۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱
تعداد بازدید: ۱۲۴۸۷۷
رئیس هیئت کشتی استان فارس گفت: گرایی یکی از کشتی‌گیران شاخص کشور ماست و به سادگی نمی‌شود از کنارش عبور کرد. درست است در مسابقات جهانی گذشته نتیجه نگرفته ولی هم اینکه میدان المپیک پیش رو هست که حضور در آن نیاز به تجربه خاصی دارد که علی از آن برخوردار است.
کد خبر: ۳۶۳۵۴
خوبیاری: علی گرایی آماده و شرایط بازگشت او به چرخه مثل اسماعیلی است

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، ساسان خوبیاری درخصوص بخشش نیمی از محرومیت محمدعلی گرایی و امکان حضورش در بازی‌های المپیک اظهار داشت: خبر خیلی خوشحال‌کننده‌ای بود، در شیراز همه خوشحال شدند خصوصاً خانواده گرایی. رضا هم ناراحت بود چون فکر می‌کرد این محرومیت به خاطر او بوده که برادرش المپیک را از دست داده بود. خوشبختانه او هم می‌تواند به مسابقات گزینشی المپیک برسد و هم برای المپیک انتخاب شود.

وی درباره اینکه طبق چرخه محمدعلی گرایی چطور می‌تواند به کورس بازگردد؟، گفت: آن زمانی که چرخه استارت خورد امکان حضور نداشت چون محروم بود، مثل سعید اسماعیلی که او هم در زمان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور محروم بود و نتوانست شرکت کند اما وقتی محرومیتش تمام شد در لیست اعزامی به جام وهبی‌امره قرار گرفت. شرایط علی گرایی هم مثل اسماعیلی است، قطعاً اگر امکان حضور بود، او در مسابقات کشوری کشتی می‌گرفت، کما اینکه خواستیم این اتفاق هم بیفتد اما فدراسیون گفت به دلیل محرومیت در مسابقه داخلی هم نمی‌تواند کشتی بگیرد.

رئیس هیئت کشتی استان فارس در پاسخ به این سؤال که آیا گرایی آمادگی بازگشت به مسابقات را دارد؟، تصریح کرد: در این مدت تمرین داشته و شرایطش را کادرفنی تیم ملی بررسی می‌کند و می‌تواند براساس درصد آمادگی او تصمیم‌گیری کند. او این آمادگی را دارد در هر مسابقه یا هر مبارزه انتخابی در هر شرایطی که نیاز باشد، کشتی بگیرد.

خوبیاری ادامه داد: محمدعلی گرایی کاملاً آماده است که با روحیه بالا برگردد. با فدراسیون کشتی هم صحبت کرده و چندوچون کار به او گفته شده که ورودش به چرخه به چه شکل باشد. گرایی یکی از کشتی‌گیران شاخص کشور ماست و به سادگی نمی‌شود از کنارش عبور کرد. درست است در مسابقات جهانی گذشته نتیجه نگرفته ولی هم اینکه میدان المپیک پیش رو هست که حضور در آن نیاز به تجربه خاصی دارد که علی از آن برخوردار است. حالا باید با حریفانش مسابقه دهد و در مسابقه شرکت کند تا در نهایت بهترین نفر انتخاب شده و اول سهمیه المپیک بگیرد و ان‌شاءالله بهترین نتیجه هم در المپیک حاصل شود.

این پیشکسوت کشتی استان فارس همچنین درباره تعلیق محمدرضا مختاری از سوی فدراسیون کشتی به دلیل مسائل پیش آمده در تورنمنت وهبی‌امره تأکید کرد: مختاری به لحاظ فنی شرایط خوبی داشت، توانست امین کاویانی‌نژاد را ببرد، کاویانی‌نژاد هم عبدی را برده بود. امیدوارم فدراسیون شرایط حاکم بر آن مسابقه و مسائل فنی را هم در نظر بگیرد و شایسته‌ترین فرد را برای شرکت در مسابقات آتی در این وزن انتخاب کند.

وی به تلاش هیئت فارس برای ارتقای کشتی آزاد استان اشاره کرد و گفت: اسفند ماه قرار است میزبان اردوی تیم ملی نونهالان آزاد باشیم، ما برای کشتی آزاد‌ برنامه‌ریزی کردیم و امیدوار هستیم که در این رشته هم بتوانیم حرکت رو به جلویی داشته باشیم و در سال‌های آینده موفق عمل کنیم.

/تسنیم.

 
برچسب ها: کشتی فرنگی کشتی گرایی
ارسال نظر
آخرین اخبار