۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
تعداد بازدید: ۵۰۹۵۲۹
پایگاه خبری اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که نامشان را فاش نکرد، گفت: واشنگتن بزودی گردان" نتزا یهودا" وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری، تحریم می کند.
کد خبر: ۶۱۶۸
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط؛ آمریکا یک واحد از ارتش اسرائیل را با کمک نظامی ۲۶ میلیارد دلاری تحریم می‌کند. تصمیم بی سابقه آمریکا برای تحریم یک واحد از ارتش اسرائیل،  تصویب کمک نظامی ۲۶ میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل، حمله پهپادی مقاومت عراق در جولان اشغالی، احضار سفرای چند کشور توسط اسرائیل و سقوط دو بالگرد ژاپن با هشت سرنشین در اقیانوس آرام، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

تصمیم بی سابقه آمریکا برای تحریم یک واحد از ارتش اسرائیل/  تصویب کمک نظامی ۲۶ میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل/ حمله پهپادی مقاومت عراق در جولان اشغالی/ احضار سفرای چند کشور توسط اسرائیل

بین الملل تابناک: تصمیم بی سابقه آمریکا برای تحریم یک واحد از ارتش اسرائیل،  تصویب کمک نظامی ۲۶ میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل، حمله پهپادی مقاومت عراق در جولان اشغالی، احضار سفرای چند کشور توسط اسرائیل و سقوط دو بالگرد ژاپن با هشت سرنشین در اقیانوس آرام، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های منطقه‌ای و بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

 

تصمیم بی سابقه آمریکا برای تحریم یک واحد از ارتش اسرائیل

 
 

پایگاه خبری اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که نامشان را فاش نکرد، گفت: واشنگتن بزودی گردان" نتزا یهودا" وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری، تحریم می کند.

 

 اکسیوس افزود: این نخستین باری است که آمریکا یک واحد نظامی اسرائیل را تحریم می‌کند و بزودی تحریم این گردان (افراطی ) از سوی آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام می شود.

آکسیوس به نقل از منابع آگاه گفت که تحریم ها مانع از دریافت هر نوع کمک یا آموزش نظامی به این گردان و اعضای آن می شود.

گردان نتزا یهودا در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک واحد ویژه برای سربازان فوق ارتدوکس یهودی تشکیل شد.

آکسیوس افزود که این گردان مستقر در کرانه باختری «به مرکز جذب بسیاری از جوانان شهرک‌نشین راست‌گرای افراطی» که در هیچ گردان دیگر ارتش رژیم اسرائیل دیگری پذیرفته نشده اند، تبدیل شده است.

 تصویب کمک نظامی ۲۶ میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل

 روز شنبه بسته، مجلس نمایندگان آمریکا ۲۶ میلیارد دلاری کمک نظامی به رژیم صهیونیستی را تصویب کرد.

به گزارش "الجزیره انگلیسی" بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که تصویب میلیاردها دلار کمک نظامی جدید نشان دهنده حمایت قوی از اسرائیل و "دفاع از تمدن غرب" است.

او در پیامی در رسانه ایکس گفت: «کنگره آمریکا با اکثریت قاطع، لایحه کمکی بسیار تحسین برانگیز را تصویب کرد که نشان دهنده حمایت قوی دو حزبی از اسرائیل و دفاع از تمدن غربی است.»

حمله پهپادی مقاومت عراق در جولان اشغالی

مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای جدید از حمله به هدفی حیاتی در جولان اشغالی خبر داد.

 مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌ای امروز صبح تاکید کرد: در ادامه رویکرد ما در مقاومت در برابر اشغالگران و یاری به مردم غزه و در پاسخ به تجاوزات مکرر رژیم غاصب در حق غیرنظامیان فلسطینی از کودکان، زنان و سالمندان مبارزان مقاومت اسلامی در عراق صبح امروز برابر با ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ هدفی حیاتی را در جولان اشغالی با پهپاد هدف قرار دادند.

مقاومت اسلامی در عراق همچنین بر ادامه هدف قرار دادن مواضع اشغالگران تاکید کرد.

احضار سفرای چند کشور توسط اسرائیل

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سفرای کشورهای فرانسه، ژاپن، کره جنوبی، مالت، اسلوونی و اکوادور را احضار کرد.

 وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سفرای کشورهای فرانسه، ژاپن، کره جنوبی، مالت، اسلوونی و اکوادور را پس از رای موافق به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد احضار کرد.

بامداد جمعه، شورای امنیت برای عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد نشست رای گیری کرد که با وتوی آمریکا شکست خورد.

در این رأی‌گیری، ۱۲ عضو شورای امنیت به قطعنامه رأی مثبت دادند.

در پی وتوی آمریکا، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل گفت، ایالات متحده چشمان خود را به روی فجایعی که در غزه، کرانه باختری و قدس شرقی در حال وقوع است، بسته است.

او همچنین این اقدام آمریکا را «تلاش ناامیدکننده برای توقف دوره اجتناب ناپذیر تاریخ» توصیف کردند و آرای انگلیس و سوئیس نیز ممتنع بود.

سقوط دو بالگرد ژاپن با هشت سرنشین در اقیانوس آرام

وزارت دفاع ژاپن روز شنبه از سرنگونی دو بالگرد آموزش نظامی با هشت سرنشین در اقیانوس آرام خبر داده است.

«مینورو کیهارا» وزیر دفاع ژاپن گفت، دو بالگرد اس. اچ-۶۰کی هنگام آموزش در نزدیکی جزیره توریشیما در جنوب توکیو تماس خود را با مرکز از دست دادند.

یکی از سرنشینان این بالگردها پیدا شد. جستجو برای یافتن هفت سرنشین دیگر ادامه دارد.

کیهارا اظهار کرد که علت سقوط این بالگردها مشخص نیست.

برچسب ها: آمریکا آمریکا یک واحد از ارتش اسرائیل را با کمک نظامی ۲۶ میلیارد دلاری تحریم می‌کند! اسرائیل کمک نظامی
ارسال نظر
آخرین اخبار