۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
تعداد بازدید: ۴۳۳۱۷
تیم‌های مدعی قهرمانی لیگ برتر در فصل نقل و انتقالات نسبت به فصل گذشته کیفیت بیشتری پیدا کرده‌اند.
کد خبر: ۱۹۳۹۷

خط و نشان مدعیان قهرمانی در فصل نقل و انتقالات

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، بازار نقل و انتقالات تابستان این فصل چون فصول گذشته داغ داغ بود و هنوز هم بسته نشده است.

ابتدا با آبی‌پوشان پایتخت همراه شویم. استقلالی‌ها هنوز حلاوت و شیرینی قهرمانی فصل زیر دندانشان بود که خبر جدایی فرهاد مجیدی آنها را شوکه کرد. البته فرهاد به خوبی می‌دانست که تکرار نتایج فصل گذشته ممکن نیست و حریفان  این فصل کار را برای استقلال سخت خواهند کرد. پس مجیدی کاملا عاقلانه عمل کرد که کارنامه  استثنایی و غیر قابل تکرار فصل گذشته را زیر بغل زد و به سوی باشگاه متمول عربی شتافت.

هر چند مدیریت استقلال تعلل زیادی برای انتخاب جانشین مناسب مجیدی به خرج داد ولی با به خدمت گرفتن ریکاردو ساپینتو پرتقالی توانسست نمره قبولی دیگر دریافت کند، چرا که ساپینتو با تجربه بالایی که دارد می‌تواند استقلال را مانند استراماچونی ایتالیایی و شفر آلمانی در بعد فنی و تاکتیکی یقینا متحول کند ،ضمن انکه در بعد منتال (روحی،ذهنی) نیز حرف‌هایی برای زدن دارد.

در کادر بازیکنان، استقلال دو بازیکنی را از دست داد که بازیکنان لیدر و رهبر بودند. وریا غفوری به خصوص و محمد دانشگر نیز قابلیت رهبری با زیکنان را داشت و برای رسیدن به موفقیت چنین لیدرهایی در یک تیم نقش بسیار مهمی بازی می‌کنند.حال باید دید روزبه چشمی یا کاوه رضایی و حتی محمدحسین مرادمند میتوانند این نقش را در تیم به عهده گیرند.

استقلال امیرحسین حسین زاده را که مهاجم جوان و توانمندی بود از دست داد و امیدوارم او راهی را نرود که مهدی قایدی رفت و  سرنوشت بهتری داشته باشد. البته می‌توان گفت آبی‌پوشان در فرایند نقل و انتقالات این فصل خوب عمل کردند، با تمدید قرارداد عارف غلامی و سیلوا برزیلی و بازگشت مرادمند همچنین حفظ بازیکنان خوبی چون حردانی، سلمانی، یامگا، آمانوف و مهدی پور که یک هافبک دفاعی خوب شده در کنار به خدمت گرفتن کاوه رضایی که مهاجمی کامل است و شهباززاده با تجربه و گلزن و بازیکنان خوبی چون زواری، حامدی فر، رضاوند، بابایی و حسینی کادر خوبی از بازیکنان دارند و احتمالا ساپینتو هم یک بازیکن خارجی با کیفیت به جمع آبی‌پوشان اضافه خواهد کرد.

و اما پرسپولیس، شاید نتایج نه چندان خوب و عملکرد قرمزها در فصل گذشته مهم‌ترین دلیلی بود که آنها خیلی زود دست به کار شدند و یک دوجین نامهای بزرگ را قرمز پوش کردند.تنها کافی است به لیست ورودی این فصل آنها نگاهی کنیم: علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، سروش رفیعی، دانیال اسماعیلی فر، گئورگی گولسیانی و بازیکن خوبی چون سعید صادقی در کنار حفظ مهدی ترابی و میلاد سرلک ... این تیم حرف‌های زیادی برای زدن دارد، البته به  نظر من در پرسپولیس احتیاج مبرم به یک هافبک دفاعی داشت که انگار نظر یحیی گل محمدی چیز دیگری است .

فکر می‌کنم سرخپوشان باید رامین رضاییان را حفظ می‌کردند. اینجا لازم می‌بینم متذکر شوم، پرسپولیس و یحیی جای خالی حمید مطهری را حس خواهند کرد که برای او آرزوی موفقیت در هدایت باشگاه محبوبم نساجی مازندران دارم.

سپاهان اصفهان که فصل گذشته نتوانست انتظارات را برآورد، با جدایی نویدکیا و جانشینی یک مربی خوب خارجی انتظار می‌رود که استارت متفاوتی در این فصل داشته باشد و برای این فصل بازیکنانی پون دانشگر، زکی پور و رامین رضاییان را به خدمت گرفته است تا در کنار ملی پوش سابق پرتقالی مانوئل فرناندز و کامسوبا که از  خارجی‌های با کیفیت به حساب می‌آیند، بتواند باز روزهای خوش زردپوشان اصفهانی را رقم بزنند.

و اما فولاد خوزستان و نکونام بی سر وصدا در تابستان خوب کادر خود را تقویت کردند. احسان پهلوان و سعید آقایی را از پرسپولیس به خدمت گرفتند، با فرشید اسماعیلی که مصدوم شده و اشکان دژآگه شاید بهترین بخش کار آنها بود .البته کرستوفر کنت و مهید علیاری نیز از ورودی های فولاد هستند، وریا غفوری که  با انگیزه دوچندان از استقلال آمده است و احتمالا علی قربانی نیز قصد بازگشت به وطن دارد. باشگاه‌های ما کم و بیش خود را برای این فصل که سال جام جهانی است، خوب تقویت کرده‌اند.

برچسب ها: استقلال پرسپولیس سپاهان نقل و انتقالات
ارسال نظر