۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
تعداد بازدید: ۲۵۹۷۵۷
نسرین رسولی بابیان اینکه بروز اضطراب با آسیب‌های دوران کودکی ارتباط دارد، گفت: افرادی که پیوسته در جستجوی مراقبت‌های پزشکی هستند به نوعی با بیماری اختلال اضطرابی درگیر هستند.
کد خبر: ۱۶۷۰۵

نسرین رسولی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی خطوط، درباره درمان اختلال اضطراب بیماری، گفت: هیپو کندری یا اختلال اضطراب بیماری به حالت یا شرایطی گفته می‌شود که در آن فرد گمان می‌کند دارای یک بیماری جدی پزشکی است یا نگران آن است که در معرض خطر بیماری جدی قرار بگیرد، اما در حقیقت این ترس غیر واقعی است و از همین رو این افراد ممکن است کارکرد‌های طبیعی بدن را نشانه‌ی یک بیماری جدی بدانند.

بروز اضطراب با آسیب‌های دوران کودکی ارتباط مستقیم دارد / دلایل اصلی اضطراب چیست؟
متخصص روانشناسی ادامه داد: این افراد نمی‌توانند نگرانی وترس شدید خود از بیماری را کنترل کنند و از همین رو ترس آن‌ها برای خودشان کاملا واقعی است. حتی وقتی آزمایش‌های پزشکی شان نشان می‌دهد کاملا سالم هستند هنوز هم بر این باورخواهند بود که بیماری جدی دارند.
وی ادامه داد:این باور‌ها در زندگی بین فردی، شغل وروابط اجتماعی شان می‌تواند اختلال ایجاد کند و از همین رو این اختلال یک بیماری طولانی مدت است که می‌تواند از نظر شدت متفاوت باشد و با افزایش سن وقرار گرفتن فرد در شرایط استرس زامی تواند بر میزان بیماری بیفزاید.
رسولی افزود: دارو درمانی می‌تواند در کاهش اضطراب نگرانی‌ها کمک چشمگیری به فرد بکند و باید توجه داشت که میزان شیوع این بیماری بسیار نادر است وحدود یک دهم درصد از افراد جامعه را تشکیل می‌دهد و در اوایل بزرگسالی دیده می‌شود و در هر دو جنس زن ومرد شیوع دارد.
متخصص روانشناسی افزود: افرادی که پیوسته در جستجوی مراقبت‌های پزشکی هستند، این افرا د دائما درحال دریافت مشاوره‌های پزشکی هستند و درخواست آزمایش‌های پزشکی را دارند و این در حالی که دسته‌ی دومی که دارای اختلال اضطراب بیماری هستند نیز از دریافت خدمات پزشکی اجتناب می‌کنند. به پزشکان اعتماد ندارند وتصور می‌کنند که پزشکان علائم بدنی آن‌ها را جدی نمی‌گیرند ودر نهایت ترس واضطراب بیشتری را تجربه می‌کنند.

بروز اضطراب با آسیب‌های دوران کودکی ارتباط مستقیم دارد / دلایل اصلی اضطراب چیست؟
وی با بیان اینکه از علل اختلال اضطراب بیماری می‌توان از آسیب‌های دوران کودکی خصوصا بی توجهی و کودک آزاری، وجود سابقه‌ اختلال اضطراب بیماری یا سایر اختلالات اضطرابی، بیماری‌های دوران کودکی یا بیماری جدی در دوران کودکی، ضربه‌های روان شناختی مانند سوء استفاده‌های فیزیکی یا احساسی در گذشته نام برد.
رسولی با اشاره به اینکه اختلال اضطراب بیماری چگونه تشخیص داده می‌شود، یادآورشد: زمانی که فردی اضطراب سلامتی را به مدت شش ماه یا بیشتر داشته باشند حتی پس از اینکه آزمایشات نشان داد که فرد دچار بیماری نیست پزشک یا روان پزشک وروان شناس ممکن است اختلال اضطراب بیماری را تشخیص دهد.

برچسب ها: اختلال اضطراب روانشناسی کودک آزاری سلامت اخبار سلامت و پزشکی
ارسال نظر
آخرین اخبار