۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: ۱۹۹۸۵۳
وزیر اقتصاد گفت: هیأت دولت مصوب کرد، عوارض صادرات خام و نیمه‌خام مصوبه اسفند ۱۴۰۲ عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می‌توانند فرآیند صادرات را آغاز کنند.
کد خبر: ۷۰۳۹

مصوبه جدید هیات دولت/ عوارض صادرات خام و نیمه‌خام همانند ۱۴۰۲ تکرار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جاسه امرروز چهارشنبه (هشتم فروردین ۱۴۰۳) با حضور خبرنگاران گفت: در اولین هفته کاری دولت در سال ۱۴۰۳ یک مصوبه خوب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور به تصویب رسید که طبق تبصره ۶ بودجه ۱۴۰۳، دولت دوماه فرصت داشت برای عوارض صادرات موارد خام و نیمه‌خام اعلام نظر کند.

وی افزود: هیأت دولت مصوب کرد، عوارض صادرات خام و نیمه‌خام مصوبه اسفند ۱۴۰۲ عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می‌توانند فرآیند صادرات را آغاز کنند.

خاندوزی تاکید کرد: در بودجه ۱۴۰۳ نسبت به بودجه سال گذشته، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش بار مالیاتی وجود داشت و چون سیاست حمایت از تولید ایجاب می‌کرد که تخفیفات بیشتری در این زمینه داشته باشیم، باید از طرق دیگری مثل انتشار اوراق عمل کنیم که نیازی به افزایش مالیات وجود نداشته باشد.


خاندوزی گفت: عدم تعیین تکلیف به موقع عوارض صادرات موارد خام و نیمه‌خام در سال ۱۴۰۲، موجب شد تا بسیاری از صادرکنندگان ناراضی بودند و کالاهایشان روی کشتی ها و انبارهای گمرک معطل تعیین تکلیف عواض صادرات خام و نیمه خام مانده بود؛ بنا براین امروز هیأت دولت مصوب کرد درباره عوارض صادرات خام و نیمه‌خام مصوبه اسفند ۱۴۰۲ عیناً تکرار شود و صادرکنندگان می‌توانند فرآیند صادرات را آغاز کنند./ مهر

برچسب ها: مصوبه دولت عوارض صادراتی عوارض صادرات مواد خام
ارسال نظر
آخرین اخبار