۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: ۳۵۷۳۷۰
عضو تیم ملی تکواندو بانوان ایران با برتری مقابل تکواندوکاری از ژاپن موفق به کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک شد تا برای نخستین بار تکواندو ایران در بخش بانوان با دو سهمیه راهی المپیک شود.
کد خبر: ۳۶۴۳۲

بانوی افتخار آفرین مثل مبینا| برای اولین بار  ایران دو نماینده در تکواندوی المپیمک دارد + فیلم مبارزه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا صبح امروز با حضور ۹۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی چین در سالن «شانگسی» شهر «تای آن» آغاز شد که مبینا نعمت زاده در وزن 49- کیلوگرم موفق به کسب سهمیه حضور در بازی‌های المپیک شد.
وی دور نخست را قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس «داکاستا» از تیمور را در دو راند متوالی شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله در مبارزه با «اوکاموتو» از ژاپن در دو راند و با نتایج 8 بر صفر و 11 بر4 صاحب برتری شد و با صعود به دیدار نهایی سهمیه حضور در المپیک را کسب کرد.
تیم ملی تکواندو ایران پیش از این توسط ناهید کیانی و مهران برخورداری برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس دو سهمیه کسب کرده بود و این سومین سهمیه حضور در المپیک تکواندو ایران بود.
فردا شنبه ۲۶ اسفندماه در روز دوم این مسابقات تکواندوکاران اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم در گروه زنان، ۵۸- و ۸۰+ کیلوگرم در گروه مردان به مصاف هم خواهند رفت که آرین سلیمی در وزن ۸۰+ کیلوگرم پیکار می‌کند.
مینو مداح و مجید افلاکی سرمربیان تیم‌های ملی تکواندو، دکتر یاوری پزشک تیم ملی و هادی ساعی رئیس فدراسیون، در این سفر تیم ملی راه همراهی می‌کنند.

برچسب ها: تکواندو
ارسال نظر
آخرین اخبار