازیکن اعتقادی ندارم. شاید بتوان بهترین دروازه‌بان را انتخاب کرد؛ اما بهترین بازیکن را خیر.

وی با اشاره به اتفاقات پیش از بازی و پیدا شدن وسایل عجیب در رختکن پرسپولیس تصریح کرد: این موارد خرافه است و من به آن باوری ندارم. یک زمانی پشت دروازه‌ها نعل می‌گذاشتند و دعا به تور می‌چسباندند که تیم گل نخورد. اینها صحیح نیست. اگر این طور است، چرا در 48 سال اخیر نتوانستیم قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم؟ بعضی می‌گویند تیم ملی نفرین شده است یا دعا پشت سر آن است. نه این‌طور نیست! با کار فنی و پشتکار می‌توان قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. کشتی‌گیری موفق می‌شود که قدرت بدنی، فن بلدی و بدن خوبی داشته باشد. به شانس اعتقادی ندارم. یا اینکه بعضی مربیان می‌گویند شانس نیاوردیم و توپ‌های‌مان به گل نرفت. من در پاسخ به آن مربیان می‌گویم دقت عمل نداشتید!

/تسنیم.

برچسب ها: فوتبال پرسپولیس لیگ برتر
ارسال نظر
آخرین اخبار