۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: ۴۲۸۹۶۳
رییس فدراسیون ووشو با بیان اینکه سال درخشانی برای ووشو پشت سرگذاشته شد، گفت: ملی پوشان ایران در میادین بین‌المللی توانستند نتایج بسیار خوبی به دست بیاورند.
کد خبر: ۷۰۳۴

سال موفق ووشو با کسب ۵۰ مدال/ حرف‌های خوبی برای گفتن داریم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، امیر صدیقی در تشریح عملکرد این فدراسیون در سال گذشته گفت: پنجاه مدال ارزشمند در میادین بین‎ المللی حاصل تلاش ورزشکاران ما بود که بدون تردید مهم‌ترین مدال‌های فدراسیون ووشو کشورمان، ۱۲ مدالی است که در بازی‌های آسیایی به دست آمد. قهرمانان ما توانستند با کمک کادر فنی و پشتیبانی فدراسیون ووشو افتخار بزرگی را در بازی‎های آسیایی رقم بزنند و کمک شایانی هم به جایگاه و رتبه کاروان کشور عزیزمان در این رویداد کردند.

رییس فدراسیون ووشو گفت: ۳ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۳ مدال برنز نتیجه خیره کننده‌ای بود که توسط ورزشکاران عزیزمان در بازی‌های آسیایی رقم خورد. امیدواریم این روند مدال‌آوری و افتخارآفرینی فدراسیون ووشو، در سال ۱۴۰۳ هم تکرار شود.

وی خاطرنشان کرد: مدال‎های بسیار خوبی توسط ووشوکاران کشورمان در بازی‌های دانشجویان جهان به دست آمد. همچنین در مسابقات کوراش قهرمانی جهان نیز تیم ما عملکرد خوبی داشت. در مسابقات ووشو قهرمانی آسیای جوانان و گروه‎های سنی در ماکائو و همینطور در پیکارها قهرمانی کوراش آسیا در چین، نتایج درخشانی توسط تیم‌های ملی کشورمان به ثبت رسید که تمامی این موارد حاصل تلاش‌هایی بود که توسط تیم بزرگی در فدراسیون رقم خورد.

صدیقی اظهار داشت: در فدراسیون ووشو نگاه ویژه‌ای به موضوع ورزش بانوان داشتیم که همین نگاه، باعث ثبت نتایج بسیار خوبی توسط دختران کشورمان در میادین بین‌المللی شد. کسب مدال توسط دختران کوراش‎کار در بازی‎‌های آسیایی ۲۰۲۲ برای نخستین بار در تاریخ کشور، از جمله این موارد بود.

وی با اشاره به رویکرد فدراسیون ووشو در حوزه همگانی و استعدادیابی، گفت: فدراسیون ووشو در سال ۱۴۰۲ عملکرد مناسبی در حوزه‌های مختلف از جمله توسعه ورزش همگانی و استعدادیابی داشت. برگزاری بیش از۳۰۰ رویداد مختلف در جای جای ایران عزیز در بعد همگانی و فعالیت ۳۷۵ هیات شهرستانی در سراسر کشور، از جمله مواردی است که در راستای توسعه همگانی این رشته ورزشی، محقق شده است. برگزاری مراسم روز جهانی ووشو که در مردادماه سال ۱۴۰۲ برگزار شد، همایش بسیار بزرگی که مورد توجه زیادی هم قرار گرفت.

رییس فدراسیون ووشو تاکید کرد: فدراسیون ووشو رابطه بسیار نزدیکی با شهرداری‌های سراسر کشور دارد. تنها در تهران، ۱۴۰ مربی فعال درپارک‌های این کلان شهر حضور دارند که هر هفته تمرینات همگانی و عمومی ووشو را انجام می‌دهند.

صدیقی عنوان کرد: در کنار وظایف اصلی فدراسیون ووشو، ما در حوزه مسئولیت اجتماعی هم فعالیت‌های بسیار خوبی را پیگیری کردیم. از جمله توانستیم به لطف خدا، خانه ووشو برای امید را در روستای دوگنویر در بشاگرد به بهره‌برداری برسانیم که این اتفاق، بازخورد بسیار خوبی در مراجع بین‌المللی برای ووشو کشور نیز داشت.

وی با اشاره به موضوع آموزش گفت: در حوزه آموزش، فعالیت‌های گسترده‌ای برگزار شد. نزدیک به ۴۰۰ دوره آموزشی در سراسر کشور برگزار شد. استقبال بسیار خوبی از این دوره‌ها صورت گرفت. خدا را شاکریم امروز در سطح کشور، جمعیت بزرگی در حال فعالیت در ووشو است. مربیان و داوران فعالی در سطح کشور حضور دارند.

وی افزود: یکی دیگر از کارهای بسیار خوبی که فدراسیون ووشو انجام داد، توجه به نسل‎های آینده بود. در بحث استعدادیابی و استعداد پروری، دوره‌های مختلفی در سراسر کشور برگزار شد. به طور مثال در یکی از این دوره‌ها، در سه مرحله کودکان در رده سنی نونهال و نوجوانان فراخوانده شدند و از آنها تست‎های مختلف آمادگی جسمانی گرفته واندازه گیری‌های سنجشی صورت پذیرفت. بر اساس سامانه استعدادیابی که فدراسیون ووشو دارد، اطلاعات این نفرات ثبت و ضبط شد واین اطلاعات در اختیار کارشناسان و مربیان قرار گرفت.

صدیقی یادآور شد: در حوزه فرهنگی هم فدراسیون ووشو حرف‌های خوبی برای گفتن دارد و تلاش‌های بسیار زیادی در این عرصه صورت داده است که از جمله می‌توان به تولید محتوای فاخر در فضای مجازی نام برد.

رییس فدراسیون ووشو با اشاره به جشن بیستمین سالگرد تاسیس فدراسیون با حضور چهره‌های مختلف از جمله قهرمانان، نام‌آوران، پیشکسوتان، داوران، مربیان و مسئولین ورزش کشور، گفت: برگزاری این رویداد در اسفندماه، اتفاقی تاریخی بود. این فدراسیون جوان که امروز به یک جوان رعنا تبدیل شده است، بار بزرگی از مسئولیت‌های ورزش کشور در میادین بین‌المللی را بر دوش می‎کشد. خدا را شاکریم که ووشو موفق و قابل اتکا بوده است./ مهر

برچسب ها: تیم ملی ووشو فدراسیون ووشو ووشو
ارسال نظر
آخرین اخبار