۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: ۳۱۶۲۷۲
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: این تیم برای آینده برنامه‌های خیلی خوبی دارد که یکی از آنها استفاده از تمام ظرفیت‌های باشگاه در حوزه درآمدزایی است.
کد خبر: ۵۰۹۷

استقلال را به عنوان نایب قهرمان قبول دارم/ کالدرون حرف‌های خجالت‌آوری زد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سید مجید صدری در نشست امروز خود در حضور اهالی رسانه اظهار کرد: یک سال است در خدمت باشگاه پرسپولیس هستیم که با فراز و نشیب های زیادی همراه بود. می‌خواهیم درباره اتفاقات گذشته حرف بزنیم اما برای آینده باشگاه برنامه‌های خوبی داریم. اولین قولی که به هواداران می‌دهیم کسب قهرمانی ششم است. یکی از معضلات اصلی باشگاه در سال‌های گذشته بحث های مالی و اقتصادی بوده و قطعا با کمک هواداران عزیز و همدیگر این مشکل را حل می کنیم تا شاهد عقب و جلو افتادن پول دادن یا پول ندادن نباشیم. برنامه ما برای آینده استفاده از تمام ظرفیت‌های باشگاه در حوزه درآمدزایی است. تخصص بنده این است که از ظرفیت‌هایی مثل تبلیغات محیطی پخش مستقیم و ... که باشگاه کمک می‌کند استفاده کنیم تا کادر فنی که از همه آنها تشکر می‌کنم در تمام رده‌های سنی بدون دغدغه خاطر کار را جلو ببرند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: امیدواریم قهرمانی های ما مداوم باشد. وقتی می‌گوییم پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیا است باید در همه حوزه‌ها آن را نشان بدهیم. بخشی از این موضوع نتایج است. تیم ما پنج دوره قهرمان لیگ شده و امیدواریم بتوانیم در آسیا هم به موفقیت های برسیم. البته باشگاه ما باید از لحاظ اخلاق و فرهنگ هم یک باشد و در همه حوزه‌ها جایگاه نخست را داشته باشد. این امر هم با همدلی اتحاد و رفاقت بین هواداران، اعضای تیم و باشگاه محقق می‌شود. برای رسیدن به موفقیت در همه حوزه‌ها باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

صدری ادامه داد: یکی از مباحثی که در ‌آینده به آن می‌پردازیم بحث های تعاملی است. هیچ وقت دنبال دعوا و بحث های مشاجره ای نیستیم و دنبال تعامل هستیم. اجازه هم نمی دهیم یک اپسیلون از حق باشگاه ضایع و نادیده گرفته بشود. امیدواریم به اهداف‌مان برسیم و هر ماه روابط عمومی باشگاه گزارشی از عملکرد پرسپولیس در همه حوزه‌ها را ارائه کند. در همه حوزه‌ها باید شفافیت وجود داشته باشد و چیزی برای پنهان کردن از هواداران نداریم زیرا بزرگ‌ترین سرمایه ما هواداران هستند و تا جایی که می‌توانیم باید اعتماد تنها را جلب کنیم. هرجا اعتماد جلب شده باشگاه و هوادار سود برده‌اند.

وی در خصوص طولانی شدن مشکل پرداخت بدهی کالدرون گفت: در بحث خارجی‌ها فقط کالدرون را نداریم. این بحث هم قبل از ما بوده و هم یکی دو پرونده در مسیر است که باید برای آن تدبیر کنیم. تاریخ عقد قرارداد کالدرون ۱۰ تیر ۹۸ و در زمان مدیریت ایرج عرب بود. در تاریخ یک ژانویه ۲۰۲۰ و در زمان انصاری فرد اختلاف پیش آمد. تاریخ صدور رأی هم ۱۰ تیر ۹۹ بود اما پرونده روز گذشته مختومه شد. مبلغی که تا روز پرداخت داده شد ۳۰۰ هزار دلار بود و طبق رأی فیفا باید حدود ۵۷۹۵۰۰ دلار با سود و سه هزار فرانک باید به وی می‌دادیم. حدود ۱۰۰ هزار دلار مربوط به قرارداد خواکین بود. هر فصل هم ۸۵۰ هزار دلار قراردادش است. قرار بود ۳۰۰ هزار دلار دو هفته بعد از امضا ۳۰۰ هزار دلار در تیم فصل و ۲۵۰ هزار دلار بعد از پایان فصل به وی پرداخت شود.

سرپرست پرسپولیس اضافه کرد: دستگاه های نظارتی باید به قرارداد باشگاه‌ها نظارت کنند. رسول پناه هم اعلام کرد وی با ۱۰۰ هزار دلار کارش انجام می‌شد اما چرا همه فحش‌ها را ما خوردیم و تهمت‌ها را شنیدیم اما چرا کسی جواب نمی داد؟ کاری که می‌توانستیم با ۱۰۰ هزار دلار جمع کنیم با التماس با ۷۵۰ هزار دلار جمع کردیم. این سوالی است که به عنوان یک هوادار در ذهن من است و باید یکی به آن جواب بدهد. من باید پاسخگوی عملکرد خودم باشم حتی اگر ۱۰ سال بعد باشد. بیایند و بگویند به این دلیل که جایی دیگر مشکل داشتیم ۱۰۰ هزار دلار را ندادیم و این کار را نکردیم.

وی اضافه کرد: توهین و فحاشی هوادار را به دیده منت قبول کردیم و پای کار ایستادیم. اولین بحث کالدرون تهیه پول بود. از زمان سمیعی به هر دری زدیم تا ۲۲ میلیارد تهیه کنیم اما هر چه پول تهیه شد باید حقوق بازیکنان، کادرفنی و حقوق پرسنل را که در اولویت بود پرداخت می‌کردیم. سجادی در این زمینه خیلی به ما کمک کرد اما متاسفانه به وی خیلی توهین کردند. هواداران عزیز برای ما محترم هستید اما اگر سجادی نبود از کجا این پول را می‌آوردیم. شاید برخی بگویند باشگاه دولتی است و سجادی وظیفه‌اش را انجام داد اما وی این کار را انجام داد.

