۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
تعداد بازدید: ۴۸۸۳۰۹
وزیر ورزش و جوانان گفت: باید با استفاده از ظرفیت حقوقی داخل کشور و با کمک فدراسیون‌ها بتوانیم هر فدراسیونی اساسنامه تخصصی خودش را داشته باشد.
کد خبر: ۳۶۱۳۲
اظهارات وزیر ورزش و جوانان درباره اساسنامه فدراسیون‌ها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، کیومرث هاشمی در حاشیه نشست هم‌اندیشی مسئولان ورزش بانوان استان‌های سراسر کشور و نواب رئیس فدراسیون‌های ورزشی در آبادان، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در عرصه توسعه ورزش بانوان در سراسر کشور وجود دارد، در این جلسه اشاره به آن سیاست‌ها شد و برنامه‌ها گفته. البته در کنار آن، اقدامات مؤثر و مفیدی که معاونت بانوان وزارت ورزش در سراسر کشور داشته، ارائه شدند. همچنین صحبت‌های مسئولان ورزش بانوان و نواب رئیس بانوان فدراسیون‌ها را شنیدیم و دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را گفتند. اینگونه نشست‌ها بعضاً می‌تواند به توسعه و گسترش هرچه بیشتر کشور ورزش در کشور کمک کند. این جلسه امروز مخصوص بانوان بود و ما هم سیاست‌های خودمان را به‌ویژه در ارتباط با برنامه ملی پیشرفت ورزش کشور و همچنین آمایش سرزمینی گفتیم که ان‌شاءالله سال آینده وارد مرحله اجرایی آن خواهیم شد.

وی در ادامه افزود: در بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌های کشور، یک موضوع کلی اعلام شده که مجموعه وزارتخانه موفق است، اما هر منطقه می‌طلبد که سیاست‌های داخلی خودش را براساس مصوبات شورای تأمین استان انجام بدهد. اگر می‌خواهیم کرامت بانوان در ورزشگاه حفظ شود، باید امکانات لازم را هم داشته باشند. لذا ما به جهت اینکه حفظ کرامت بانوان را در ورزشگاه‌ها داشته باشیم، از مدیران در استان‌ها و همچنین باشگاه‌هایی که ورزشگاه متعلق به خودشان است، خواستیم که شرایط را فراهم کنند. امکانات اولیه که فراهم شود، خوزستان هم یکی از ظرفیت‌های خوب فوتبالی کشور است و بانوان هم می‌توانند حضور داشته باشند. در مجموع شورای تأمین استان با در نظر گرفتن جمیع جهات از جمله داشتن امکانات لازم برای بانوان و اگر شرایط فراهم باشد، قطعاً همکاری لازم را خواهد کرد.

هاشمی درباره تغییر اساسنامه فدراسیون‌ها تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که دوران اینکه فدراسیون‌ها اساسنامه واحد داشته باشند، گذشته است. ما باید با استفاده از ظرفیت حقوقی داخل کشور و با کمک فدراسیون‌ها بتوانیم هر فدراسیونی اساسنامه تخصصی خودش را داشته باشد. بر همین اساس به دنبال آن هستیم که راهکارهای قانونی را به لحاظ حقوقی پیدا کنیم و مصمم هستیم که این اتفاق بیفتد. در واقع هم دغدغه و نگرانی که در بخش بین‌المللی طبق منشور المپیک وجود دارد، برطرف شود و هم دغدغه‌های داخل کشور و همچنین قوانین و مقررات کشور مدنظر قرار بگیرد و هر فدراسیونی دارای اساسنامه مستقل باشد.

وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت ورزشکاران المپیکی در استان خوزستان گفت: برنامه‌های المپیک با پارالمپیک با کمیته‌های مربوطه است. البته نشست‌های تخصصی با هر فدراسیونی داریم و برنامه‌های آنها را رصد می‌کنیم. ما در آن نشست‌ها حضور پیدا کنیم. وزارت ورزش به شکل کلی و کلان حمایت می‌کند ، اما بحث‌های تخصصی متعلق به دو کمیته المپیک و پارالمپیک است.

/تسنیم

 
برچسب ها: ورزش وزارت ورزش و جوانان کیومرث هاشمی
ارسال نظر
آخرین اخبار