۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
تعداد بازدید: ۲۷۱۷۷۷
رییس فدراسیون بدمینتون گفت: در جریان مسابقات جام فجر اسکندری و تاجیک اتفاق تاریخی برای بدمینتون زنان کشورمان رقم زدند اما چون این کار بزرگ در کشورمان بود به خوبی دیده نشد.
کد خبر: ۷۸۶۹

اتفاقی تاریخی برای بدمینتون زنان کشور/ کار زرگ ما به چشم نیامد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خطوط، محمدرضا پوریا در مورد کیفیت سی و دومین دوره رقابت‌های بین المللی فجر اظهار داشت: این دوره از مسابقات واقعا یکی از بی‌نظیرترین دوره‌ها بود. حدود ۸ ماه تا بازی‌های المپیک پاریس زمان باقی مانده و، چون این مسابقات هم دارای امتیاز المپیکی است واقعا استقبال خوبی از آن شد.

پوریا ادامه داد: در واقع رقابت‌های بین المللی بدمینتون فجر برای برخی از ورزشکاران آخرین فرصت برای المپیکی شدن بود از همین جهت شاهد حضور بدمینتون بازان داری رنکینگ جهان بودیم که اتفاقا بازی‌های خوبی را هم به نمایش گذاشتند که سطح کیفی رقابت‌ها را افزایش داد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال که آیا از بین بدمینتون بازان ایرن هم پدیده جدیدی مانند ثریا آقایی در این رویداد بین المللی کشف شد؟ گفت: در مجموع ۲۸ کشور از سراسر جهان در این رقابت‌ها حضور داشتند برای ما هم افتخار بزرگی بود که هم میزبان این رویداد خوب بودیم و هم بازیکنان هم با تعدادی از بازیکن‌های خوب جهان بازی کردند. در جریان این مسابقات پریا اسکندری و رومینا تاجیک با شکست رنکینگ شماره ۶۴ جهان راهی فینال دوبل شدند که واقعا اتفاق تاریخی و بزرگی برای بدمینتون زنان کشورمان بود.

رییس فدراسیون بدمینتون اضافه کرد: تمامی شرکت کنندگان در رقابت‌های فجر همگی حائز رنکینگ زیر ۱۰۰ جهان هستند و جزو قدرتمندترین‌های دنیا به شمار می‌روند؛ بنابراین شکست دادن آن‌ها توسط بازیکنان ایران واقعا اتفاق کوچکی نبود البته به نظرم، چون در کشور خودمان این اتفاق رخ داد خیلی به چشم نیامد شاید اگر همین رویداد در کشور دیگری بود این تاریخ سازی بیشتر دیده می‌شد. قطعا ما از این دو پدیده جوان حمایت خواهیم کرد و پاداش ویژه‌ای را هم برای آن‌ها و هم مربی‌شان در نظر گرفتیم.

پوریا در ادامه با بیان اینکه میزبانی رقابت‌های قهرمانی آسیای میانه در رده‌های سنی زیر ۱۷ و زیر ۱۵ سال هم به ایران رسید، توضیح داد: در جریان برگزاری رقابت‌های بین المللی فجر اجلاس روسای آسیای میانه هم در یزد برگزار شد که در این اجلاس تصویب شد ایران سال ۲۰۲۵ میزبان یک رویداد بین المللی دیگر باشد. سال گذشته ازبکستان تقاضای برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیای میانه را داشت، ولی با توجه به نظر مساعد اعضای هیئت رئیسه اجلاس روسای آسیای میانه و با توجه به زیرساخت‌های خوبی که داریم قرار شد تهران میزبان این رویداد باشد.

برچسب ها: بدمینتون مسابقات بدمینتون زنان
ارسال نظر
آخرین اخبار