صدری تاکید کرد: پولی که با ۱۰۰ هزار دلار جمع می‌شد را چرا جمع نکردند. نمی گوییم مقصر هستند اما مطالبه داریم تا به مردم جواب بدهند. چرا ما باید در فضای مجازی توهین بشنویم اما افرادی که این پرونده را درست کردند جواب ندهند. ما و سجادی پایان این پرونده رسیدیم. پول تهیه شد. ما هم در باشگاه پرسپولیس دنبال پایین آوردن هزینه‌ها هستیم. یکی از این موارد هم در پرونده کالدرون بود. با کمک سجادی پولی تهیه کرده و نامه ای به بانک مرکزی زدیم تا کاری که قبلا در این باشگاه انجام نشده بود صورت بگیرد.

صدری ادامه داد: در پرسپولیس دنبال آوردن پایین هزینه‌ها هستیم. با کمک سجادی و نامه او از بانک مرکزی ارز نیمایی گرفتیم. این کار برای اولین بار در پرسپولیس انجام شد و سه میلیارد و دویست میلیون به سود باشگاه شد. قبلا هر زمان دلار می‌گرفتیم در باشگاه ارز آزاد می‌گرفتیم اما زرنگی کرده و توانستیم برای این‌کار ارز نیمایی بگیریم. به جای دلار ۲۹ هزار تومانی دلار ۲۳ هزار تومانی گرفتیم. برخی قوانین کشور باید رعایت شود. از بانک مرکزی مجوز گرفته و کار انتقال پول را از صرافی آغاز کردیم. از کالدرون و پسرش خواهش کردیم که به ترکیه بیایند و در چند قسط این پول را پرداخت کنیم. خواستیم به احترام هواداران بیایید این پول را در پنج قسط با هر ضمانتی بگیرید.

وی عنوان کرد: کالدرون به ترکیه نیامد. صراف به من گفت اگر در ترکیه، امارات یا قطر شماره حساب بگیرید در ۲۴ ساعت این پول پرداخت می‌شود. دوباره خواستیم کالدرون در این سه کشور شماره حساب بدهد تا پول پرداخت شود اما گفت فقط با وکیلم صحبت کنید. بخشی از این پول هم برای خواکین بود. از گرشاسبی مدیرعامل فولاد خواهش کردم از خواکین که در آنجا کار می‌کرد بخواهد پولش را اینجا بدهیم اما وی هم اعلام کرد پولش را کامل از کالدرون گرفته است.

سرپرست پرسپولیس توضیح داد: ارتباط گرفتن با شرر وکیل کالدرون که کاربلد و دارای ارتباط است سخت بود. روزهای ابتدایی که تماس‌ها را جواب نمی‌داد و از هر چندین پیام یک تماس را جواب می‌داد. به ما گفت فقط در سوییس حساب دارم و جای دیگری حساب ندارم. این پول را حواله‌ کردیم. به عنوان باشگاه دولتی با توجه به تحریم‌ها باید در چارچوب قانونی پیش می‌رفتیم. پول را حواله‌ کردیم و ۱۰ روز طول کشید که حواله‌ها برسد. ابتدا ۳۰۰ هزار دلار را پرداخت کردیم و در ادامه یک ۳۰۰ هزار دلار، یک ۱۵۰ هزار دلار و یک پنجاه هزار دلار واریز کردیم. ۱۵۰ هزار دلار به حسابش نشست اما برای پول باقی مانده بانک سوال‌هایی داشت. جواب سوالات را برای بانک ارسال کردیم. وکیل یک روز گفت که بانک اعلام کرده رابطه کاری ما مشخص نیست و پول را باید برگردانیم.

صدری افزود: اگر اسمی از ایران و تحریم آورده می‌شد کل پول بلوکه می‌شد. حدود سه هفته طول کشید تا دوباره پول به حساب خارج از ایران ما بازگردد. نمی‌توانستیم حساسیت به خرج دهیم. با بدبختی این پول را تهیه کرده بودیم. پس از آن دیگر ریسک نکردیم و یک واحد پولی دیگری را زدیم و خردخرد هم زدیم که مشکلی به وجود نیاید. روز جمعه به ما گفت همه پول به غیر از یک قسمت ۴۵ هزار دلاری نیامده است. برای کالدرون نوشته و التماس کردم تأییدیه بدهند اما شرمم می‌شود ویس کالدرون را پخش کنم. او به ما توهین می‌کرد. به سمت خانم وکیل رفتیم و گفتیم که این ۴۵۰۰۰ هزار دلار ارسال شده است کاری کنید. وکیلش گفت موکلش پادشاهش است و بدون اجازه‌اش نمی‌تواند کار را انجام دهد. از هر دری وارد شدیم. جنانی و کاظمی هم نتوانستند کاری انجام بدهند.

سرپرست پرسپولیس عنوان کرد: کالدرون دیشب مدام می‌گفت ایران را دوست دارم اما آیا این است جواب ما؟ کالدرون که دیشب در رسانه می‌گفت هواداران را دوست دارم اندازه ۴۵۰۰۰هزار دلار هم به ما و هوادارانمان اعتماد نکرد. در موضوع کالدرون هیچ کوتاهی نکردیم اما به ما اعتماد نکرد و مدام می‌گفت نگویید لطفا زیرا پول مرا ندادید و اذیتم کردید.

