۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۹
تعداد بازدید: ۲۵۸۹۴۸
صحرایی در جمع مدیران ارشد صندوق ذخیره فرهنگیان:
وزیر آموزش و پرورش و رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، ماموریت اصلی صندوق را توجه به منزلت، معیشت و خلق ثروت برای قشر فرهیخته فرهنگیان کشور اعلام نمود و گفت: تحول گرایی باید مبنای تصمیم گیریها،برنامه ها و  فعالیت های صندوق ذخیره در سال جهش تولید باشد.
کد خبر: ۶۵۲۷

لزوم پیگیری ارزش مالکانه اعضا/ از صندوق انتظارات زیادی داریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، دکتر رضامراد صحرایی در دیدار با مدیرعامل، رییس و اعضای هیات مدیره و معاونان صندوق و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره هلدینگ های تابعه، ضمن تبریک آغاز سال جدید و عید سعید فطر،  با اشاره به نامگذاری سال 1403 از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان جهش تولید با مشارکت مردم، اهمیت منزلت، معیشت و خلق ثروت برای معلمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخشی از منزلت معلمان در گرو معیشت آنان بوده و تقویت معیشت توسط شما مستلزم خلق ثروت برای آنهاست و صندوق نقش مهم و جدی در این زمینه دارد. 

اعتماد فرهنگیان به صندوق را بازگردانید

دکتر صحرایی با بیان اینکه یکی از مهمترین دغذغه های ما اعتماد معلمان به صندوق ذخیره است، اعتمادسازی و اعتمادآفرینی در فرهنگیان را از وظایف ارکان تصمیم گیری و مدیریتی صندوق برشمرد و اظهار داشت: انتظار می رود این اعتماد به جامعه فرهنگیان  بازگردد چراکه  آنها سرمایه گذار هستند و مجموعه صندوق امانت دار آنان محسوب می‌شوند و باید رضایت  فرهنگیان عزیز جلب شود.وی تصریح کرد رضایت معلمان، پیشرفت جامعه را به دنبال خواهد داشت و صندوق در این زمینه باید نقش آفرینی کند.

توجه به بهره وری در همه اجزای صندوق یک ضرورت است

وزیر آموزش و پرورش، اهتمام به افزایش بهره وری و تحول در همه ارکان و بخش های صندوق را ضروری دانست و افزود به گونه‌ای عمل نمایید که که کارهای آموزش و پروزش به صندوق سپرده شود.

7330 هنرستان کشور می تواند واحد تولیدی صندوق باشد

صحرایی با اشاره به وجود ظرفیت های آموزش و پرورش برای فعالیت های صندوق ذخیره ادامه داد:  بیش از ٧ هزار و ٣٠٠ هنرستان می‌تواند واحد تولیدی برای صندوق باشد و در این مسیر بهره مندی از ظرفیت ها بسیار مهم است.

برای تحقق شعارسال یعنی جهش تولید از صندوق انتظارات زیادی داریم

وزیر آموزش و پرورش گفت: از صندوق انتظار جدی برای تحقق شعار سال داریم و صندوق ذخیره فرهنگیان برنامه خودش را در زمان کوتاهی اعلام کند.“تقدیر از اقدامات مثبت درحوزه مسکن و پتروشیمی”دکتر صحرایی اضافه کرد: اقدامات خوبی در حوزه تامین مسکن فرهنگیان و همچنین ورود هلدینگ پتروفرهنگ به صنایع پایین دستی و تولید اسید استیک انجام شده است که باید تداوم یابد.

تاکید بر پیگیری ارزش مالکانه اعضا

وزیر آموزش و پرورش درخصوص اجرای کامل طرح ارزش مالکانه تاکید کرد و گفت: باید اقدامات جدی در این زمینه انجام شود و موضوع سهام مالکانه را دنبال می‌کنیم.

احیای بانک سرمایه با جدیت دنبال شود

دکتر صحرایی با تاکید بر احیای بانک سرمایه و ایجاد تغییر و تحول اساسی در فعالیت ها و عملکرد بانک افزود: بانک سرمایه همچنان بحران‌ها و چالش‌هایی دارد که باید رفع شود.

پرهیز از سیاست زدگی در صندوق

صحرایی با تاکید بر پرهیز از سیاست زدگی در آموزش و پرورش و صندوق ذخیره، در مورد روند انتصابات گفت: انتصاب سیاسی نداشته باشیم و افراد پاک دست، متعهد و متخصص به کار گرفته شوند و کوچکترین فساد در صندوق قابل قبول نیست.

لزوم پیگیری ارزش مالکانه اعضا/ از صندوق انتظارات زیادی داریم

تاکید بر سودآوری واقعی

دکترصحرایی ضمن تاکید بر سودآوری واقعی و شفاف در صندوق اظهارداشت: شرکت زیان ده نباید در صندوق داشته باشیم.در این دیدار محسن احمدی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در سخنانی ضمن تبریک به وزیر آموزش و پرورش به مناسبت آغاز سال جدید و عید سعید فطر، از حمایت ها و هدایت های دکتر صحرایی درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان تقدیر و گزارش کوتاهی از اقدامات و عملکرد صندوق در سال گذشته و برنامه های سال جاری ارائه نمود.

مدیرعامل صندوق ذخیره توجه به معیشت فرهنگیان را اولویت مهم صندوق برشمرد و گفت ساخت مسکن ویژه فرهنگیان به عنوان یکی از مطالبات و خواسته های این قشر فرهیخته به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.سید عبدالمجید فرجی رییس هیات مدیره صندوق نیز در این دیدار با قدردانی از رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد خلق ارزش افزوده و سود پایدار برای معلمان از اهداف اصلی صندوق  در سال ۱۴۰۳ می باشد.

برچسب ها: وزیر آموزش و پرورش رضا مراد صحرایی صندوق ذخیره فرهنگیان ارزش مالکانه
ارسال نظر
آخرین اخبار