۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸
تعداد بازدید: ۷۹۵۱۶
وزارت ورزش و جوانان سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری را مشخص کرد.
کد خبر: ۱۶۵۹۲

سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری تعیین شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، وزارت ورزش و جوانان حکم دیوان عدالت اداری در مورد فدراسیون وزنه‌برداری را به علی مرادی ابلاغ کرد. با توجه به این حکم، انتخابات سال ۹۸ این رشته باطل شد و علی مرادی دیگر رئیس فدراسیون وزنه‌برداری نخواهد بود.

روز ۱۶ تیر ۱۳۹۸ بود که مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه‌برداری در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد. در این انتخابات محمد آخوندی، سجاد انوشیروانی، عبدالکریم پورکیان، فرشاد غزالیان و علی مرادی نامزد ریاست بودند که بعد از شمارش آرا، مرادی با ۲۲ رای رئیس فدراسیون ماند و به عنوان رئیس فدراسیون وزنه برداری بار دیگر این مسئولیت را برعهده گرفت. ضمن اینکه سجاد انوشیروانی ۱۱ رای کسب کرد، محمدرضا آخوندی صاحب ۸ رای شد و فرشاد غزالیان دو رای به دست آورد و پورکیان نیز هیچ رأیی نداشت.

پس از این مجمع، انوشیروانی بابت نتیجه انتخابات به دادگاه شکایت و این موضوع را پیگیری کرد. حالا پس از گذشت نزدیک به دو سال رأی دادگاه صادر شد. طی این رأی، دادگاه اعتراض و شکایت انوشیروانی را پذیرفته و نتیجه این انتخابات باطل شد. در نهایت وزارت ورزش سجاد انوشیروانی را به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری انتخاب کرد و مراسم معارفه انوشیروانی در محل فدراسیون وزنه‌برداری برگزار شد.

در این مراسم نصرالله پریچهره مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها در وزارت ورزش، بهداد سلیمی قهرمان سابق المپیک، کوروش باقری سرمربی سابق تیم ملی و تعداد دیگری از افراد حضور داشتند. پریچهره در این مراسم حکم سرپرستی را به انوشیروانی اهدا کرد. نکته مهم در این مراسم غیبت علی مرادی رئیس پیشین فدراسیون بود.

برچسب ها: فدراسیون وزنه‌برداری سجاد انوشیروانی علی مرادی
ارسال نظر
آخرین اخبار