وی ادامه داد: سایر پرونده‌ها مانند بودیمیر است. روزی که به باشگاه آمدم پنجره باشگاه به خاطر شکایت بودیمیر بسته بود. قرارداد وی در بهمن ۹۷ بسته شد اما ۱۲ فروردین ۹۹ به فیفا شکایت کرد. کل قرارداد او برای دو فصل ۵۰۰ هزار یورو بوده است. سفیر ایران در کرواسی به من گفت او الان در تیمی است که قراردادش ۵، ۴ هزار یورو است. چرا ما باید سالی ۲۵۰ هزار یورو به او بدهیم؟ او در کل سه بازی ده دقیقه ای برای ما انجام داد و امیدوارم بیایند جواب دهند چرا بازیکنی با ماهی ۵ هزار دلار و سالی شصت هزار دلار درآمد را سالی دویست و پنجاه هزار دلار پرداخت کردند.

صدری افزود: وقتی آمدم ۴۵۰ هزار یورو به بودیمیر دادیم که ۳۲ هزار یورو جریمه است. بودیمیر تلفن همه ما را بلاک کرد و فقط وکیلش جواب می‌داد. خواستیم او حداقل جریمه را نگیرد اما تا کل ۵۰۷ هزار یورو را نگرفت رضایت نداد. پول او را هم من جور کردم. چرا نمی‌آیند جواب دهند؟ با هیچ کدام از مدیران قبلی در ارتباط نبودم. هر کسی باید در مقابل عملکردش پاسخگو باشد. این وظیفه من است و تمام قراردادها را به نهادهای نظارتی اعلام کردم. من حتی قرارداد کارگزاری را به همه نهادها ارسال کردم.

وی عنوان کرد: استوکس ۷ بهمن ۹۸ و در زمان مدیریت انصاری فرد قرارداد بست. اکنون باید به وی ۸۰ هزار دلار بدهیم اما ما ۱۲۰ هزار دلار را کم کردیم. او به خاطر کرونا رفته اما باشگاه قراردادش را فسخ کرده و حتی فسخش را هم داده. هیچکس هم از استوکس راضی نیست زیرا عملکردش خوب نبود.  چرا رسول پناه ITC استوکس را صادر کرد؟ فدراسیون هم این سوال را پرسید. مجوز استوکس برای بازی در تیم بعدی صادر شود یا خیر که باشگاه جواب داد این کار بلامانع است. اگر ITC صادر نمی‌شد پرونده به CAS می‌رفت و برنده می‌شدیم. آقایان بیایند و توضیح دهند چرا در پرونده استوکس به فیفا شکایت نشد؟ امیرعلی حسینی ۱۰ سال است در بخش بین‌الملل باشگاه حضور دارد. حاضریم بانی شویم و با عرب، انصاری فرد و رسول پناه جلسه بگذاریم تا بیایند و توضیح دهند. اینکه هوادار به باشگاه اعتماد نمی‌کند دلیلش این مسائل است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: مدیران قبلی بیایند و به هوادار توضیح دهند و یکبار برای همیشه این مسائل جمع شود. هوادار حق دارد بداند چه در باشگاه می‌گذرد؟ شاید در زمان آنها مهم‌تر از موضوع کالدرون، موضوع دیگری بوده اما بیایند و این مسائل را توضیح بدهند. اوساگونا زمان انصاری فرد قرارداد بست اما باشگاه با وجود توافقاتش پول این بازیکن را نداد. رای فیفا ۹۶ هزار دلار بوده است. باشگاه باید برای دادرسی برخی پرونده‌ها پول بدهد. دوستان که می‌دانستند برنده نیستند چرا هزینه اضافه کردند. حتی در پرونده کالدرون می‌توانستیم ۶ ماه زمان را عقب اندازیم و ۱۰ هزار دلار بدهیم اما بازنده بودیم و چرا پول پرداخت کردیم؟

صدری با اشاره به وضعیت رادوشویچ گفت: وی دروازه بان دوم ما است و قراردادش هم تمام شده بود. چرا باید باشگاه این قرارداد را سه سال دیگر تمدید کند و سالی بالای ۲۵۰ هزار یورو به رادو بدهد؟ وی برای من که مدیر باشگاه هستم، الفاظ توهین آمیز به کار برد. رادو می‌گفت باید ۱۹۶ هزار یورو به من بدهید و مشکلش این است که مانند سایر بازیکنان به او نگاه نمی‌شود. حسینی، لشگری و عطایی همراه با بهرامی، مدیر برنامه‌هایش شاهد هستند که در جلسه‌ام به رادو گفتم امروز ۵۰ هزار یورو می‌دهیم و ۳۰ هزار یورو هفته بعد. سایر پرداختی هم مثل سایر بازیکنان است. با ما توافق کرد. تا ساعت ۷ در دفتر باشگاه بودیم تا رادوشویچ پولش را بگیرد. ساعت ۷ پول در باشگاه بود او گفت فردا ساعت یک سر تمرین می‌آید اما وقتی پولش را گرفت، سوار هواپیما شد و رفت.

