۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
تعداد بازدید: ۱۳۳۲۰۲
متا پلتفرمز شکایتی قانونی انجام داده تا هویت گروهی را کشف کند که بیش از ۳۹ هزار وب سایت جهت فریب دادن کاربران فیس بوک، اینستاگرام و واتس و سرقت اطلاعات ورود به حساب هایشان ساخته اند.
کد خبر: ۵۰۷۱

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط به نقل از انگجت، بنابراین به نظر می رسد متا پلتفرمز ( شرکت مادر فیس بوک) تصمیم دارد برای مقابله با کمپین های فیشینگ وسیع اقدامی قانونی انجام دهد.

این شرکت اعلام کرد کلاهبرداران با استفاده از سرویس رله Ngrok افراد را به شیوه ای به وب سایت هایشان راهنمایی می کنند که به آنها اجازه می دهد اعمال غیرقانونی شان را مخفی کنند. در بیانیه متا آمده است: کلاهبرداران سایبری با این روش موقعیت واقعی وب سایت های فیشینگ را پنهان می کنند و هویت آنلاین میزبانانشان را مخفی می کنند.

این شرکت از ماه مارس گذشته مشغول همکاری با سرویس های رله است تا هزاران URL مرتبط به این پروژه را معلق کند.

البته این نخستین باری نیست که شرکت مذکور با تهدید به اقدام قانونی سعی دارد کمپین های فیشینگ را متوقف کند. متا در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی شکایت هایی علیه OnlineNIC وNamecheap ، دو ثبت کننده نام دامنه اینترنتی که به مهاجمان سایبری اجازه داده بودند دامنه هایی مانند instagrambusinesshelp.com و whatsappdownload.site را بسازند.

با این حال به نظر می رسد کمپین فیشینگ جدید نسبت به نمونه هایی که در سال های قبل انجام شده اند، بسیار وسیع تر است./مهر

برچسب ها: فیس بوک فیسبوک متا
ارسال نظر
آخرین اخبار