۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: ۲۳۳۵۹۵
سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: سهل‌انگاری اتفاق افتاده که این اتفاق هزینه دارد و منجر به برکناری مسئول امور بین‌الملل شده است.
کد خبر: ۳۶۲۵۸

سهل‌انگاری اعزام دونده بانوی ایرانی مسئول امور بین‌الملل را برکنار کرد

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی جهان در حالی به میزبانی اسکاتلند در حال برگزاری است که ایران نماینده‌ای در این رویداد بزرگ ندارد. این در حالی است که جهت شرکت در مسابقه دوی 60 متر  برای فرزانه فصیحی دعوت‌نامه آمده بود، اما او موفق به شرکت در این رقابت‌ها نشد. همین موضوع سبب شد فصیحی در صفحه شخصی‌اش نسبت به این موضوع انتقاد و گلایه کند.

فرزانه فصیحی: اجازه حضور در مسابقات جهانی را به من ندادند؛ بار اول نیست، بار آخر هم نخواهد بود!

مهدی مبینی سرپرست فدراسیون دوومیدانی در این باره به خبرنگار ورزشی تسنیم گفت:استارت کار از دو ماه قبل خورد که ما چهار نفر به نام‌های مهدی صابری، حمیده اسماعیل‌نژاد، فرزانه فصیحی و حسن تفتیان را برای دریافت ویزا معرفی کرده بودیم، اما اعلام شد که بدون دعوت‌نامه حضور در مسابقات نمی‌توانیم اقدام کنیم. روز 22 بهمن از ما خواستند یک نفر را معرفی کنیم که این حق فصیحی بود و ما نیز او را معرفی کردیم. دو روز بعد یعنی 26 بهمن دعوت‌نامه آمد و مسئول امور بین‌الملل فدراسیون کارهای مربوطه را انجام داد. روز 29 بهمن که مسابقه فصیحی هم در ایران تمام شده بود، او در لیست نهایی مسابقات جهانی اسکاتلند حضور داشت. مسئول امور بین‌الملل هم اقدام برای ثبت‌نام را انجام داد، اما برای ویزا خبر دادند که حداقل یک ماه طول می‌کشد.

وی ادامه داد:امور بین‌الملل فدراسیون باید در همان روز 13 فوریه یعنی 24 بهمن به وزارت امور خارجه نامه می‌زد و پیگیری می‌کرد و به ما اطلاع می‌داد که احتمالش خیلی ضعیف است این اتفاق بیفتد. این تعلل از سوی امور بین‌الملل بوده و به نوعی یک کوتاهی صورت گرفته؛ چون اگر زودتر اعلام کرده بود ویزا در ایران صادر نمی‌شود، اقدام دیگری می‌کردیم و فصیحی را به صربستان می‌فرستادیم تا از طریق آنجا ویزا بگیرد و به اسکاتلند برود. سهل‌انگاری اتفاق افتاده که این اتفاق هزینه دارد و منجر به برکناری مسئول امور بین‌الملل شده است.

مبینی عنوان کرد:اینکه فصیحی گفته هیچ اقدامی نشده، بی‌انصافی است. در واقع فدراسیون اقدامات برای ویزا را انجام داد، اما تعلل و سهل‌انگاری صورت گرفت. اگر به من می‌گفتند که از ایران نمی‌شود، خودم تدبیر می‌کردم فصیحی به صربستان برود و از آنجا ویزا بگیرد.

سرپرست فدراسیون درباره گلایه حسن تفتیان دیگر ملی‌پوش ایران که او هم مدعی اعزام نشدن به مسابقات جهانی شده،  گفت:نام تفتیان در لیست نهایی که 30 بهمن دادند، قرار نداشت و دعوت‌نامه برای او نیامده بود.

برچسب ها: ورزش بانوان فرزانه فصیحی تیم ملی دوومیدانی ایران دومیدانی
ارسال نظر
آخرین اخبار