۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۶
تعداد بازدید: ۲۸۰۴۳۰
سرمربی سابق تیم ملی تیراندازی با انتقاد از نتایج ملی پوشان، گفت: زمانی که در تیم ملی بودم دوستان اعتقاد داشتند که روش من سنتی است اما می‌بینیم که همان دوستان با کپی‌کاری هم موفق نیستند.
کد خبر: ۶۵۰۳

انتقاد سرمربی سابق تیم ملی از تیراندازی/ با این روش مدیریت هر تیمی باشد آسیب می‌بیند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مسابقات جهانی تیراندازی و توزیع سهمیه المپیک در برزیل در حال برگزاری است که در ماده تپانچه بادی مردان، وحید گلخندان با رکورد ۵۸۰ در رده دهم ایستاد و با یک اختلاف امتیاز از صعود به فینال بازماند و شانس کسب سهمیه را از دست داد. سجاد پورحسینی، دیگر نماینده کشورمان با ۵۷۴ امتیاز سی و سوم شد و جواد فروغی با ۵۶۶ امتیاز در رده شصت و ششم ایستاد.

در بخش بانوان نیز هانیه رستمیان با رکورد ۵۷۵.۱۷ و گلنوش سبقت‌اللهی با رکورد ۵۷۴ در رده‌های یازدهم و دوازدهم قرار گرفتند. زینب طوماری دیگر نماینده بخش بانوان نیز با رکورد ۵۷۰.۱۴ در رده بیست و هفتم ایستاد تا به این ترتیب علاوه بر تیم تپانچه مردان در بخش بانوان هم دست ملی پوشان کشورمان از رسیدن به سهمیه المپیک پاریس کوتاه بماند.

عملکرد ضعیف تیراندازان قابل پیش‌بینی بود

احمد نجفی در واکنش به عملکرد ضعیف ملی پوشان تپانچه اظهار داشت: متاسفانه عملکرد تیم ملی ایران اصلا خوب نبود و رکوردهای ثبت شده خیلی پایین‌تر از حد انتظار بود. البته با توجه به نتایج اخیر تیم در یک سال گذشته و مخصوصا بازیهای آسیایی و رقابت های قهرمانی آسیا این نتیجه قابل پیش بینی بود.

وی در ادامه درباره دلیل افت جواد فروغی و قرار گرفتن او در جایگاه ۶۶ جهان گفت: متاسفانه روند افت فروغی بعد از بازیهای المپیک توکیو ادامه دارد و در این مسابقات و حتی رقابت‌های قبلی هم مجددا دیدیم که تغییری در شرایط او ایجاد نشده است. تغییرات کادر فنی بعد از المپیک ۲۰۲۰ آسیب جدی به تیم ملی وارد کرد. من یک سال است که دیگر کنار تیم نیستم و در این مدت شاهد هستیم تیراندازی ایران چه نتایجی را به کارنامه خود اضافه کرده است.

سرمربی سابق تیم ملی تپانچه اضافه کرد: بخاطر دارم دوستانی که آن زمان آمدند معتقد بودند که من سنتی کار می‌کنم و امروز می‌بینیم که همان مربی‌ها با کپی کاری از روی دیگران هم هنوز موفق نشدند نتایج اخیر تیم ملی را تکرار کنند. نقش کادر فنی در کسب نتیجه مهم است ولی عوامل دیگر را هم باید در نظر گرفت. تیراندازان کشورمان نه برنامه ریزی خوب دارند و نه تمرینات مناسب که قطعا این روند در کسب نتیجه بی‌تاثیر نبوده است.

مربیان تیم ملی رزومه قوی ندارند

وی افزود: زمانی که من رفتم دوستان مختلفی به عنوان مربی هدایت تیم را به عهده گرفتند و حتی در مقطعی تیم ملی ۲ مربی داشت که همین امر به تنهایی اتحاد تیم را از بین برده بود. برخی از مربیان را تیراندازان قبول نداشتند؛ چون مربی‌های انتخاب شده اصلا رزومه قوی نداشتند؛ طبیعی است که با این روش مدیریت هر تیمی باشد آسیب می‌بیند.

نجفی با اشاره به نتایج ضعیف تیراندازان در بازیهای آسیایی هانگژو عنوان کرد: در جریان بازیهای آسیایی وقتی قربانی را دیدم؛ گفت از نتایج تیم ناراحت است و حتی از من درخواست کردند که مجددا به تیم ملی برگردم ولی با توجه به قرارداد ۲ ساله‌ای که با تیم ملی بنگلادش دارم شدنی نبود و این پیشنهاد را نپذیرفتم.

سرمربی سابق تیم ملی در ادامه درباره نتیجه احتمالی هانیه رستمیان در بازیهای المپیک پاریس گفت: خیلی بعید به نظر می‌رسد که او بتواند در المپیک روی سکو برود. البته رستیمان در ۲۵ متر خوب است اما در این بخش هم رقبای قدری حضور دارند./ مهر

برچسب ها: تیراندازی ایران سرمربی تیم ملی تیراندازی ایران
ارسال نظر
آخرین اخبار