۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
تعداد بازدید: ۷۳۴۰۷
پرسپولیس و فولاد درحالی حساس ترین بازی هفته هفدهم لیگ برتر را در اهواز برگزار خواهند کرد که دو تیم شرایط متفاوتی را تجربه می کنند.
کد خبر: ۲۶۶۷۴

حساس ترین بازی هفته هفدهم لیگ برتر/ نیاز مبرم یحیی و جواد به کسب ۳ امتیاز!

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، پرسپولیس و فولاد درحالی حساس ترین بازی هفته هفدهم لیگ برتر را در اهواز برگزار خواهند کرد که دو تیم شرایط متفاوتی را تجربه می کنند. پرسپولیس در این فصل بسیار خوب نتیجه گرفته و صدرنشین لیگ برتر به حساب می آید و فولاد با وجود هزینه زیاد در تابستان و خریدهای گرانقیمت، نتوانسته هوادارانش را راضی کند و جایی در بین ۴ تیم اول لیگ ندارد.

این دو تیم  تاکنون در ۴۹ بازی در چارچوب رقابت‌های مختلف مسابقات مختلف (لیگ آزادگان، لیگ برتر، جام حذفی و سوپرجام) به مصاف هم رفتند که پرسپولیس با کسب ۲۵ برد و ۱۲ تساوی، عملکرد موفق‌تری به جا گذاشته است.

جواد نکونام تاکنون در ۶ دیدار لیگ برتری سکان‌دار هدایت فولاد خوزستان برابر پرسپولیس بوده که حاصل آن ثبت چهار شکست و دو  تساوی در کارنامه این سرمربی  است. اولین تقابل نکونام به عنوان سرمربی با پرسپولیس به هفته دهم لیگ نوزدهم برمی‌گردد که در آن شاگردان گابریل کالدرون توانستند با تک گل مهدی ترابی در خوزستان از سد حریف خود بگذرند. یحیی گل‌محمدی و جواد نکونام تاکنون ۷ بار در لیگ برتر با هم تقابل داشتند که حاصل آن ۴ برد برای گل‌محمدی، ۲ تساوی و تنها یک پیروزی به سود نکونام بوده است.

تنها برد نکونام برابر پرسپولیس به عنوان سرمربی در دیدار سوپرجام فصل گذشته بوده است اما در لیگ برتر، به جز کسب دو تساوی همواره بازنده بوده است. یحیی گل محمدی که سابقه بازی در فولاد خوزستان را نیز دارد، به عنوان سرمربی برابر این تیم عملکرد خوبی داشته است و در ۱۹ مصافی که یحیی با تیم های مختلف مقابل فولاد برگزار کرده، صاحب ۹ برد، ۷ تساوی و ۳ شکست شده است.

یحیی و جواد که زمانی در تیم ملی هم همبازی بودند و رابطه خوبی هم با هم دارند، نیاز مبرمی به کسب ۳ امتیاز بازی روز جمعه دارند و شکست هر کدام از آن ها کار را در ادامه فصل برایشان سخت خواهد کرد.با این حال یحیی و تیمش که در این روزها حسابی روی فرم هستند، با توجه به کیفیت هفته های اخیر پرسپولیس دست بالاتر را در بازی مقابل فولاد خواهند داشت، هرچند بازی در اهواز همیشه یکی از سخت ترین دیدارهای پرسپولیس در طول فصل به حساب می آید. / خبرورزشی

 

برچسب ها: جواد نکونام یحیی گل‌محمدی پرسپولیس فولاد خوزستان مهدی ترابی گابریل کالدرون
ارسال نظر