وی در باره اینکه حدود شش روز دیگر تعهد کارگزار پرسپولیس برای پرداخت ضمانت‌نامه به اتمام می‌رسد و اگر این اتفاق نیفتد، چه شرایطی حاکم خواهد شد، گفت: این کار انجام می‌شود. کارگزار اگر می‌خواست ضمانت‌نامه  ندهد در ابتدای کار  ۲۰ میلیارد را پول نمی‌داد. خواهش می‌کنم زود  قضاوت نکنیم. وقتی این مبلغ را پرداخت می‌کند مشکلی برای ضمانت‌نامه دادن ندارد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد درخواست بازیکنانی مانند مهدی ترابی برای تمدید قراردادشان عنوان کرد: با تمام بازیکنان به غیر از دو بازیکن تا سه سال دیگر تمدید کردیم. البته سید جلال که بزرگ تیم و احترامش برای همه واجب است قراردادش پایان این فصل تمام می‌شود و  امیدواریم از او استفاده کنیم. خواستیم نامه بدهند و از حامد لک، ترابی و سرلک دعوت کنند برای تمدید قرارداد به باشگاه بیایند. زیرا اتفاقی که در ماجرای احمد نوراللهی و حسین کنعانی‌زادگان افتاد خوب نبود. در قراردادهای جدید بندی اضافه کردیم و گفتیم اگر بازیکنان بعد از اتمام قرارداد به تیم خارجی رفتند باید ۵ تا ۱۰ درصد قراردادشان به پرسپولیس برسد. این اتفاق خوبی بود. با حامد لک در حال مذاکره هستیم. برای ترابی و سرلک هم دعوت فرستادیم. سایر نفرات حداقل دو تا سه سال دیگر قرارداد دارند و نگرانی نداریم.  عیسی آل کثیر هم با ما قرار داد دارد.

صدری در مورد آخرین وضعیت مدیرعاملی‌اش در پرسپولیس تاکید کرد: این بحث در کنار مشکلات باشگاه حاشیه‌ای است. در سال های گذشته دیدیم باشگاه پرسپولیس دو سال سرپرست داشت. از روزی که با سجادی صحبت کردم تمام اختیارات مدیرعامل را داشتم. از نظر عملکردی این موضوع برای ما فرقی ندارد. ارتباط نزدیکی با سجادی داریم و تلاش می‌کنیم کارهایی که به سود پرسپولیس است  انجام بدهیم. شخصاً برخی مسائل را به او  اطلاع می‌دهم. از زمانی که سجادی وزیر شده تفاوتی بین پرسپولیس و استقلال تفاوتی قائل نشده است. الان هم هیئت مدیره حامی من است و کارم را انجام می‌دهم. در این مدت کم و کسری نداشتیم. پیش از سمت داشتن در باشگاه  هوادار پرسپولیس هستم و هر کاری بتوانم برای هوادار انجام می‌دهم. حتی قبل از ورودم به پرسپولیس هم به این باشگاه  کمک می‌کردم.

وی درباره اینکه آیا مطرح شدن اسامی مختلف برای مدیریت در پرسپولیس تمرکزش را به هم نمی‌زند گفت: تمرکز من بر هم نمی‌خورد.  اصلاً فردا به من بگویند که مدیرعامل شده‌ام، مگر نمی‌توانند من را هفته بعد جابه‌جا کنند؟ این مورد که همیشه بوده و یک هفته بعد هم من را می‌توانند جابه‌جا کنند. این موارد حاشیه‌ای است و خیلی مسائل مهم‌تری داریم که به آن می‌پردازیم. برای موارد حاشیه‌ای که جو آرام شود، درست می‌گویید.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه چه تضمینی وجود دارد تا پس از اتمام فعالیت وی بار دیگر در مورد پرونده‌های مدیران قبلی باشگاه بحث نشود و اینکه پنجره پرسپولیس چه زمانی دوباره بسته خواهد شد، گفت: تلاش کردیم پنجره را باز کنیم تا دوباره بسته نشود. به گذشته‌ها کاری نداریم ولی با تقویت مالی باشگاه دیگر یکصد هزار دلار پولی نیست که به خاطر آن پنجره پرسپولیس بسته شود.

وی عنوان کرد: توانستیم یک و نیم میلیون دلار را خرج توسعه باشگاه کرده به بازیکنان پرداخت کنیم یا تجهیزات بخریم اما همین مبلغ را به دو نفر دادیم. باشگاه پرسپولیس حاضر است همه قراردادهایش را افشا کند. قراردادی که با دو بازیکن تاجیکی کمتر از قراردادهای معمولی بازیکنان پرسپولیس است. قرارداد بازیکنان خودمان را هم نگاه کنید که از بازیکنان تیم‌های صنعتی خیلی کمتر است. آنها به عشق پرسپولیس در این تیم ماندند و تیم‌های صنعتی دو برابر مبلغ قراردادشان با پرسپولیس را به آنها می‌دهند. از دستگاه نظارتی مبلغ قرارداد مغانلو در پرسپولیس و باشگاهی که الان رفته را بپرسید. این تفاوت‌ها ما را بیچاره کرده است. حتی به بازرسی کل کشور هم گفتیم تیم‌های صنعتی بودجه‌ای دارند که ما و استقلال نداریم. سقفی داریم که نمی‌توانیم بالاتر از آن را پرداخت کنیم.

صدری گفت: الان بیشتر بازیکنان تیم ملی در پرسپولیس هستند. شرمنده وحید امیری، میلاد سرلک یا وحید امیری هستیم که با عشق در پرسپولیس مانده‌اند. گل‌محمدی به من گفت دو سه برابر قراردادش با پرسپولیس از تیم دیگر پیشنهاد دارد ولی خواهش کردم که بماند و با ما تمرین کند. بازیکن ما هم حق دارد مثل بازیکن تیم صنعتی درآمد بالا داشته باشد، ولی ابتدا باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم. از بازیکنانی که از پرسپولیس رفته‌اند بپرسید در تیم جدیدشان چقدر پول می‌گیرند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره مشکل مالیاتی این باشگاه گفت: درباره این بحث حمید سجادی وزیر ورزش و خاندوزی وزیر اقتصاد به ما کمک کردند. مدتی قبل اداره مالیات حساب باشگاه را مسدود کرده بود که با لطف آنها این مشکل حل شد و یکبار باید بحث مالیات پرسپولیس روشن شود. مالیات در نظر گرفته شده برای این باشگاه مربوط به سال ۸۰ به بعد است. هر عددی اعلام می‌کنند قسط‌بندی کنند. بار دیگر اتفاق بدی افتاده و حس می‌کنم دوستان مالیات می‌خواهند حساب‌های باشگاه را مسدود کنند و یا اینکه این حساب مسدود شده است.  

