۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
تعداد بازدید: ۲۸۹۹۷۹
وزارت ورزش و جوانان در تصمیمی عجیب و بدون این که توضیحی در مورد آن اعلام کند، معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی» را منحل و فعالیت های آن را به معاونت قهرمانی و بانوان سپرد!
کد خبر: ۸۰۰۶

تصمیمی عجیب و بدون توضیح/ «معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی» منحل شد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، پس از چند ماه فعالیت کیومرث هاشمی به عنوان وزیر ورزش، او روز شنبه با صدور چند حکم تغییراتی را در معاونت های این وزارتخانه ایجاد کرد که مهمترین آن به حذف معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی برمی گردد.

سینا کلهر که چند سالی این مسوولیت را برعهده داشت با حکم کیومرث هاشمی به عنوان معاون امور جوانان وزارت ورزش منصوب شد تا همچنان در بدنه وزارت ورزش بماند اما معاونت او بدون هیچ توضیح و دلیل خاصی از چارت وزارت ورزش حذف شد و کلهر هم در این مورد سکوت کرد.

یکی از مهمترین تغییراتی که کیومرث هاشمی در وزارت ورزش ایجاد کرد، جایگزین کردن سیدشروین اسبقیان به جای سیدمحمد پولادگر در معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای این وزارتخانه بود که البته انتقاداتی را به دنبال خواهد داشت.

اما یکی از مهمترین بندهایی که در حکم ابلاغی وزیر ورزش برای اسبقیان دیده می شد به انحلال معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش برمی گشت که به طور غیرمستقیم این انحلال را تایید و بخشی از این معاونت را به معاونت قهرمانی تفویض کرد.

در بند ۱۳ حکمی که برای اسبقیان صادر شده آمده است: « ۱۳- با عنایت به انتقال مسوولیت بخش فرهنگی به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تا تصویب ساختار جدید، برنامه ریزی و ساماندهی امور فرهنگی در کلیه حوزه‌های ورزشی و اهتمام جدی به تقویت و ارتقا بسترهای فرهنگی و اخلاقی در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و نظارت بر برنامه‌های فرهنگی فدراسیون‌ها، ادارات کل استانی و ستاد وزارت به عهده این معاونت خواهد بود.»

با انتقال بخش فرهنگی به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش، بخش همگانی معاونت منحل شده هم به معاونت بانوان منتقل خواهد شد تا دیگر اثری از «معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی» در چارت وزارت ورزش باقی نماند.

این انحلال در شرایطی در سکوت وزارت ورزش صورت گرفت که به نظر می رسد برای این تصمیم مهم و تاثیرگذار گرفتن نظرات برخی نهادهای مرتبط با وزرش نیاز است و حتی باید این موضوع به طور کامل کارشناسی می شد که چنین اتفاقی رخ نداده است./ مهر

برچسب ها: ورزش وزارت ورزش و جوانان
ارسال نظر
آخرین اخبار