۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۴
تعداد بازدید: ۹۰۲۳۶
باشگاه استقلال همزمان با انجام مذاکرات با یک مربی پرتغالی، دو مربی دیگر اروپایی را به عنوان جایگزین مدنظر دارد.
کد خبر: ۱۶۴۲۹

سه گزینه هداست استقلال؛ مربی پرتغالی در اولویت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، مسئولان باشگاه استقلال هم‌اکنون در حال مذاکره با ریکاردو ساپینتو هستند. مذاکرات طرفین همچنان ادامه دارد و این مربی پرتغالی اصلی‌ترین گزینه استقلال به شمار می‌رود. تلاش مدیران استقلال این است که هر چه سریع‌تر با ریکاردو ساپینتو از لحاظ مالی به توافق برسند.

با این وجود مسئولان این باشگاه دو گزینه دیگر را نیز مدنظر دارند تا در صورت به توافق نرسیدن با ساپینتو بلافاصله کار را با دو مربی دیگر پیش ببرند. دارکو میلانیچ مربی۵۴ ساله اهل اسلوونی و رادووان کورچیچ مربی ۵۰ ساله اهل صربستان، گزینه‌های دیگر مدیران این باشگاه هستند.

آخرین تیم تحت هدایت کورچیچ، موانگ‌تونگ یونایتد تایلند بوده که در فاصله سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ هدایتش را برعهده داشته است. او پس از آن به عنوان دستیار و برای تنها ۷ بازی در کنار ساوو میلوسویچ سرمربی سابق تیم پارتیزان بلگراد  فعالیت داشت (از جولای ۲۰۲۰ تا سپتامبر همان سال) و این آخرین فعالیت وی در زمینه مربیگری بوده است. مهمترین تیمی که کورچیچ هدایتش کرده تیم ملی صربستان (از نوامبر ۲۰۱۴ تا آوریل ۲۰۱۶) بود که برای ۱۰ بازی روی نیمکت آن نشست.

همچنین دارکو میلانیچ که از سال۲۰۰۴ به سرمربیگری روی آورده، هدایت تیم‌هایی همچون اشتروم‌گراتس اتریش، لیدزیونایتد انگلیس، ماریبور اسلوونی و اسلووان براتیسلاوا اسلواکی را برعهده داشته است. آخرین تجربه سرمربیگری این مربی اسلوونیایی در تیم پافوس قبرس بوده و آمار ۱۱ برد، ۱۴ مساوی و ۸ شکست را از خود برجای گذاشته است.

دوران موفق میلانیچ در ماریبور اسلوونی بوده که توانست این تیم را بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ به ۶ قهرمانی در لیگ برتر اسلوونی، چهار قهرمانی در جام حذفی و دو قهرمانی در سوپرجام این کشور برساند.

برچسب ها: استقلال ریکاردو ساپینتو
ارسال نظر