وی درباره مالکیت ورزشگاه شهید کاظمی توضیح داد: قرار است جلسه‌ای با سجادی و زاکانی شهردار تهران برگزار شود و برای دریافت سند این ورزشگاه اقدام کنیم. با کمک هواداران این ورزشگاه برای پرسپولیس است. برای توسعه دو زمین در ورزشگاه کاظمی برنامه داریم زیرا نیاز است که یکی دو زمین دیگر در این مجموعه داشته باشیم. طبق هماهنگی و با استانداردهای سازمان لیگ قصد داریم دیدارهایی مثل بازی روز گذشته با ویستاتوربین را در ورزشگاه کاظمی برگزار کنیم. خوشبختانه شهرداری هم به ما محبت دارد و این ورزشگاه را حالا حالاها در اختیار ما قرار داده است، ضمن اینکه می‌خواهیم قرارداد پیمانکار مجموعه درفشی‌فر را  اقاله کنیم.  

صدری در خصوص مشترک بودن پیمانکار مجموعه ورزشی درفشی‌فر با کمپ استقلال توضیح داد: به این بحث کاری نداریم. استقلال را به عنوان تیم نایب قهرمان پایتخت قبول داریم و مشکلی با آنها نیست. البته به تازگی یکی از بخش‌های خبری صدا و سیما مصاحبه من را کمتر از آجورلو پخش کرد (با خنده) آیا با ما مشکلی دارد؟ (با خنده). به هر حال ما با استقلال مشکلی نداریم و برای جلو بردن کار با پیمانکار صحبت کردیم تا زمین درفشی‌فر چمن طبیعی شود و تیم‌های پایه به زمین شهدای گمنام بروند. محسن خلیلی مأمور انجام این کار شده است. ۳۰ درصد امسال به تیم‌های پایه پرداخت کرده‌ایم که خود خلیلی گفت در یازده سال اخیر هیچ‌وقت تا این زمان چنین پرداختی نداشته‌اند. هر زمان به تیم بزرگسالان پول بدهیم، قرارداد تیم‌های آکادمی را هم پرداخت می‌کنیم. باید به پرسنل باشگاه هم پول بدهیم که تمام مبالغشان را پرداخت کردیم. پاداش سال ۹۸ آنها را هم گفته‌ایم که پرداخت کنند و باید از زحماتشان قدردانی شود.

وی در مورد اینکه اگر به عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب نشود همچنان در این باشگاه فعالیت خواهد کرد، گفت: می‌گویم اصلا همین امروز مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره را انتخاب کنند آیا نمی‌توانند در هفته آینده آنها را جابه‌جا کنند؟ فکرمان نباید به این مسائل باشد. به هواداران هم گفتم تا روزی که هستم در خدمت پرسپولیس بوده و سعی می‌کنم به حرفهایم عمل کنم. در همه جا کار اجرایی انجام داده‌ام. حتی زمان سمیعی هم تصور نمی‌کردم عضو هیأت مدیره هستم و پای کمک به باشگاه بودم. الان هم هر جایی کمک لازم باشد در خدمت پرسپولیس هستم. ان‌شاءالله با مشخص شدن تکلیف باشگاه همه چیز درست می‌شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص احتمال واگذاری این باشگاه به وزارت اقتصاد و دارایی توضیح داد: اصلا معلوم نیست کدام باشگاه به کجا واگذار می‌شود. وزارت ورزش، دادگستری و اقتصاد عضو مجمع ما هستند. در زمان علی نژاد این بحث مطرح شد که مالکیت دو تیم را به یک وزارتخانه بدهند، اما کاری را کم و زیاد نمی‌کنیم. هر اتفاقی برای ما بیفتد برای استقلال هم می‌افتد اما بعید است مالکیت دو باشگاه یکی باشد.  

صدری درباره اظهارات اخیر داریوش مصطفوی و سعید عباسی مسئولان کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای مبنی بر اینکه همچنان مشکلات استقلال و پرسپولیس حل نشده و امکان حذف آنها از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد، گفت: خیلی از مسائل برای سال ۸۰ است. بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیفتد. ما جلوی همه دوستان گفتیم مشکل حل شده و مصطفوی هم چنین حرفی زد. دیگر وی که زیر حرفش نمی‌زند. عباسی، مصطفوی و عزیزی خادم به شکلی کار می‌کنند که مجوز حرفه‌ای دو باشگاه صادر شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد احتمال شکایت این باشگاه از شجاع خلیل‌زاده و غرامت نگرفتن از این بازیکن توضیح داد: نمی‌خواهیم بچه‌های خودمان را از بین ببریم. نباید با خلیل‌زاده و دیگر بازیکنان وقتی از باشگاه می‌روند بی‌مهری شود. اگر قرار باشد از پرسپولیس دلخور شوند امکان دارد دیگر دوست نداشته باشند برگردند. برای دریافت غرامت با خلیل‌زاده هماهنگ می‌کنیم اما تمام بازیکنانی که در پرسپولیس بازی کرده‌اند برای ما قابل احترام  هستند و سعی داریم با آنها رابطه خوبی داشته باشیم.  

صدری درباره اینکه حضور با عجله پرسپولیس و استقلال در بازار فرابورس کار درستی است، بیان کرد: آقایان چند سال است که دنبال این کار هستند. رئیسی هم دستور داد مشکل زودتر برطرف شود و دو باشگاه به بورس بروند. همراه استقلال جلسه‌ای در دیوان محاسبات برگزار کردیم و زمانبندی تعیین شد. امیدوارم تا پایان دی سهام ما در بورس عرضه شود. فقط ۱۵ درصد سهام عرضه خواهد شد و می‌توانند ۵ درصد، ۵ درصد به مردم معرفی کنند.

وی در مورد اینکه صورت‌های مالی دو باشگاه به درستی اعلام نشده، گفت: ما صورت مالی خود را ارائه کردیم و فقط اختلاف‌نظری پیش آمد. دوستان متقاعد شدند و برای امسال هم حسابرسی در حال بررسی است. مذاکرات را هم انجام می‌دهیم. در حال حاضر می‌توانیم این موضوع را با ارائه ۱۵ درصد سهام شروع کنیم و کم‌کم کار را ادامه بدهیم تا به سمت خصوصی‌سازی پیش برود. ورود به بورس حسنی دارد که شفافیت مالی ایجاد می‌شود و خیلی از مسائلی که اکنون با آن روبه‌رو هستیم حل خواهد شد.  

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه قرار است کارگزار پرسپولیس ماهیانه چقدر به این باشگاه پرداختی داشته باشد، گفت: قرار است این کارگزار در حوزه سوشال مدیا برای ما ۲۲۰ میلیارد تومان پول تهیه کند. بنا داریم در حوزه تبلیغات محیطی هم درآمدزایی کنیم.

وی درباره قرارداد پرسپولیس و بانک گردشگری با محمدحسن انصاری‌فرد گفت: انصاری‌فرد کاری به این موضوع ندارد. بخشی از درآمد ما از قرارداد کارگزار جدید در حوزه تبلیغات محیطی است. شاید برای قرارداد ۱۰ میلیاردی در این زمینه داریم. شاید در این بخش تبلیغات محیطی جنگ و دعوایی شد اما عزیزی خادم و سجادی همکاری کردند. حتی اگر آنها نمی‌خواستند چنین اتفاقی رخ نمی داد مانند سالهای گذشته که در مورد تبلیغات محیطی اتفاقی نیفتاد.  درباره بحث درآمدها باید از حق پخش هم بگوییم. نامه‌ای به جبلی رئیس صدا و سیما زده و درخواست کردیم جلساتی در این زمینه برگزار شود. درباره پخش اینترنتی بازی‌های پرسپولیس هم بحث داریم. در این مورد هفته گذشته به تمام شرکت‌ها نامه زدیم. خواهش می‌کنم هواداران با ما هماهنگ باشند و در فضای مجازی از حوزه‌هایی که معرفی می‌کنیم استفاده کنند در این صورت درآمد خوبی خواهیم داشت. همین بحث اوانو حتی اگر یک ریال سهم  باشگاه باشد به حساب پرسپولیس می‌آید و روز اول کسی باور نمی‌کرد موضوع این قدر شفاف باشد.

صدری افزود: در بحث لباس‌فروشی هم فروشگاه‌هایی هستند که شبیه لباس پرسپولیس را می‌فروشند اما چرا نباید درآمدش برای خود باشگاه باشد. از هواداران می‌خواهم از جایی که ما معرفی می‌کنیم لباس بخرند. در اروپا قانون کپی‌رایت رعایت می‌شود و کسی نمی‌تواند غیرقانونی کار کند اما در منیریه لباس‌های ما را با لوگوی پرسپولیس می‌فروشند. باید درصدی از این کار به خود باشگاه برسد، اما سهم پرسپولیس چیزی نمی‌شود. بازی‌های ما را از طریق شبکه‌های اینترنتی پخش می‌کنند و باید سهم پرسپولیس را بدهند. اگر همکاران کمک کنند در این مسائل اتفاقات خوبی می‌افتد.

صدری درباره اظهارات سید مهدی سید صالحی مبنی بر اینکه سرخپوشان تاکنون پولی برای رضایتنامه یحیی گل‌محمدی به باشگاه پدیده پرداخت نکرده‌اند و در این وضعیت اجازه باز شدن نقل و انتقالاتی پرسپولیس را نمی‌دهند گفت: متأسفانه این قرارداد ماجراهایی دارد که در این مورد با اسماعیل حیدرپور صحبت کردم. دوستان قبل از ما با پدیده تفاهم‌نامه ۶ میلیارد امضا کردند که فقط یک و نیم میلیارد تومان از آن پرداخت شده است. ضمن اینکه بندی هم که در قرارداد وجود دارد پرسپولیس برای هر روز تأخیر باید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کند. آن ۴.۵ میلیارد باقی مانده اکنون ۱۶ میلیارد شده است. به حمیداوی و حیدرپور گفتم حاضریم همین فردا اصل پول را بدهیم اما مشکل ما با جریمه این پرونده است.  

وی در مورد اینکه آیا باشگاه پدیده کل مبلغ و جریمه را می‌خواهد گفت: این باشگاه به ما محبت دارد و خیلی از مبلغ را کم کرده اما به عنوان مسئول باشگاه دولتی نمی‌دانم چطور این جریمه را پرداخت کنم. نکته‌ای را هم باید بگویم. نمی‌دانم روزی ۱۰ میلیون جریمه برای چیست؟  سال گذشته پول قرض گرفتم که برخی دوستان اشاره‌هایی به آن داشتند اما به واسطه ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری که در AFC داریم این پول را قرض کردیم. نه بهره‌ای بابت پول دادیم و نه اسمی از کسی بردیم. حتی برای افرادی که از آنها قرض گرفتیم تبلیغی نکردیم. خیلی از این افراد نمی‌خواهند اسمشان پایین قرارداد باشد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد: به اعتبار ما پولی به باشگاه کمک کردند و گفتند هر موقع پول خود را از AFC گرفتید، پول ما را بازگردانید. تمام این قرض‌ها هم طبق مصوبه هیأت مدیره بوده است و در آن لحاظ شده با دریافت پاداش آسیایی پول این افراد را بدهیم. من در ماجرای پرداخت پول بودیمیر هم این کار را کردم. تمام کارهای صرافی را هم یک نفر انجام داد. قرار بود سه ماهه این پول را بازگردانیم اما یک‌سال گذشت. قرضمان را اینگونه گرفته‌ایم. نرفتیم بگوییم به ما پول قرض بدهید و این مبلغ هم جریمه‌اش است. مشکل ما با پدیده در مورد جریمه‌ها است که باید روزی ۱۰ میلیون جریمه بدهیم. اگر حمیداوی دستور بدهد از هر جا شده همین امروز اصل پول را تهیه می‌کنم و به وی می‌پردازیم.  

صدری در مورد آخرین وضعیت مالکیت ساختمان باشگاه پرسپولیس درباره پرونده بدهی فدراسیون فوتبال به شستا، گفت: فدراسیون فوتبال این موضوع را حل کرد و مشکلی نداریم. مالکیت ساختمان از ابتدا هم برای پرسپولیس بود و شستا کار اشتباهی انجام داد. فدراسیون و وزارت ورزش مشکل را حل کردند. اگر اتفاق جدیدی افتاده من در جریان نیستم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه آیا به تازگی مکاتبه‌ای به AFC درباره دریافت پاداش آسیایی داشته‌اند توضیح داد: تمام راه‌های موجود را رفته‌ایم و هر مدلی که بگویید پیگیری کردیم اما متأسفانه به دلیل تحریم‌ها هنوز موفق به دریافت پول نشدیم. امیدوارم زودتر فرجی حاصل شود.  

صدری درباره اینکه آیا قرض کردن باشگاه پرسپولیس به اطلاع وزارت ورزش هم رسیده است گفت: تمام صورت‌ها را تحویل داده‌ایم و الان هم بخواهند این کار را انجام خواهیم داد. حراست وزارت ورزش به تازگی گزارشی از ما خواسته که مشغول تنظیم آن هستیم.

وی در مورد جلسه هفته اخیرش با عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال عنوان کرد: این جلسه سه مورد داشت که هر سه مورد را پس از پایان جلسه توضیح دادیم. خدا وکیلی در آن جلسه چایی هم خوردیم که آن را نگفتیم (با خنده). اگر قرار است چیز دیگری بگویم می‌گویم.

صدری در خصوص ادعای وکیل باشگاه پدیده مبنی بر اینکه اگر پرسپولیس تا ۳ دی پول رضایتنامه گل‌محمدی را ندهد از این باشگاه کسر امتیاز خواهد شد گفت: طرف حساب ما حیدرپور و حمیداوی هستند. آنها به ما محبت داشتند. رفتیم و کدخدا را دیدیم در جریان صحبت‌های وکیل پدیده نیستم.  ما عمل کرده صحبت می‌کنیم. من دنبال فرافکنی و خراب کردن کسی نیستم. حرف مدیر بزرگواری که از آنها صحبت شد از من بهتر و درست‌تر هستند اما باید همه چیز شفاف شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه در چند مرحله قرض ریالی کرده و مجموع این قرض‌ها چقدر است گفت: ۵۰۷ هزار یورو برای پرونده بودیمیر دریافت کردیم همچنین زمان مدیریت سمیعی ۳۰ میلیارد قرار شد طرف مقابل به ما خدمات بدهد. ۸ میلیارد اسپانسر تیم رقیب به ما داد که این موضوع جزو افتخارات من است. آن شب رسول‌پناه گفت ما گرفتیم اما در مقابل تلویزیون گفتم این پول را من گرفتم. از های‌وب چنین پولی دریافت کردیم دو مبلغ ۵ میلیارد تومانی هم قرض کردیم مجموع آنها ۴۰، ۵۰ میلیارد تومان می‌شود.

صدری در خصوص اینکه پس از تمدید قرارداد یحیی گل‌محمدی تیم رسانه‌ای قبلی باشگاه با منتشر کردن برخی اسناد و مدارک مدعی شدند قرارداد این مربی در زمان سمیعی هم تمدید شده است و صدری فقط رقم قرارداد تمدیدی سرمربی سرخپوشان را افزایش داده توضیح داد: قراداد وی در پایان امسال تمدید می‌شود. دو فصل دیگر این قرارداد را اضافه کردم. چندبار این موضوع را گفتم و نمی‌دانم دیگر چه بگویم. خیلی چیزها را مطرح کردیم.  

وی اضافه کرد: من از رسانه‌ها فراری نیستم اما یک نفر کار زشتی انجام داد و در یکی از گروه‌ها شماره تلفن مرا پخش کرد. اگر به موبایل من نگاه کنید، هر چیزی که از بچگی یاد نگرفته‌اید می‌توانید در آن یاد بگیرید. چیزهایی به من گفته‌اند که در این پنجاه سال به گوشم نخورده است. اگر کار درست و غلط هم انجام بدهیم می‌گویند باید بروی. آخر تکلیفمان را نفهمیدیم. واقعیت این است به حدی تماس تلفنی دارم که جواب دادن به رسانه‌ها سخت شده است. البته دو شماره تلفن دارم. آیا می‌خواهید آن یکی را پخش کنند؟

وی در خصوص اینکه فضای تبلیغاتی پیراهن این تیم تا پایان فصل در اختیار بانک گردشگری قرار گرفته و در این وضعیت کارگزار چگونه می‌تواند درآمدزایی کند گفت: باید براساس منابع باشگاه جلو برویم. در دو مرحله مبلغ قرارداد با بانک گردشگری را زیاد کردیم. الان هم مشغول مذاکره هستیم. من دنبال حقوق باشگاه هستم و آنها هم به این نتیجه رسیده‌اند. با هر شخصی کار کنیم دنبال حقوق باشگاه هستیم و شفاف کار می‌کنیم. ابهامی وجود ندارد. فضای تبلیغاتی روی پیراهن برای بانک گردشگری هم برای جلوی پیراهن است. یا خسارت پرداخت می‌کند و پولش را می‌گیرد. البته دنبال دعوا نیستیم و اگر بانک گردشگری ببیند تعامل داریم آنها هم تمکین خواهند کرد.

صدری در مورد اینکه شائباتی در خصوص بودن یک فرد پشت بحث کارگزار باشگاه پرسپولیس و استقلال وجود دارد گفت: در مصاحبه‌ای که بخش خبری صدا و سیما حق مرا خورد گفتم ممکن است برخی مواقع با باشگاه رقیب منافع مشترک داشته باشیم اما دنبال اسپانسر مشترک نیستم. شأن باشگاه پرسپولیس را می‌دانیم.  با تعامل می‌توان برخی کارها را حل کرد، اما کارگزار باشگاه مستقل است و به هیچ جای دیگری وابسته نیست.  

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد برنامه‌های سرخپوشان برای بازگشت رادو گفت: قطعا در این مورد تدبیر داریم. اولین خواسته ما بازگشت بود. دو بار به وی نامه زدیم و خودم نامه نوشتم تا به پرسپولیس بازگردد. اگر جواب داد در خدمتش هستیم و در غیر این صورت دنبال راه قانونی می‌رویم.

صدری در مورد اینکه در صورت شکایت رادوشویچ خسارت سنگین به باشگاه پرسپولیس تحمیل خواهد شد گفت: به رادوشویچ ۸۰ هزار دلار پرداخت کردم اما اگر جدا شد مقصر نیستم. مگر من با وی سه ساله قرارداد بستم؟ مطالباتش از زمان انصاری‌فرد بوده است و ربطی به من ندارد. برای صفر کردن این طلب گام برداشتم. سه معاون من و مدیر برنامه‌اش شاهد هستند که گفتم ۸۰ هزار دلار پرداخت می‌کنیم و از این بعد پرداختی‌ات مانند سایر بازیکنان است. نمی‌توان بدون مهلت قضاوت کرد. رادو هم به ما گفت می‌ماند. به حدی فکر می‌کردم راستگو است و به نظر من راستگوست. اما ممکن است ناراحتش کرده باشیم. خواهش کردیم بازگردد. الان هم می‌خواهیم به کارش بازگردد و به آن ادامه بدهد.

وی افزود: به رادوشویچ اعتماد کردیم در غیر این صورت چه کاری می‌توانستم انجام بدهم اگر توافقی حاصل نشود دنبال کار قانونی می‌رویم. حتی مدیر برنامه‌هایش در جلسه نشسته بود که گفت با گرفتن ۸۰ هزار دلار اوکی هستم. حس می‌کنم باشگاه در زمینه پرونده‌های حقوقی و بین‌المللی باید قوی‌تر عمل کند. باید بتوانیم در پرونده‌های خود از وکلای بین‌المللی خوب استفاده کنیم. اگر در پرونده‌های قبلی وکیل درست و حسابی داشتیم مانع پرداخت غرامت می‌شدیم. اما از این به بعد سعی می‌کنیم از وکلای بین‌المللی خوبی استفاده کنیم.  

صدری با تشکر از پیشکسوتان و کادرفنی پرسپولیس گفت: پیشکسوتان همیشه من را مورد محبت قرار دادند. می‌خواهیم اتاق فکری درست کنیم از بازیکنان و مربیان پایه پرسپولیس تشکر کرده و امیدوارم به جایگاه واقعی خود برسند. می‌خواهیم هرچه سریع‌تر دانشگاه پرسپولیس را با پیشکسوتان ارائه کنیم. زمانی ۱۸۰۰ دانشجو داشت اما اکنون ۱۸۰ دانشجو دارد. به هواداران قول می‌دهیم موانع قانونی را رفع کنیم تا جایگاه مناسبی در شأن باشگاه داشته باشد.

وی اضافه کرد: از وزارت ورزش، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال تشکر می‌کنم. عزیزی خادم و سجادی در بحث تبلیغات محیطی سنگ تمام گذاشتند. قلب ۴۰ میلیون هوادار به عشق این باشگاه می‌تپد. امیدوارم نشاط را برای هواداران به وجود آوریم. اگر حال تیم خوب باشد حال ما هم خوب است. باید به این مسائل رسیدگی کنیم. از اعضای هیأت مدیره که حامی من بودند تشکر می‌کنم. آنها هیئت مدیره همراه هستند که به مدیر کمک می‌کنند. امیدوارم مانند گذشته در خدمتشان باشیم.  

وی تصریح کرد:‌ از اصحاب رسانه که همیشه به ما کمک می‌کنند تشکر می‌کنم، اما با همه آنها رفیق هستم و احترام ویژه‌ای برای خبرنگاران قائلم. پاسخ ندادن مرا حمل به بی‌ادبی نگذارید. امیدوارم روزهای خوبی برای باشگاه پرسپولیس و تیم محبوب ما در پیش باشد.

وی در خصوص اینکه قول مدیریت باشگاه پرسپولیس را گرفته گفت: معلوم نیست دو ماه آینده چه اتفاقی می‌افتد. اکنون در خدمت هستیم و اگر نباشیم، باز هم سعی می‌کنیم خدمت کنیم.

ارسال نظر
آخرین اخبار